asyan.org
добавить свой файл
1
Контрольна робота з теми «Теплові явища». 8 клас.

І варіант.

№1. Яка кількість теплоти потрібна щоб нагріти алюмінієву каструлю масою 1,2 кг, в яку налито 3 л води, від 20°С до кипіння?

№2. У киплячу воду масою 200г опустили ложку масою 50 г, при цьому температура води знизилась до 99°С. З якого матеріалу виготовлено ложку, якщо її початкова температура дорівнювала 29°С? Втрати енергії не враховуйте.

№3. При повному згорянні 3 кг якого палива виділиться найбільша кількість теплоти?

А. Бензин Б. Водень В. Сухі дрова Г. Гас

№4. Женя серйозно захоплюється екологією. Він стверджує, що, за даними супутникової розвідки, значна частина океану вкрита нафтою. Як це впливає на кількість опадів? Відповідь обґрунтуйте.

№5. У багатті спалили 5 кг дров, щоб закип’ятити воду в казанку. Чому дорівнює питома теплота згоряння дров, якщо для того, щоб вода в казанку закипіла, необхідно 2МДж теплоти, а ККД багаття становить 5%?

ІІ варіант.

№1. У залізну каструлю масою 2,2 кг налито 4 л води. Яку кількість теплоти потрібно затратити, щоб нагріти каструлю з водою від 15°С до кипіння?

№2. Щоб одержати молоко з температурою 65°С, кухар змішав холодне молоко при температурі 5°С і гаряче молоко при температурі 95°С. Знайдіть масу холодного молока, взятого кухарем, якщо гарячого молока йому знадобилося 12,8 кг. Втрати енергії не враховуйте.

№3. При повному згорянні 12 кг якої речовини виділиться найменша кількість теплоти?

А. Спирт Б.Порох В. Деревне вугілля Г. Водень

№4. Спостережливий Олексій помітив, що деякі рослини, які ростуть у посушливих місцях, густо покриті ворсинками. Поясніть, яке значення має ця особливість будови рослин для їх нормального існування.

№5. Щоб нагріти чайник з водою необхідно 1,1МДж теплоти. Яку масу газу потрібно при цьому спалити, якщо ККД газового пальника 40%?