asyan.org
добавить свой файл
1 2 ... 7 8

Цитати щодо всіх справ Тимошенко (починаючи з квітня 2011)

Янукович, Азаров, Кузьмін, Богословська, Грищенко

ЯНУКОВИЧ

Янукович


12 березня 2010

УП


"Здійснено небувалі за масштабами зовнішні запозичення. Напрямки використання витрачених грошей всіляко приховувалися від суспільства"
http://www.pravda.com.ua/news/2010/03/12/4857025/


Янукович


12 січня 2011

УП
"Дійсно, на жаль, попередній уряд використав частину цих коштів (за Кіотським протоколом) не за призначенням. Тому новому уряду було поставлене чітке завдання: ці кошти відновити"

"І нинішній уряд прийняв непросте в умовах триваючої фінансової кризи рішення щодо виділення коштів із загального фонду держбюджету, за рахунок інших чутливих статей видаткової частини, з метою відновлення отриманого від Японії фінансового ресурсу"

"До 20 травня 2010 року наш уряд зробив усе, щоб ці гроші були в розпорядженні Національного агентства екологічних інвестицій. Ми зробили це, зашкодивши, повторюю, іншим програмам. Але в нас не було іншого шляху"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/01/12/5776328/

Янукович

16 квітня 2011

УП

"Все що стосується газових угод 2009 року - це все є предметом розслідування"

"Я не маю жодної інформації про учасників підготовки цієї угоди і ступень їх участі та провини. Я не знаю, чи є там провина. Якщо вона буде доведена, якщо це було порушення законів України, на це питання повинен дати відповідь суд"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/04/16/6113318/

Янукович

25 травня 2011

УП

"Я думаю, що президент не буде пояснювати ситуацію, пов'язану з тими розслідуваннями або тою судовою справою, яка знаходиться в процесі свого розвитку"

"Що стосується того, що відбувається - відбувається те, що відбувається...В даному випадку, я вважаю, позиція влади - ми не втручаємося в цей процес"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/05/25/6237708/

Янукович

17 червня 2011

УП

"Юлiї Тимошенко я бажаю, щоб вона показала свою невинуватість у судi i могла далi жити, працювати, займатися улюбленими справами"

"Я не прокурор i я такi рiшення не ухвалюю" (йдеться про заборону Тимошенко виїхати закордон)

"Я неодноразово відповідав на це питання і зараз хочу повторити: я за те, щоб для українських політиків був відкритий світ і відчинені двері всюди"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/06/17/6306345/

Янукович

20 червня 2011

УП

"Я не прокурор, і тому не приймаю подібні рішення. Цим займається прокуратура" (йдеться про заборону Тимошенко виїхати закордон)

"Однак Юлії Тимошенко я бажаю, щоб в суді вона довела свою не винуватість і могла б і надалі жити, працювати і займатися улюбленими справами"

"Я неодноразово говорив і ще раз повторюю: я виступаю за відкриття світу українським політикам, щоб повсюди для них були відкриті двері. Однак ми не дозволимо деяким особам заважати Україні на її шляху реформ та євроінтеграції"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/06/20/6314658/

Янукович

21 червня 2011

УП

"Ми сьогодні маємо можливість, дивлячись друг другу в очі, говорити правду. Я як президент держави не маю таких прав - приказувати слідчому чи генеральному прокурору кому куди їхати"

"Я за те щоб українські політики не знали кордонів і їздили по всьому світу, щоб їх чули"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/06/21/6317088/

Янукович

21 червня 2011

УП

"Наші зусилля в частині рішучого викорінення корупції наштовхуються на опір людей, які звикли збагачуватися за державний кошт. Саме корупція сьогодні є основною загрозою для України. У мене є політична воля її побороти, не зважаючи на посади чи політичну приналежність"

"Порушено сотні кримінальних справ проти представників чинної та колишньої влади. В той же час, прикриваючись статусом опозиції, колишні високопосадовці намагаються уникнути відповідальності за корупційні вчинки, що не мають нічого спільного з політичною діяльністю"

"остаточну відповідь на всі питання має дати суд".

"Пропонуємо оцінювати ситуацію в України, виходячи з об'єктивних чинників, а не політичних заяв. Ми готові вести діалог і надавати об'єктивну інформацію щодо ситуації в нашій державі"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/06/21/6316740/

Янукович

21 червня 2011

УП

"Якщо ви мені задасте питання, я би зробив щось, щоб цього процесу (заяв про політичні переслідування) по Тимошенко не було", - заявив він.

