asyan.org
добавить свой файл
1 2 3 4

http://antibotan.com/ - Всеукраїнський студентський архів

Розділ І. Дослідження організації – як об’єкту управління

1.1. Місцезнаходження, цільове призначення та вид діяльностіВАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго" є приватною енергопостачальною компанією, яка є складовою глобальної енергетичної корпорації AES із центральним офісом у м. Арлінгтон, США. AES – це найбільша у світі енергогенеруюча компанія, яка, до того ж, має досвід роботи у Казахстані та Грузії. Вона принесла нові технології та послуги, культуру менеджменту і культуру сплати за електроенергію.

AES — провідна міжнародна енергетична компанія, яка виробляє та розподіляє електричну енергію для 100 мільйонів споживачів у 26 країнах світу, серед яких Аргентина, Австралія, Бангладеш, Бразилія, Індія, Італія, Канада, Китай, Колумбія, Мексика, Німеччина, Пакистан, Південно-Африканська Республіка, Сальвадор, Угорщина, Україна, Чехія, Чилі та ін. Центральний офіс корпорації знаходиться у передмісті Вашингтона – Арлінгтоні.

AES — глобальна корпорація, більшість компаній  якої працюють  за межами США.

Чотирнадцять розподільчих компаній, що входять до складу корпорації, постачають електроенергію 100 мільйонам споживачів – населенню, державним і комерційним структурам, промисловості; 122 електростанцій загальною потужністю 44 000 МВт. Дохід корпорації у 2005 році склав  $ 11 млрд. 

AES має міцний, стабільний і надійний корпоративний центр, який допомагає своїм компаніям здійснювати діяльність у визначених напрямах ефективно і цілеспрямовано. Компанія зосереджує корпоративні ресурси на таких ключових питаннях, як стратегія і фінанси, управління ризиками та вдосконалення юридичної підтримки діяльності всіх структурних підрозділів і компаній, що належать до AES, розвиток цих компаній та їх персоналу, інформаційні технології та комунікаційні системи, глобальні закупівлі та охорона праці, корпоративна культура й етика тощо.

AES запроваджує і досягає високих стандартів діяльності як у виробничій, так і фінансовій сферах. Сьогодні корпорація є однією з найуспішніших серед компаній, що працюють в енергетичному секторі — за майже два десятиріччя вона перетворилася з амбіційної концепції на галузевого лідера. Такі досягнення — результат впровадження сміливих проектів і новітніх технологій управління, спрямованих не тільки на розвиток, а й упередження та вирішення проблем. Працюючи в енергетичному бізнесі, який постійно зазнає динамічних змін, відбувається коригування діяльності та оптимізування використання активів. Усе це дає змогу AES спрямовувати власні зусилля на здобуття позицій світового лідера в енергетиці: до 2006 року корпорація планує посісти серед 25% найкращих енергетичних компаній світу, а до 2008 року увійти до 10% найкращих.

До 17 квітня 2001 року це було державне (75 %) підприємство, підпорядковане Міненерго України. Відкриті торги із продажу державного пакету акцій відбулися 17.04.2001 р. Державна акціонерна енергопостачальна компанія “Рівнеобленерго” (ДАЕК “Рівнеобленерго”) заснована відповідно до Указу Президента України “Про структурну перебудову в електроенергетичному комплексі України” №282/95 від 04.04.95 р. та наказу Міністерства енергетики та електрифікації України від 31.07.95 р. №137 шляхом перетворення державного підприємства “Ровенське обласне підприємство електричних мереж” (РОПЕМ) у ДАЕК “Рівнеобленерго”.

Юридична адреса підприємства: Україна, 33000, м.Рівне, вул.Князя Володимира, 71, тел. (8-036-2) 694-550, 694-305.

Компанія здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України та Статуту. Статутний фонд компанії становить 20827420 грн. Засновником компанії є держава в особі Міністерства енергетики України.

Згідно із Статутом компанії, метою її діяльності є забезпечення потреб споживачів Рівненської області в електричній енергії та в іншій продукції і послугах, що надаються компанією, а також одержання прибутку для задоволення економічних і соціальних потреб акціонерів та працівників компанії.

^ Предметом діяльності ВАТ “Ей-І-Ес Рівнеенерго” є :

 • передача, розподіл, постачання електроенергії та продаж її споживачам на умовах укладених договорів по тарифах, що регулюються відповідно до чинного законодавства;

 • ремонтно-технічне обслуговування електричних мереж , будівель, споруд , машин і механізмів, їх технічне переозброєння;

 • виробництво електричної енергії;

 • розвиток електрифікації в регіоні відповідно до перспективних планів розвитку енергетичних джерел і мереж;

 • впровадження нової техніки і технологій , науково-пошукові роботи по предмету діяльності компанії;

 • надання послуг юридичним та фізичним особам з оперативно-технічного та ремонтно-експлуатаційного обслуговування основних засобів, що є на балансі ВАТ “Ей-І-Ес Рівнеенерго” , та на замовлення інших юридичних та фізичних осіб;

 • виконання державного енергетичного нагляду за роботою , технічним станом електричних установок для споживачів;

 • надання платних послуг фізичним і юридичним особам, виробництво продукції виробничо-технічного призначення та товарів народного споживання;

 • організація робіт з питань охорони праці, техніки безпеки, впровадження безпечних методів праці в процісі виробничо-господарської діяльності;

 • виготовлення, ремонт, обслуговування, повірка засобів вимірювання та контролю;

 • виготовлення технічних умов та проектно-кошторисної документації на електропостачання;

 • виконання ремонту і повірки вимірювальних приладів обміру електроенергії і виконання випробувальних та налагоджувальних робіт в електроустановках.

Територія, на якій компанія здійснює свою діяльність, становить 20,1 тис. кв. км. Населення області, якому здійснюється енергопостачання, сягає 1200 тис.чол. В Рівненській області налічується 16 адміністративних районів, міст обласного підпорядкування - 4, населених пунктів - 1038. Основу промислового потенціалу області складає 287 великих та середніх підприємств.

ВАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго" є природним монополістом у галузі енергопостачання в Рівненській області, і інші енергопостачальні компанії Украіїни не є конкурентами для цієї компанії.

Найважливіший компонент зовнішнього середовища для компанії – це споживачі електроенергії. Компанія має близько 385 тис. споживачів, і її діяльність прямо залежить від кількості спожитої ними електроенергії, рівня її оплати тощо. Саме тому діяльність компанії повинна бути максимально орієнтована на потреби споживачів (див. мал. 1.1).

М
ал 1.1 Структура споживання електроенергії у Рівненській області
следующая страница >>