asyan.org
добавить свой файл
1 2


5 вересня 2013
ПЕРША АНОНСУЮЧА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

43-ГО МКФ «МОЛОДІСТЬ»

43-й Київський МКФ «Молодість» відбудеться 19-27 жовтня 2013 року. Фестивальний центр – культурний центр «Кінотеатр «Київ». Інші фестивальні локації: кінотеатри «Жовтень» і «Кінопанорама», а також культурно-освітній центр «Майстер Клас».
Київський МКФ «Молодість» - єдиний кінофестиваль в Україні, що має сертифікат міжнародного від Всесвітньої асоціації продюсерів FIAPF.
Фестиваль відбувається за підтримки:

  • Державного агентства України з питань кіно;

  • Київської міської державної адміністрації

  • Головного управління культури Київської міської державної адміністрації.


Почесний президент фестивалю – Віктор Ющенко.

^ ПРОГРАМИ МКФ «МОЛОДІСТЬ»
МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС

• СТУДЕНТСЬКІ ФІЛЬМИ (ігрові, документальні, анімаційні). За регламентом – до 45 хвилин.

• ПЕРШІ КОРОТКОМЕТРАЖНІ ФІЛЬМИ, зняті після кіно школи (ігрові, документальні, анімаційні). За регламентом – до 45 хвилин.
• ПЕРШІ ПОВНОМЕТРАЖНІ ІГРОВІ ФІЛЬМИ (тривалістю більше 60 хв).
^ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС
• УКРАЇНСЬКІ КОРОТКОМЕТРАЖНІ ФІЛЬМИ (ігрові, документальні, анімаційні).

Програма має власне журі та окремий приз, і є серйозним стартовим майданчиком для українського кіно. Iгрові, анімаційні й документальні короткометражні роботи, зняті в Україні за минулий рік. Умова конкурсу: прем’єрний показ – в Україні.

• Конкурсна програма «МОЛОДІСТЬ – ДІТЯМ»

Замість традиційної серії окремих показів «Молодість» представляє повноцінну конкурсну програму для дітей. Це не лише спроба поговорити з дітьми на серйозні теми мовою кіно. Це ще й унікальна можливість побачити вибір дитини, адже саме дитяче журі визначить переможця. Програма розрахована на вікову категорію 10-14 років.
• Конкурсна програма «SUNNY BUNNY»

Концепція селекції – показ якнайширшого спектру сучасного ЛҐБТ-кіно: від "масової" ліричної драми до незалежного, авторського психодраматичного кіно з глибоким зануренням в історичний контекст. Переможця програми визначає міжнародне журі. Конкурс проводиться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

^ ЖУРІ ТА НАГОРОДИ
Журі міжнародного конкурсу

5-7 кінопрофесіоналів з різних країн світу. Журі присуджує Ґран-прі фестивалю, велику статуетку «Скіфський олень» та грошовий приз у розмірі 10 тис доларів. Спонсор призу - оператор державних лотерей "МСЛ". Також вручаються призи за найкращий фільм у кожній категорії (2, 5 тис доларів та статуетка «Скіфський олень»).

^ ПІДТВЕРДЖЕНІ УЧАСНИКИ

ГОЛОВНОГО МІЖНАРОДНОГО ЖУРІМаріон Генцель, бельгійська режисерка, продюсерка й акторка. Народилася у 1949 році у Марселі. Виросла в Антверпені. У 1977 році заснувала компанію Man`s Films. «Ліжко» - її перша ігрова картина. Виступила продюсеркою усіх 11 власних фільмів. Серед них – «Пил», «Між злом і синім морем», «Чорний океан». Також спродюсувала більше 10 фільмів інших режисерів. У 1987 році отримала звання «Жінка року» в Бельгії.
^ Вікторія Тігіпко,

Президент Одеського міжнародного кінофестивалю з 2010 року, член відбіркової комісії міжнародної конкурсної програми ОМКФ. Вікторія також є виконавчим директором венчурного фонду TA Venture та організатором конференції для інтернет-підприємців IDCEE. Інтернет-технології та інновації. Вивчала економіку та менеджмент в українському, європейському та американському університетах.

^ Бабіс Макрідіс, грецький кінорежисер.

Народився у Греціїї у 1970 році. Вивчав кіно у кіношколі Ставракоса. Короткометражний фільм Макрідіса O teleftaios fakiris (2005) отримав Приз початківця на фестивалі Драматичних короткометражних фільмів у Греції.

Лауреат «Молодості»-2012, володар Ґран-прі фестивалю за стрічку «L».