"Я вам скажу, що я би зробив усе, щоб цього процесу не було взагалі, щоб він не існував, щоб ця так звана проблема, яка сьогодні мусується в суспільстві і світі, не існувала"

"Тому ті заяви, які ми маємо сьогодні з боку Тимошенко чи, можливо, членів її уряду, про протиправні дії, вони є природними"

Не можна "змішувати політику і прикриватися нею", щоб уникнути кримінального переслідування, а рішення має приймати лише суд.

"Ми не можемо закривати на це очі"(йдеться про лист Міністерства оборони Російської Федерації про борги ЄЕСУ)

"Тому, якщо говорити про Тимошенко, є питання, по яких до неї особисто є питання у слідства, а є питання, які є до деяких державних установ, до уряду за той період, коли вона працювала, і на ці питання треба знайти відповіді, і відповіді на це питання може дати лише суд"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/06/21/6317773/

Янукович

21 червня 2011

УП

"На даний момент слідство підготувало справу, захист, я впевнений, - аргументи на захист. І ми, я думаю, у відкритому суді побачимо хто правий, а хто ні. І зробимо висновки"

"На жаль, і я це вимушений визнати, що в нас недосконалий кримінально-процесуальний кодекс. Але поки що це закон і його треба виконувати"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/06/21/6317847/

Янукович

24 червня 2011

УП

"Звичайно. Чому ні, якщо суд вирішить, що вона невинна" (йдеться про те чи зможе Тимошенко очолити опозицію на виборах)

"Але треба дотримуватися всіх процедур. Ми наближаємося до закінчення розслідування. Ми хочемо, щоб процес був прозорим і відкритим для преси, щоб були представлені аргументи двох сторін"

"Високопосадовці, які порушують українське законодавство, незалежно від своїх політичних уподобань, мають за це відповідати, як і будь-який громадянин. Лише правосуддя може дати відповідь. Президент не має права втручатися у рішення правосуддя або діяльність Генеральної прокуратури"

"Коли країна розпочинає глибокі реформи, коли починається знищення корупційних схем, що розвивалися протягом десятиліть, зачіпаються інтереси осіб, які звикли робити бізнес за державні гроші завдяки корупції в органах влади. Надання адміністративних послуг завжди коштувало дорого, і за це треба було платити. Дуже часто підприємці були змушені сплачувати додатковий податок на корупцію"

"Коли ця система опинилася під загрозою, вона почала захищатися. Ці бюрократи застосовують різні методи, у тому числі й демократичні гасла, аби прикрити свої злочинні дії та корупцію. Легко відрізнити людину, яку переслідують з політичних мотивів, від звичайної корумпованої людини. Дуже швидко суд розставить всі крапки над "і"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/06/24/6327708/

Янукович

24 червня 2011

УП

"Цей контракт (від січня 2009 року) несправедливий, некоректний по відношенню до України. Його було підписано з порушенням процедур. Це було особисте рішення Тимошенко, яке йшло врозріз з думкою її Кабінету міністрів"

"Її мотиви могли бути різними, у мене немає достатньої інформації, щоб про це судити"

"Але ціна за тисячу кубічних метрів надто висока, вона була встановлена на рівні 450 доларів, у той час як ціна тоді складала 179,50 долара. Сьогодні вона мала б бути нижче 200 доларів"

"Минулого року у Харкові ми підписали з Росією угоду, яка передбачає знижку на 100 доларів в обмін на продовження перебування російського флоту в Севастополі".

"Ми шукаємо шляхи врегулювання проблеми вже протягом року"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/06/24/6328019/

Янукович

8 липня 2011

УП

Питання щодо процесу над Тимошенко, "потрібно розділити на дві частини - є політика, і є право, або є кримінальна відповідальність".

"Я намагаюся не втручатися в ці процеси і не робити поспішних висновків"

"Я жодного разу не образив і не принизив Тимошенко. Я ніколи собі цього не дозволяв робити, як людина, як чоловік, але і як президент. Тому висновки зроблять правоохоронні органи, а крапку поставить суд"

"Звичайно, я за те, щоб якомога швидше пройшов цей процес. Я за це. Я не бажаю зла або поганого Тимошенко. Все, що вона має, як кажуть, це питання її. Вона краще знає, де і в чому вона винна, і якщо вона порушила закон, значить порушила"

У Тимошенко "є можливість захищатися". "Я навіть зараз не засуджую її за такий спосіб захисту, який вона обрала. Вона захищається так, як вона вважає за потрібне, і ви бачите, що я їй у цьому не заважаю"

Тимошенко "в історії не тільки, напевно, України, а й інших країн стала у цьому плані зіркою зараз". "І вона показує, як вона ставиться до цього процесу"

"Країна, яка пішла шляхом реформ, яка сьогодні будує правову державу, вона повинна пройти і через це. Це неминучий процес"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/07/8/6368287/

Янукович

8 липня 2011

УП

"Мої консультанти, яким я задаю питання, в якій частині порушуються закони, наприклад, судом, відповідають, що на сьогоднішній день судом порушень закону немає"

"Закон порушується тільки Тимошенко, адвокатами і народними депутатами, присутніми в залі, які перешкоджають сьогодні законній судовій процедурі"

"Суддю більше звинувачують у нерішучості і незастосуванні закону".

