asyan.org
добавить свой файл
1
Які молочні продукти не варто купувати
В «Укрметртестстандарті» назвали недобросовісних виробників поіменно.

Експерти з жалем констатують, що сьогодні в України просто вигідно виробляти неякісні продукти. У зв'язку з цим, кількість підробок на ринку зашкалює, і фахівці «Укрметртестстандарту» оприлюднили їхні імена.

Масло виробництва ТОВ «Молочна фабрика« Рейнфорд », ВАТ«Кременчуцький міськмолокозавод », ДП« Старокостянтинівський молочний завод », ЗАТ« Кагма », ВАТ« Жашківський маслозавод» містять дріжджі в кількості, що перевищує допустимі норми, а масло виробництва ВАТ АК «Комбінат Придніпровський», ТОВ «Молочна фабрика «Рейнфорд»- бактерії групи кишкових паличок.

Втім, як показали дослідження, приблизно в половині випадків масло насправді маслом не є - це в кращому випадку спред.

Масло «Румо» (жирність 73%, виробництво ДП «Ружин-молоко») містить 60 відсотків рослинного жиру, масло «Вологодське» (82,5%, ЗАТ «Хмельницька маслосирбаза») - 40 відсотків рослинного жиру, масло «Гайсинське» ( 73%, ТОВ «Гайсинський молокозавод») - 30 відсотків, масло «Натуральна Жівія» (73%, ТОВ «Молочна фабрика« Рейнфорд ») - 20 відсотків, масло «Фаворит» (73%, ВАТ «Галеївський маслозавод») - 15 відсотків рослинного жиру.

Якщо таке собі дозволяють виробники фасованого масла, що ж можна сказати про олію, що продається на вагу? Виявляється, нічого хорошого! Вершкове вагове масло, куплене експертами «Укрметртестстандарту» на столичному ринку «Дніпро» взагалі не містило молока: експертиза показала, що продукт на 100 відсотків складається з рослинного жиру!

Потворна ситуація склалася на ринку згущеного молока - за словами начальника Центру досліджень «Укрметртестстандарту» Володимира Семеновича, в Україні як не було нормального згущеного молока, так його за дуже рідкісними винятками і немає!

За даними експерта, з п'яти відібраних зразків три (!) на 100 відсотків складалися з рослинного жиру. Тобто власного молока в цьому «згущеному молоці» не було ні краплі! Зокрема, на 100 відсотків виготовленої з рослинних жирів виявилися «згущенки» ТОВ «Техмолпром» (Полтавська обл., м. Гадяч) і ВАТ «Ічнянський молочноконсервний комбінат» (Чернігівська обл., м. Ічня).

Більше того: фальсифікати містили сорбінову й бензойну кислоту, а також ... двоокис титану.

Як роз'яснив Семенович, вся справа в тому, що пальмове масло, яке і продається нам під виглядом згущеного молока, має жовтуватий відтінок. І щоб додати згущеному молоку привабливий білий колір, в продукцію додається двоокис титану, який, до речі, масово використовується при виробництві титанових білил.

Не найкращим чином йдуть справи і у виробників сметани. Так, наприклад, у 20-відсоткової сметані від «ЖЛК-Україна» (Біла Церква) фахівці «Укрметртестстандарту» виявили бактерії групи кишкових паличок. 15-процентна сметана від ТОВ «Молочна компанія» на 15 відсотків складається з рослинного жиру.

Крім бактерій групи кишкових паличок, в ній виявлено дріжджі і цвіль у кількості, що перевищує допустимі норми, при цьому масова частка жиру замість заявлених на упаковці 15 відсотків складає 12,5 відсотків.

Бактерії групи кишкових паличок експерти також виявили в сирі «Російському» від ТОВ «ТоргДом», ВАТ «Літинський молокозавод» та ТОВ «Агропромсервіс». А сир твердий «Російський» від ВАТ «Борщівський сирзавод» насправді виявився сирним продуктом: зразок містив 50 відсотків рослинного жиру.