asyan.org
добавить свой файл
1
Читайте у новому номері інтернет-видання «Духовність»
Писанка – український символ Великодня
Писанка, драпанка, крапанка, крашанка… Яке велике розмаїття традиційного символу Великоднього свята! Мабуть, ніхто вже не може уявити собі великоднього кошика без цього різнобарвного маленького дива.
Йосип Сліпий – голос сумління та речник українського підпілля
Цього року виповнюється 120 років від дня народження Йосипа Сліпого, тому 2012 рік проголошений роком цього великого подвижника України. Пам’ять про нього вшановують по-різному. Відбуваються конференції, семінари, покази фільмів, вистав, пишуть матеріали у газетах та журналах про його безмежну силу, витривалість та гострий розум. До відзначення його ювілею була організована урочиста академія у м. Івано-Франківську. Про нелегкий шлях Патріарха Української Греко-Католицької Церкви ми порозмовляли з дослідником життя Йосипа Сліпого та організатором академії дияконом Орестом Смицнюком та автором сценарію урочистої академії Галиною Литвин.
Не говорити про кризу моралі, а жити за законами моралі
З ініціативи та клопіткої праці людей, глибоко заангажованих у справу шкільного виховання дітей, християнська етика як предмет щоразу на вищому рівні серед інших загальноосвітніх предметів. Це стає можливим, зокрема і завдяки появі нового методичного матеріалу. Однак ключовим у цьому процесі є «не говорити про кризу моралі, а жити за законами моралі» – до цього заохочує авторка підручника з основ християнської етики для третього класу «Прагну робити добро» Галина Добош. 
Історія однієї жінки
Її життя подібне до пригодницької історії, в якій переплелися війна і мир, біль і радість, розчарування і велика надія. Та крізь усе життя великою червоною ниткою проходила безмежна любов до Бога. Так говорять про схимонахиню Марію (Фаїну Ляхер).
о. Станіслав Нуцковський: «Тільки життя, присвячене іншим,- варте прожиття»
Продовження інтерв’ю з отцем-францисканцем Станіславом Нуцковським, священнослужителем львівського римо-католицького храму Святого Антонія Падуанського. Про те, як розпізнати своє покликання та як прямувати цією дорогою.

Екуменічна хартія
Таку назву має документ, який розробила Рада єпископських конференцій Європи (РЄКЄ), що представляє всіх римо-католицьких єпископів континенту, та Конференції європейських церков (КЄЦ), до якої належать православні, протестантські, англіканська, старокатолицька та незалежні церкви. Вона була підписана у 2001 році у м. Стразбург. У документі християнам запропоновано «напрями співробітництва між церквами Європи».
Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха». – Львів : Cвічадо, 2011. – 208 с.
Катехизм вже самою назвою «Христос – наша Пасха» вказує на пасхальні основи віри. Адже Христос своєю смертю «смерть подолав», а воскресінням «нам дарував життя вічне». Віра у воскресіння Христове веде нас до віри в Бога – Отця, Сина і Святого Духа, бо Христос – Син Божий, «один у Святій Тройці», у Святому Дусі відкрив нам Бога Отця.
«У його серці містилися всі католики, православні, протестанти і навіть атеїсти» – о. Ігор Пецюх

Коли я почув питання про екуменічну особистість, то перша асоціація, що виникла у мене, пов’язана з постаттю отця Олександра Меня. Він у своїх творах мало говорить і заторкує безпосередньо питання екуменізму, але, з іншого боку, це людина, котра має широкі погляди. Його ерудиція, досвід, закорінення в юдаїзмі і енциклопедичні знання на тему інших релігій, на тему розвитку християнства допомагали йому насправді бути людиною, котра дивиться на християнство не лише зі свого «церковного подвір’я» і не лише з перспективи Російської Православної Церкви.
Інтернет-видання Духовність