asyan.org
добавить свой файл
1
https://sites.google.com/site/corporatevolunteering/home/so-take-korporativne-volonterstvo

Що таке корпоративне волонтерство?

Корпоративне волонтерство - це добровільна участь мінімум 2-х співробітників в реалізації різних зовнішніх соціальних програм своєї компанії. Існує три підходи до корпоративного волонтерства:1. базовий; 2. стратегічний; 3. інтегрований.
З базового рівня і починається волонтерська діяльність в компанії. Тут проявляється феномен «прихованого благодійництва»: співробітники компанії самі беруть участь і навіть організовують подібні проекти (відвідання дитячого будинку, прибирання сміття). Зв'язавши інтереси співробітників і громади регіонів присутності компанії, компанія піднімається на рівень вище - стратегічний. Почавши оцінювати еффективність, і таким чином залучаючи вище керівництво, компанія піднімається до рівня інтегрованого підходу. Саме цей підхід пов'язаний з Вашими бізнес-цілями і відноситься до так званого соціального партнерства.
Форми корпоративного волонтерства:

Коли ми говоримо про корпоративне волонтерство, то потрібно розуміти, що вони можуть відрізнятися в різних компаніях.

Корпоративне волонтерство може здійснюватися в самих різних формах:

^ Громадська діяльність, безпосередньо пов'язана з роботою (наприклад, проведення екскурсії по підприємству для школярів).

Індивідуальна або групова робота у благодійному проекті на умовах часткової зайнятості.

^ Членство в громадських організаціях (наприклад, робота part-time бухгалтером).

«Директор напрокат». Ця форма передбачає участь у піклувальних радах некомерційних організацій, у тому числі для планування діяльності та залучення коштів, а також надання експертизи та ділових зв'язків для поліпшення роботи некомерційної організації.

^ Тимчасова робота (до 3-х місяців) на умовах повної зайнятості при збереженні зайнятості та гарантії повернення на робоче місце.

Довгострокова робота (від 3-х місяців до року) на умовах повної зайнятості при збереженні зайнятості та гарантії повернення на робоче місце.

^ Допомога «обличчям до обличчя» - робота з конкретними людьми (напр. школярами чи неповнолітніми правопорушниками в якості наставника або громадського захисника).

^ Організація збору пожертв на робочому місці, коли співробітники добровільно погоджуються, що з їхньої зарплати віднімається заздалегідь обумовлений відсоток для підтримки некомерційної організації.

^ Організація програм пожертв у грошовій формі (напр. участь у комітеті допомоги місцевому спільноті).

Управління діловими зв'язками компанії з місцевими організаціями (напр. допомогу в розвитку соціальних підприємств).

^ Додатковий внесок. Компанія додає деяку суму грошей на програму або некомерційну організацію, яку співробітник вже підтримує.
Слід також зазначити, що існує два типи корпоративного волонтерства:

Неспецифічний тип - це коли співробітникам не потрібно спеціальних знань для того, щоб взяти участь в програмі корпоративного волонтерства: це роботи по благоустрою, екодесанти, суботники та інші заходи.

Специфічний тип - це така діяльність, де задіяні професійні знання та навички співробітників, наприклад: надання населенню різних консультативних послуг (співробітники юридичних фірм або банків - консультують громадськість зі своїх специфічних питань), робота в ролі наставників, передача професійних знань.
Чому вигідно корпоративне волонтерство компанії?

Волонтерські програми допомагають у досягненні внутрішніх та зовнішніх стратегічних цілей корпорації, таких як:

•створення хорошої репутації компанії;

•поліпшення зв'язків з місцевим суспільством, органами влади, постачальниками;

•досягнення маркетингових цілей у місцевій громаді;

•розширення сфери послуг компанії або клієнтури.

При грамотній організації волонтерських програм можна подолати управлінську кризу, згуртувати команду, зменшити відтік кадрів.

За вказаною ел.адресою ознайомтесь з довідником «Корпоративне волонтерство:з чого почати?»