asyan.org
добавить свой файл
1
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЩОДЕННИК
06.01.11
Теми випуску:


  1. Привітання від Юлії Тимошенко.

  2. Слідчі забороняють Тимошенко відвідувати політичні суди.

  3. Влада усвідомила безглуздя звинувачень на адресу лідера опозиції.1. Юлія Тимошенко: Різдво Христове – свято правди, честі й добра

Я хочу всіх привітати з Різдвом Христовим! Це свято символізує Народження – народження нових надій, нової віри, нового життя. Це – народження правди, честі і добра.

Це свято упродовж більше ніж двох тисяч років дарує людям надію на життя вічне, на перемогу добра над злом. І я хочу, щоб ми саме після цього свята стали ще сильнішими в боротьбі за життя нашої країни і за кожну людину – за її права, за її можливості, за справедливість.

Я дуже хочу, щоб в свято Різдва Христового всі родини відчули себе сильними і щасливими, а я – з вами і буду боротися, поки ми не здобудемо перемогу.

Добра та радості, сімейного благополуччя та любові!

Христос народжується! Славимо його!
  1. ^ Cлідчі забороняють Тимошенко відвідувати політичні суди


Теза. Влада боїться відкритих судових процесів і намагається обмежити доступ лідера опозиції Юлії Тимошенко в суди, які розглядають резонансні політичні справи.

Ширше: Слідчі, які ведуть кримінальну справу Тимошенко заборонили їй підтримувати своїх соратників у судах. Про це вона повідомила журналістам після відвідання Генпрокуратури.

^ Цитата Юлії Тимошенко: "Я думала, що я прийшла на ознайомлення з матеріалами справи, але розпочалося все зовсім інакше. Зайшли керівники цього управління з особливо важливих справ і почали мене знову допитувати, чому я пішла на засідання суду до Луценка". http://www.pravda.com.ua/news/2011/01/5/5756355/

^ Цитата Юлії Тимошенко: "Я думаю, що їх нервує і бентежить те, що я ходжу на засідання суду для того, щоб підтримати своїх колег по спільній політичній роботі. Їх дратує, що при мені суддям дуже важко приймати завідомо неправосудні рішення, які від них вимагає приймати адміністрація президента".

^ Тези для коментування: Слідчі встановили для лідера опозиції щоденний графік ознайомлення з матеріалами обвинувачення. Хоча, як розповіла сама Тимошенко коли слідчих запитали, якими законами такі правила встановлені, то вони нічого не пояснили, жодної статті закону не показали.

Коли ж прочитали статтю, яка дозволяє знайомитися людині з матеріалами кримінальної справи, виявилося, що це право, а не обов’язок людини. Тому заради політичного тиску на Тимошенко її право прокуратура перетворила на примус.
^ 3. Влада усвідомила безглуздя звинувачень на адресу Тимошенко.
Теза. Прокуратура плутається в звинуваченнях щодо Тимошенко. Уже й слідчі зрозуміли безпідставність і безглуздя закидів на її адресу.

Ширше: Генпрокуратура заплуталась в обвинуваченнях проти Юлії Тимошенко в рамках кримінальної справи щодо нецільового використання коштів, отриманих Україною за продаж квот на викиди парникових газів.

^ Цитата Юлії Тимошенко: "Сьогодні представники прокуратури заявили, що ці кошти були спрямовані вже не на пенсії. Дивно, коли так починають метушитися представники влади і особливо генпрокуратури". http://www.byut.com.ua/news/4641.html

^ Цитата з постанови про порушення кримінальної справи: "Тимошенко Ю.В., діючи умисно, з особистих інтересів вирішила одноосібно прийняти рішення щодо використання частини коштів, які надійшли від продажу квот на викиди парникових газів та мали цільове призначення на покриття видатків Державного бюджету України, передусім зобов’язань із виплати пенсій".

Тези для коментування: Прокуратурі деяким чином стало незручно садити у в’язницю лідера найбільшої опозиційної партії за те, що вона в кризу виплатила людям пенсії. Саме тому, вони й намагаються зараз на ходу міняти свої власні попередні, документально зафіксовані заяви.

Матеріали самої кримінальної справи, це включно документи, які підтверджують наявність фінансових ресурсів, отриманих Україною за Кіотським протоколом.

Більше того, аудит японської сторони підтвердив, що гроші на місці, ніколи не списувались, і нікуди не пересувалися. Ці офіційні документи знаходяться в кримінальній справі.

Посольство Японії в Україні зверталося до чинного уряду з проханням надати інформацію про використання екологічних коштів, і отримала відповідь у письмовому вигляді, у якій наголошувалося на наявності цих фінансів на рахунках Міністерства екології та природних ресурсів України та Державного казначейства.