asyan.org
добавить свой файл
1
Готуємось до обласної олімпіади з фізики.

  1. У каструлю налили холодної води з температурою 10ºС і поставили її на електроплитку. Через 5 хв вода закипіла. Через який час після початку кипіння вода повністю випарується? Кипіння відбувається у відкритій каструлі при нормальному тиску. Питома теплоємність води 4200 , а питома теплота пароутворення води 2,3.

  2. Яку найменшу кількість колод довжиною 10 м і площею поперечного перерізу 300 см² треба взяти для виготовлення плоту, за допомогою якого можна переправити через річку вантажну машину масою 5 т? Густина деревини 600, а води 1000.

  3. Вилита з чавуну порожниста куля плаває у воді, занурившись до половини. Знайти об’єм внутрішньої порожнини кулі, якщо маса кулі 5 кг. Густина води 1000, а густина чавуну 7000.

  4. Робітник забиває залізний цвях масою 50 г в дошку і ударяє 20 разів молотком, маса якого 0,5 кг, а кінцева швидкість 10 м/с. На скільки градусів нагріється цвях, якщо припустити, що половина виділеної при ударах кількості теплоти пішла на його нагрівання. Вважати, що після удару молоток нерухомий. Питома теплоємність заліза 460.

  5. Людина висотою 1,75 м знаходиться на відстані 6 м від стовпа. На якій відстані від себе людина повинна покласти горизонтально на землю плоске дзеркало, щоб бачити в ньому вершину стовпа висотою 7 м?