asyan.org
добавить свой файл
1
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЩОДЕННИК
09.02.11

Янукович – маріонетка власного кремлівського оточення


Теза. Президент Янукович є заручником свого оточення, яке приставлено йому Кремлем. Він би й міг звільнитися, але надто ледачий для цього.

Ширше: Про це заявив колись третій номер у списку Партії регіонів Тарас Чорновіл у інтерв’ю «Остров». За його словами, політика в Україні визначається Москвою та внутрішніми тіньовими олігархічними групами.

Цитата Тараса Чорновола: "Хорошковський повністю залежить від Кремля. Він отримує вказівки тільки звідти. Я думаю в нього на це табу, - йому заборонено брати вказівки й розпорядження від Президента України, тільки від президента чи прем'єра Росії". http://www.ostro.org/news/article-154861/

^ Цитата Тараса Чорновола: "Група, яка пов'язана з ним: Фірташ, який на дуже серйозному гачку там, Льовочкін, якого безпосередньо нав'язали Януковичу... Ось там політика українська формується. Не в українському парламенті і навіть не в Україні, а приходить безпосередньо з Росії через цю групу".

^ Цитата Тараса Чорновола: «Янукович дуже схожий на Ющенка, він ледачий і тому він стає маріонеткою оточення. Але Ющенко час від часу радикально міняв своє оточення, а Януковичу його міняти складніше, тому що воно було йому нав'язане".

^ Тези для коментування: Діяльність кремлівської групи, яка має домінуючий вплив на Януковича очевидна. Росії вигідно аби Захід відвернувся від України й остаточно змирився з її авторитарним режимом. Коли західні двері зачиняться Україна залишиться сам на сам із Росією, яка широко розкине руки з готовністю задушити в «братніх» обіймах.

Усі інституції ЄС: Європарламент, Рада Європи, уряди й парламенти провідних країн ЄС прийняли вже не одну критичну резолюцію щодо стану згортання демократії й свободи в Україні. Аналогічні офіційні заяви були зроблені урядом США та вищими американськими чиновниками. Надзвичайно критично оцінюють стан справ в Україні всі неурядові міжнародні моніторингові організації.

Тобто, тиск проти опозиції, вибіркове судочинство, контрольоване телебачення, накручування гайок на паростки громадянського суспільства – усе це кремлівська група пропонує Януковичу й усе втілює з великим завзяттям за його згодою. І саме ці кроки відштовхують Європу від України. Слідом за політичними заявами ЄС обов’язково піде згортання економічної співпраці. Не буде для нас безвізового режиму, зони вільної торгівлі та угоди про асоціацію. І тут знову відкриваються обійми Росії, яка готова поглинути економічні, природні й людські ресурси України. Саме так діє кремлівське оточення Януковича, у якого він і є маріонеткою.