asyan.org
добавить свой файл
1 2 3 4

http://antibotan.com/ - Всеукраїнський студентський архів

I. Загальні відомості 2

II. Державний лад 2

III. Природа 2

Рельєф 3

Геологічна будівля і корисні копалини 3

IV.Населення 3

V. Історичний нарис 4

Ісландія до 60-х р. 13 ст. 4

Ісландія під владою феодальних Норвегії (60-і р. 13 ст. - середина 16 ст.) і Данії (середина 16 - початок 19 ст.) 5

Зародження і розвиток капіталізму в Ісландії, що знаходилася під датським колоніальним пануванням (до 1918) 6

Ісландія в унії з Данією (1918-44). 7

Ісландія після розірвання унії з Данією (з 1944) 8

^ VI. Політичні партії, профспілки й інші громадські організації 10

Політичні партії 10

Профспілки й інші громадські організації 10

VII. Економіко-географічний нарис 11

Загальна характеристика економіки 11

Промисловість 11

Сільське господарство 12

Транспорт 12

Зовнішня торгівля 12

Література 14


Ісландія, Республіка Ісландія

I. Загальні відомості


Ісландія - держава, розташована на однойменному острові в північній частині Атлантичного океану. На Півночі омиваєтся Гренландським морем, на Сході - Норвезьким морем, на Заході - Датська протока відокремлює Ісландію від Гренландії. Площа - 103 тис. км2 Населення - 206,7 тис. чіл. (оцінка –1971 року). Столиця – м. Рейк'явік.

В адміністративному відношенні поділяється на округи (сісли); столиця і ряд інших міст мають самостійне адміністративне керування.

II. Державний лад


Діюча конституція набрала сили 17 червня 1944. Глава держави - президент, що обирається населенням на 4 роки. Законодавча влада належить президенту і двопалатному парламенту - альтінгу. Депутати альтінгу (60 чоловік) обираються на 4 роки шляхом загального, рівного, прямого і таємного голосування на основі пропорційної системи представництва; 2/3 депутатів утворять нижню палату, інші верхню. Виборче право надається всім громадянам, що досягли 21 року. Виконавча влада належить президенту й уряду, відповідальному перед парламентом і президентом. Органи місцевого керування - виборні муніципалітети міст. Округами керують призначувані центральною владою чиновники.

Судова система складається з нижчих судів, міських судів і Верховного суду, що є вищою апеляційною інстанцією.

III. Природа


Берега Ісландії на Півдні вирівняні, аккумулятивне, інше узбережжя розчленоване численними фіордами і затоками (Фахсафлоуі, Брейдіфьорд, Хунафлоуі й ін.).

Рельєф


Велику частину Ісландії займає плато висотою 400-800 м, над яким піднімаються гірські масиви висотою 1000-1500 м і вулкани. Близько 200 вулканів; з них 30 виявляли активність за останні 1000 років; найбільш відомі - Гекла, Лаки, Аскья і Хваннадальсхнукур (найвища крапка 2119 м). Численні лавові полючи, що займають 6% території Ісландії, і інші сліди вулканічної діяльності. Поширено донні, кінцеві і бічні морени, рівнини й інші наслідки діяльності древніх льодовиків. Уздовж узбережжя, головним чином на Заході і Півдні - смуга низинних рівнин.



следующая страница >>