"Але, з моральної точки зору, ніхто не давав права його ображати як людину. А з точки зору права - ми не зацікавлені, суспільство не зацікавлене в тому, щоб ми знищили судову систему таким чином"

"Якщо подивитися там на перший день засідання...Я не все дивився, але те, що дивився там в новинах, я бачив одного Кірєєва, а зараз я бачу вже іншого. Він трошки адаптувався до цього процесу"

"Ну і Юлія Володимирівна, вона також, мені здається...от я вчора дивився, вона вже трошки себе стримувала і спокійніше вела"

Коментуючи дії бійців "Беркута" в суді: "Ми вперше в історії України зіткнулися з таким явищем, як відкрите судове засідання за участю радикально налаштованих груп людей з різних сторін".

"І звичайно, правоохоронним органам в такій ситуації жарко. Складно. Я їх не виправдовую, але і їм не позаздриш"

"Наприклад, є дівчина, яку побили, якій завдали тілесні ушкодження...і це зробили народні депутати. З чийого боку була ця дівчина - я не знаю. Але, по-перше, це жінка. По-друге, її тягали там по цих сходах, жбурляли і так далі"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/07/8/6368374/

Янукович

11 серпня 2011

УП

Із листа Януковича до Вацлава Клауса:

"Судова система України є незалежною та неупередженою у своїй діяльності, керується виключно Конституцією та законами України. Я не можу і не буду втручатися в роботу українських судів. Якщо я це зроблю, проблеми будуть більш значущими. Політичне і будь-яке інше втручання у діяльність суду вважаю неприпустимим"

"Жоден із нинішніх судових процесів за участю колишніх державних службовців в Україні не є політично мотивованим".

"Як гарант Конституції України я відповідаю за це особисто. І я переконаний: для кожного громадянина України сьогодні важливим є те, що усі громадяни рівні перед законом, а суд як незалежна гілка влади може винести справедливий вирок"

В Україні розпочаті "системні реформи у всіх сферах, у тому числі й у системі кримінальної юстиції".

"Безперечно, система кримінальної юстиції в країні, що залишилась за радянських часів, потребує реформування. Саме тому ми розпочали її реформу, реформу судоустрою України для створення сучасної прозорої системи верховенства права. Я сподіваюсь, що країни та організації, що висловили стурбованість, допоможуть нам реалізувати необхідні реформи"

"Хочу запевнити Вас, що моя діяльність як президента України та діяльність виконавчої влади нашої держави спрямовані на ствердження в Україні норм і принципів, якими керується європейське співтовариство: верховенство права, захист прав і свобод людини, розвиток демократії"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/08/11/6481820/

Янукович

16 вересня 2011

УП

"Мені це (процес над Тимошенко) невигідно й непотрібно (продовження суду над Тимошенко). Абсолютно! Я не зацікавлений у цьому!"

"Я неодноразово заявляв, що зичу Тимошенко, щоб вона захистила свої права в суді. І хотів би, щоб вона захищалася за допомогою юридичних механізмів, а не політичних. Але сьогодні я перебуваю в такій ситуації, коли не можу впливати на рішення суду, не можу наказувати суду. Щойно я це зроблю, я порушу Конституцію"

«Я не маю права давати йому (суду) вказівки, кого саджати, кого випускати".

«Як я можу не вірити суду? Я не маю права не вірити! Судова система незалежна, вона працює, і президент не має права на неї впливати".

"Висновки з цього питання можуть робити експерти, хто завгодно, але тільки не я. Будь-які мої коментарі будуть розцінені як тиск на суд"

"Не хочу ворожити на кавовій гущі – потрібно дочекатися рішення суду, а потім уже можна буде міркувати на цю тему. Але я думаю, що цей вердикт ніяк не пов'язаний із питанням легітимності виборів"

"Щоб це виправити, потрібно змінювати Кримінально-процесуальний кодекс… Залишилося чекати зовсім небагато до повернення КПК в Україну з Венеціанської комісії. Швидше за все, уже на цій осінній сесії він буде розглянутий парламентом"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/09/6/6564332/