^ Міжнародний конкурс

Міжнародний конкурс також оцінюється паралельними журі: Міжнародне журі кінопреси FIPRESCI, Екуменічне журі та Міжнародне журі кіноклубів.
^ Національний конкурс

Національний конкурс оцінює окреме міжнародне журі з 3-5 кінопрофесіоналів. Переможець отримує «Скіфського оленя» та грошовий приз у розмірі 2,5 тис доларів. Офіційний партнер програми - Фонд «Ініціатива заради майбутнього» Ігоря Янковського. Про дату окремої прес-конференції, присвяченої національному конкурсу, буде повідомлено пізніше. Конкурсна програма «Молодість - дітям» оцінюється дитячим журі, що складається з 5-7 учнів українських шкіл та ліцеїв гуманітарного спрямування. Дитяче журі визначає переможця програми.
Конкурсну програму «Сонячний зайчик» оцінює міжнародне журі з 3-х кінопрофесіоналів.

Статуетка «Скіфський олень» як символ МКФ «Молодість» вручається з 1990 року. Цьогоріч «Скіфський олень» буде представлено в оновленому вигляді. Статуетка виготовлена із дорогоцінних металів ювелірним домом «Кімберлі».
^ ПОЗАКОНКУРСНА ПРОГРАМА
• GERMAN WAVE / НІМЕЦЬКОМОВНЕ КІНО

Фокус традиційної програми німецькомовного кіно розширено – зустрічайте ключові кінематографічні події регіону за минулий рік.
• FRENCH CONNECTION / ФРАНКОМОВНЕ КІНО

Тримаючи руку на пульсі глобалізації, “Молодість” уже втретє створює розширену програму нового французького кіно, що захоплює найактуальніші та найгостріші теми франкомовного світу.
• ТИЖДЕНЬ РОСІЙСЬКОГО КІНО У КИЄВІ НА МКФ "МОЛОДІСТЬ" за підтримки Міністерства культури Російської Федерації
У програмі представлено найяскравіші російські стрічки фестивального сезону. ^ Гості й учасники російської програми та російська кінопреса отримають у подарунок кондитерські вироби українського національного виробника, компанії «Roshen».
• СКАНДИНАВСЬКА ПАНОРАМА

Непересічна якість, наповнення, кількість та жанрове розмаїття фільмів визначають принципову роль скандинавського регіону як кінообличчя сучасної Європи. Селекція, що поєднує глядацьке кіно та інтелектуальне авторське висловлювання – ідеальний простір для спостережень за новітніми тенденціями та процесами розвитку сучасного кінематографу.
• ДОВГІ НОЧІ КОРОТКОГО МЕТРУ: НІМЕЧЧИНА

Похід на Довгу ніч короткого метру потрібно планувати заздалегідь: для жителя мегаполісу, залежного від режиму тіла і транспортних артерій міста, це подія радше нестандартна. Тому автори програми відібрали найкраще з найкращого – для повного глядацького задоволення.
• ДОВГІ НОЧІ КОРОТКОГО МЕТРУ: ФРАНЦІЯ

У традиційній програмі фестивалю – шестигодинний нічний показ найдотепнішого, найдинамічнішого та найбільш дражливого – вершки короткометражних фільмів, створених у Франції за минулий рік. Повний спектр емоцій та приємна втома від перегляду гарантовані.


• ФЕСТИВАЛЬ ФЕСТИВАЛІВ

Найбільші кінофестивальні події року – з найкоротшою затримкою - в Києві, на «Молодості». Традиційна програма фестивалю, що привертає стабільну увагу публіки і преси вже понад десяток років. Елементи офіційних селекцій та призери головних фестивальних гравців світу – Канн, Берлін, Локарно, Карлові Вари etc.

• CINERGY

Програма має на меті представити роботи, що знаходяться на перетині кіно та медіа-арту, суміжні з кінематографом види мистецтва, вартість яких та інтенсивне розширення впливу на сучасний кіно процес вже важко переоцінити. Вже четвертий рік поспіль ми ставимо собі за мету представлення саме таких робіт, що знаходяться в близькому контакті з кіноформою, є певним перехідним етапом між кіно та медіа- / відео- артом, етапом еволюції кіно мови та можуть бути представлені в рамках традиційного формату перегляду в кінозалі.
^ УЛЬРІХ ЗАЙДЛЬ. ТОТАЛЬНА РЕТРОСПЕКТИВА (АВСТРІЯ)

Перша у світі повна ретроспектива знаного австрійського режисера.

РЕТРОСПЕКТИВНА ПРОГРАМА «Сторіччя»

Програма присвячена 100-літтю з дня народження видатних майстрів світового кіномистецтва: Стенлі Крамера, Вів’єн Лі, Марікки Рьокк, Ірвіна Шоу та Рене Клемана, Жана Маре, Альбера Камю, Берта Ланкастера та Хеді Ламарр.
^ СПЕЦІАЛЬНІ ПОДІЇ ФЕСТИВАЛЮ
Світова прем’єра реставрованої стрічки «За двома зайцями» Віктора Іванова з віднайденою оригінальною українською звуковою доріжкою. Показ відбудеться 20 жовтня просто неба за підтримки Національного центру Олександра Довженка під патронатом Київської міської державної адміністрації.
^ УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ ПРЕМ’ЄРИ
Найочікуваніша програма фестивалю. У ній представлені найновіші стрічки українського виробництва.

