asyan.org
добавить свой файл
1
1. Задача. (3 бали) Якщо прикласти вухо до одного кінця довгої дошки, а по другому легенько вдарити, то можна почути два удари, що чередують один за одним. Поясніть, чому виникає два удари.
2. Задача. (4 бали) Збиральна лінза дає дійсне зображення предмета в натуральну величину. Відстань від предмета до його зображення дорівнює 1 м. Яка фокусна відстань лінзи?
3. Задача. (5 балів) Довжина рейки 12,5 м при температурі 0 0С, Який найменший повітряний зазор слід залишити на стику рейок, якщо температура нагрівання рейки може сягати 40 0С? (Коефіцієнт лінійного розширення сталі 0,00001 К-1).
^ 4. Задача. (6 балів) Є два бруска: мідний та алюмінієвий. Об’єм одного з цих брусків на 50 см3 більше, ніж об’єм другого, а маса на 175 г менше маси другого. Які об’єми та маси брусків? Густина міді 8900 кг/м3, густина алюмінію 2700 кг/м3.
^ 5. Задача. (7 балів) Мандрівник проплив 2 год на моторному човні по озеру із швидкістю 15 км/год, потім пройшов 1 год пішки із швидкістю 5 км/год. Відпочивши 1 год, він протягом 3 год йшов зі швидкістю 5 км/год і вийшов до залізничної станції, де 1 год очікував потяг, і через 2 год доїхав на потязі до пункту відправлення. Побудуйте графік залежності шляху від часу і, використовуючи його, знайдіть середню шляхову швидкість руху протягом всього шляху.
^ 6. Задача. (5 балів) Щоб виміряти масу лінійки, на один з її кінців поклали вантаж масою 15 г і установили на круглий олівець, що лежить на столі. Лінійка займає горизонтальне положення і не торкається поверхні стола, відстань від вільного края лінійки до олівця складає 2∕3 її довжини. Визначте масу лінійки.

7. Задача. (6 балів) На підлозі стоїть цинковий куб з полоттю зсередини. Довжина ребра куба дорівнює 50 см. Тиск, який чинить куб на підлогу, дорівнює 600 Па. Яку частину об’єма куба займає полоть? Вважати, що g = 10 Н/кг. Густина цинка – 7100 кг/м3. Атмосферний тиск не враховувати.