Янукович

16 вересня 2011

УП

"Історія, яка розгортається зараз, - це не історія цього дня, а історія 2009 року. Це історія підписання контракту суб’єктами господарювання, які не мали цього права. Вони порушили міжнародні договори та перевищили свої повноваження»

"Оцінку цього дав ще президент Ющенко, який після засідання РНБО підписав указ. Ця історія іде з 2009 року, коли правоохоронні органи отримали рішення РНБО, почали його виконувати і вивчати, що сталося, чому були порушені національні інтереси України і міжнародні договори"

"Після того, як правоохоронні органи в рамках законодавства дослідили питання, вони передали його в суд. І, як в Європі, суд зробить свій вердикт"

Питання кримінальної справи проти Тимошенко – "це дуже болюче питання, і ми розділяємо ваш біль (який лунає в оцінках європейських структур)".

"І ми задоволені, що вас це також хвилює не менше, ніж нас"

"Ми цінуємо поради, які нам дають"

"Це питання законодавства, яке потребує модернізації. І ми над цим працюємо. Зараз в Україні діє Кримінально-процесуальний кодекс 1962 року. Це нонсенс! За 20 років політики в Україні не спромоглися цього зробити (оновити кодекс)"

"Сподіваюся, що в цьому році ми отримаємо закон і будемо його приймати. Це те, що робить Україна в напрямку реформування, що веде, в тому числі, до покращення демократичних стандартів"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/09/16/6591211/

Янукович

21 вересня 2011

"Ми категорично відкидаємо такі обвинувачення" (йдеться про політично вмотивовані звинувачення)

"Ми добре розуміємо необхідність переглянути й реформувати нинішню систему кримінального судочинства. Судова система має бути реформована, і ми працюємо над цим самим рішуче"

"Мені складно передбачити або прогнозувати рішення суду, а наші наступні дії будуть залежати від нього"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/09/21/6603389/

Янукович

30 вересня 2011

УП

"Так, це питання (справа Тимошенко) періодично виникає і на нього треба відповідати. Ми бачимо, що це питання хвилює представників деяких країн ЄС"

"Ми пояснюємо, що суд ще не завершено, суд є незалежною інстанцією і важко дати будь-яку відповідь"

"Мені взагалі не хотілося би коментувати це питання, бо воно може розглядатися як тиск на суд чи правоохоронні органи. Тому я намагаюся уникати відповіді на це питання"

"Крім суду відповідь на це не дасть".

"А суд у нас є незалежною гілкою влади і в ЄС це добре розуміють"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/09/30/6629510/

Янукович

10 жовтня 2011

УП

Президент Віктор Янукович запевняє, що справа Юлії Тимошенко його абсолютно не хвилює.

"Мене це питання абсолютно не хвилює. Мене хвилює перш за все те, що ми повинні налагодити відносини з Росією (газове питання) на рівні угод"

"Задане вами питання належить до площини права та законів. Правоохоронні органи отримали доручення за рішенням Ради національної безпеки і оборони у лютому 2009 року, коли я був в опозиції. Я не був тоді президентом. Я висловлював свою точку зору стосовно контракту, який був підписаний Тимошенко з російським урядом"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/10/10/6652588/

Янукович

11 жовтня 2011

УП

"Але це (рішення суду у справі Тимошенко) не остаточне рішення – попереду ще Апеляційний суд, і, безумовно, яке він прийме рішення і в рамках якого законодавства він буде приймати це рішення, це буде мати велике значення"

"Тому вона (справа) розслідувалась правоохоронними органами і логічно завершилась рішенням суду. Безумовно, рішення суду було в рамках існуючого Кримінально-процесуального кодексу"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/10/11/6655353/

Янукович

11 жовтня 2011

УП

"Це, (справа Тимошенко) безумовно, прикрий випадок, що сьогодні перешкоджає питанню європейської інтеграції України. Він викликає стурбованість у ЄС і я хочу сказати - ми добре розуміємо, чому це так"


"З огляду на те, що він (кодекс) діє, правоохоронні органи, органи юстиції, судова влада зобов'язані його виконувати, як і громадяни України"

"Це дуже великий законопроект (КПК), що буде розглянутий в українському парламенті і буде прийнятий. Я упевнений, що як тільки ми виконаємо цю складну роботу, Україна одержить сучасні європейські стандарти в питаннях права, процедури свободи слова, і ми його будемо виконувати"

http://www.pravda.com.ua/news/2011/10/11/6655451/

Янукович

13 жовтня 2011

УП

"Якби така ситуація (справа Тимошенко) склалася в будь-якій іншій країні світу, навіть найдемократичнішій, то там би ніхто нічого не сказав, рота б не відкрили".следующая страница >>