ФІЛЬМ-ВІДКРИТТЯ


  • Церемонія відкриття 43-го МКФ «Молодість» відбудеться 19 жовтня у палаці «Україна». Фестиваль відкриється новим ігровим фільмом Анджея Вайди «Валенса. Людина надії», світова прем’єра якого сьогодні відбудеться на Венеційському МКФ.

^ ВАЛЕНСА. ЛЮДИНА НАДІЇ

Walesa. Czlowiek z nadziei

Walesa. Man of Hope
127’, 2013
Позаконкурсна програма Венеційського МКФ
Режисер: Анджей Вайда

Як вдалося одній людині так радикально змінити світ? Вриваючись у приватне й навіть інтимне життя Лєха Валенси, Вайда намагається зобразити це неймовірне перевтілення простого робітника на харизматичного лідера. Режисер демонструє, як ця неоднозначна людина втілила в життя мрію мільйонів людей про свободу, яку вони плекали багато років.


^ Анджей Вайда, польський режисер і сценарист. Єдиний польський режисер-володар Оскара. Стрічки «Канал» (1957) і «Попіл і діамант» (1958) були відзначені на Каннському та Венеційському кінофестивалях. Володар премії «Сезар».

^ СПЕЦІАЛЬНИЙ ГІСТЬ ФЕСТИВАЛЮ


  • На МКФ «Молодість» приїде австрійський режисер, сценарист та продюсер Ульріх Зайдль. У Києві покажуть першу в світі повну ретроспективу «Ульріх Зайдль. Тотальна ретроспектива», а також фотовиставку «Любов. Віра. Надія», присвячену трилогії «Рай».
^ УЛЬРІХ ЗАЙДЛЬ – австрійський режисер, сценарист та продюсер. Лауреат кінофестивалів у Венеції та Карлових Варах. Фільм «Імпорт/Експорт» (2007) про українку в пошуках кращого життя знімав у Румунії, Чехії та Україні. Стрічку номінували на Золоту пальмову гілку на Каннському кінофестивалі. Відомий як режисер трилогії «Рай». Перша частина, «Рай: Любов» - учасник конкурсної програми Каннського МКФ. Друга частина, «Рай:Віра» - володар Спеціального призу журі 69-го Венеційського МКФ. Фінальна частина, «Рай: Надія» - учасник конкурсної програми на Берлінале.

^ ФОТОВИСТАВКА УЛЬРІХА ЗАЙДЛЯ

«ЛЮБОВ. ВІРА. НАДІЯ»
Сексуальність, духовність, фізичність – три жінки з однієї європейської родини у різні способи шукають, як вдовольнити свої найпотаємніші бажання. Сорок дві оригінальні фотороботи на межі вуайєризму, співчуття, трагедії й комедії, критика суспільства споживання, самотність та відторгненість особистості в сучасному світі – кристалізація того радикально реалістичного дискурсу, з яким кінорежисер працює все життя та який так виразно артикульований у гучній кінотрилогії «Рай», яка, власне, буде представлена в рамках першої в світі повної ретроспективи фільмів Ульріха Зайдля на 43-ому МКФ «Молодість».

^ СПЕЦІАЛЬНІ ПРОЕКТИ ФЕСТИВАЛЮ
МАЙСТЕРНЯ ТАЛАНТІВ
Щороку в рамках Міжнародного кінофестивалю «Молодість» до Києва навідується сузір’я талановитих режисерів, акторів, продюсерів – визнаних професіоналів у галузі кіномистецтва. Водночас фестивальні події такого рівня та масштабу привертають увагу широкої публіки – від представників творчої інтелігенції до допитливого студентства. У 2002 році організатори «Молодості» вирішили об’єднати ці дві аудиторії для корисного спілкування і започаткували щорічну Майстерню Талантів. Кожна наступна відрізнялась складом лекторів і темами, які, втім, щоразу були інформативними й актуальними.
Локація: культурно-освітній центр «Майстер Клас».

Адреса: вул. Лаврська, 16а.

^ BOAT MEETING 2013
Boat Meeting (24-25 жовтня 2013 року) – це дводенний захід, що поєднує в собі Міжнародний ринок копродукції, та презентацію повнометражних кінопроектів. В рамках нього перспективні та амбіційні кінематографісти представляють свої повнометражні художні кінопроекти, призначені для кінотеатрального прокату. Обов’язкова умова – перший або другий для режисера повнометражний художній фільм.

Для участі у Boat Meeting буде відібрано 10 проектів з усього світу, які будуть представлені професійній аудиторії досвідчених кінопродюсерів, дистриб’юторів та фінансистів.
Локація: арт-готель «Баккара».

Адреса: Венеціанський острів, 1.


следующая страница >>