asyan.org
добавить свой файл
1
ДОДАТОК ДО ЩОДЕННИКА
12.08.08
24 ляпаси Януковичу від Європи, США і Росії
(Список за 6 днів з 5-го по 11 серпня)

Теза. Критика з боку Заходу очікувалася, але ніхто не думав, що тон заяв на адресу влади Януковича буде таким різким. Тим паче, що влада для ув’язнення лідера опозиції підібрала серпень – час коли багато євроустанов взагалі зачинені.

Ширше: Далі наводимо список критичних офіційних заяв, які пролунали на адресу влади з вимогою звільнити Юлію Тимошенко. Особливо активні і різкі вимоги лунають від інституцій та керівників США. Однак і Росія дала різкого дипломатичного ляпаса Януковичу.

5 серпня

1. Український конгресовий комітет Америки закликає негайно звільнити Тимошенко

2. Фрідом Хаус засуджує арешт і постійні утиски Юлії Тимошенко


3. Фрідом Хаус висловила своє обурення арештом колишнього Прем’єр-міністра України та лідера опозиції Юлії Тимошенко та закликала до її негайного звільнення.

4. Росія закликає владу Януковича дотримуватися елементарних гуманітарних норм щодо Тимошенко та наголошує, що газову угоди були підписані в суворій відповідності з вимогами українського і російського законодавства

Заяву поширило Міністерство закордонних справ Росії у зв’язку з рішенням Печерського районного суду Києва заарештувати Юлію Тимошенко.

6 серпня

^ 5. Лідер Республіканської партії США, сенатор Джон Маккей закликає Януковича негайно звільнити Юлію Тимошенко


Заяву поширила прес-служба сенатора.

«Ці дії є очевидним порушенням базових прав, які мають захищатися для кожного громадянина у демократичній країні. Наслідки цього арешту виходять далеко за рамки долі однієї людини», - сказав Джон Маккейн.

«Насправді, на кону опинилось майбутнє свободи та демократії в Україні. На жаль, сьогоднішні дії української влади ставлять під питання її відданість основам демократії і, як такі, значно ускладнять шлях України до майбутнього у євроатлантичній спільноті», - наголосив американський сенатор.

«^ Я закликаю українську владу негайно звільнити Прем’єр-міністра Тимошенко та гарантувати права всіх громадян України, незалежно від їхніх політичних переконань», - підкреслив Маккейн.

^ 6. Спільна заява Верховного представника ЄС Кетрін Ештон та Комісара Штефана Фюле з приводу арешту Юлії Тимошенко


«Ми серйозно занепокоєні повідомленнями про сьогоднішні події в Печерському районному суді, кульмінацією яких став арешт лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

7. Переслідування опозиції може перешкодити зближенню України та ЄС, - МЗС Німеччини


Державний міністр Федерального міністерства закордонних справ Німеччини Вернер Хойер висловив занепокоєння арештом колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

8. Франція глибоко стурбована арештом Тимошенко


Франція глибоко стурбована арештом лідера партії «Батьківщина», екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Про це йдеться у спеціальній заяві Міністерства закордонних справ Франції.

9. ^ Президент Групи ЄНП та Християнських Демократів у ПАРЄ рішуче засуджує арешт лідера опозиції Юлії Тимошенко


«Арешт Юлії Тимошенко є актом свавілля та продовженням однобічних дій українських органів правосуддя проти опозиції», - йдеться у заяві Люка Волонте.

10.^ Світова федерація українських жіночих організацій вимагає від Януковича припинити репресії щодо Юлії Тимошенко


Двадцять сім складових жіночих організацій Світової Федерації Українських Жіночих Організацій у 17-ти країнах світу дуже стурбовані тим, що 5 серпня 2011 року ув’язнена екс-прем’єр Юлія Тимошенко.

11. США занепокоєні арештом Юлії Тимошенко


Учорашнє ув’язнення колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко збурило занепокоєння у міжнародній спільноті щодо застосування верховенства права в Україні і і ще більше надало подіям вигляду політично мотивованих переслідувань. Про це йдеться у заяві уряду США, розміщені на сайті посольства в Україні.

7серпня

11. В Канаді пікетуватимуть українське консульство через арешт Тимошенко
12 Великобританія і Канада також засудили арешт Юлії Тимошенко


"Канада стурбована очевидними політично мотивованими переслідуваннями, а зараз і арештом Юлії Тимошенко", - заявив міністр закордонних справ Канади Джон Берд.

13. Українці Австралії закликають уряд Австралії засудити арешт Юлії Тимошенко
8 серпня

14 Голова представництва ЄС в Україні: справа Юлії Тимошенко викликає велике занепокоєння09 серпня

15. США закликають українську владу звільнити Юлію Тимошенко


Про на брифінгу заявив представник держдепартаменту США Марк Тонер.

«США хотіли б знову підтвердити позицію щодо арешту екс-прем`єра України... ^ Ми вважаємо, що рішення про взяття Юлії Тимошенко під варту повинне бути переглянуте, і в результаті цього перегляду вона повинна бути звільнена», - сказав представник держдепартаменту США Марк Тонер на брифінгу у понеділок.

«^ Ми довели наше занепокоєння до відома уряду України і продовжимо пильно стежити за процесуальними діями щодо Тимошенко, а також інших опозиціонерів», - зазначив він.

16. Іспанія висловлює «глибоку стурбованість» з приводу арешту Тимошенко


Іспанський Державний Секретар у Європейському Союзі Дієго Лопес Гаррідо заявив про «глибоку стурбованість» Уряду Іспанії з приводу арешту екс-прем’єр міністра та лідера української опозиції Юлії Тимошенко і висловив сподівання, що арешт «буде знято якнайшвидше».

17. Українська влада повинна отримати чіткий сигнал, що вона не зможе головувати у Комітеті Міністрів Ради Європи та ОБСЄ, - СКУ
18. Ув’язнення Тимошенко суперечить принципам демократії, - депутат Європарламенту


«Ув’язнення Юлії Тимошенко має бути жорстко засуджено. Це – політично вмотивовано, і цей судовий процес – шоу», - заявив депутат Європарламенту Ельмар Брок.

20. Сенатор США Дік Лугар: арешт Тимошенко є зведенням політичних рахунків 10 серпня

21. Посол США просить про побачення з Юлією Тимошенко


Посол США Джон Теффт просить українську владу дозволити відвідати Юлію Тимошенко в Лук'янівському СІЗО.

22^ . Заява країн Вишеградської четвірки щодо ситуації в Україні


Країни Вишеградської четвірки – Чеська Республіка, Угорщина, Польща та Словаччина – висловили своє занепокоєння поточною ситуацією в Україні, спровокованою арештом Юлії Тимошенко. 


11 серпня

23. ^ Арешт Юлії Тимошенко необґрунтований, - Віце-голова комісії закордонних справ польського Сейму


Віце-голова комісії закордонних справ польського Сейму, член парламентської підкомісії з питань "Східного партнерства" Роберт Тишкевич впевнений, що арешт Юлії Тимошенко не сприятиме швидкому запровадженню безвізового режиму для українців.

24. Франція викликала "на килим" українського посла через Тимошенко


Посла України у Франції викликано до Міністерства закордонних справ цієї держави у зв'язку з арештом Юлії Тимошенко для того, щоб "повідомити йому глибоку стурбованість з приводу затримання Юлії Тимошенко".