asyan.org
добавить свой файл
1
Завдання на вівторок. 9 клас

1. Сплав золота і срібла у повітрі розтягує пружину динамометра із силою 14,7 Н, а у воді – з силою на 1,274 Н менше. Знайти маси золота і срібла у сплаві, вважаючи, що при плавленні їхні початкові об’єми не змінилися. Густина золота  , густина срібла  , густина води  , коефіцієнт .

2. Мандрівник їхав спочатку на коні, а потім на ослі. Яку частину шляху і яку частину всього часу він їхав на коні, якщо середня швидкість мандрівника 12 км/год, швидкість їзди на коні 30 км/год, а на ослі – 6 км/год?

3. У калориметрі нагрівають суміш води та льоду. Маса льоду 1кг. Графік залежності температури в калориметрі від часу нагрівання зображено на рисунку. Теплові втрати відсутні, потужність нагрівника стала. Питома теплота плавлення льоду 330 кДж/кг, питома теплоємність води 4200 Дж/(кг·К), питома теплота пароутворення води 2,3 МДж/кг. Яка потужність нагрівника? Скільки води було в посудині до початку нагрівання? Через скільки часу від початку нагрівання температура знову почне змінюватися?

4. Вольтметр, з’єднаний послідовно з опором 10000 Ом, при вмиканні в коло з напругою 250 В показує 50 В, а при з’єднанні з опором показує 10 В. Визначити внутрішній опір вольтметра і опір .

5. Дві маленькі кульки, що мають заряди + 20 нК л і – 30 нКл доторкнули одну до одної і роз’єднали. Як змінилась при цьому маса кожної кульки?
4. Жорсткість дроту дорівнює k. Його розрізали на 4 рівні частини і скріпили ці частини кінцями паралельно. У скільки разів змінилось видовження кожної частини дроту у порівнянні з видовженням цілого шматка під дією такої ж сили?

1. Під час шкільних канікул Вася Невезучий вирішив провідати свого шкільного товариша, який проживає у передмісті. Із власного міста він вирушив на маршрутному таксі, але проїхавши 15 км, автомобіль зламався. Решту шляху Невезучий пройшов пішки. Яку відстань він подолав, якщо швидкість автомобіля становила 60 , швидкість ходьби – 5 , середня швидкість– 16 ?

2. Ланцюжок масою 80 г зроблено зі сплаву золота й срібла. При зануренні ланцюжка у воду, налиту в посудину з вертикальними стінками і площею основи 25 , рівень води піднімається на 2 мм. Який процентний вміст золота в ланцюжку? Густина золота 19360 , а срібла 10500 .

3. Які окуляри слід запропонувати людині, яка, розглядаючи своє обличчя, розташовує дзеркало на відстані 25 см від очей?

4. Потяг проходить повз спостерігача протягом 10 с, а по мосту завдовжки 400 м – протягом 30 с. Визначте довжину і швидкість потяга.

5. У скільки разів збільшиться маса порожнистого кубика, якщо не змінюючи його зовнішніх розмірів, збільшити товщину стінок у 2 рази? Довжина ребра кубика 10 см, початкова товщина стінок 2 см.