asyan.org
добавить свой файл
1 2 3

http://antibotan.com/ - Всеукраїнський студентський архів

Вплив кави на організм людини


Опубліковано admin 22 Июл 2009 | Новости

У чому секрет впливу кави?

Уперше випита чашка кава викликає різні почуття стосовно смакових достоїнств напою (від ворожості до палкого захвату), але нікого не залишає байдужим. Цей сильний вплив кави на організм людини ще на зорі поширення напою породив дві діаметрально протилежних думки про користь і шкоду кави.

Особливо палка суперечка з цього питання розгорілася в Швеції в XVIII столітті. Щоб вирішити цю суперечку, король Густав III наказав замінити страту двох братів-близнюків довічним ув’язненям. Братам вирішили створити однаково гарні умови й одному з них давати щодня більшу порцію кави, а іншому — таку ж порцію чаю. За засудженими спостерігали два професори-медики, які повинні були констатувати смерть приречених від кави й чаю. Засуджених заточили в фортецю, і почалося очікування їхньої смерті. Ішли дні, тижні, йшли роки. Не

особливо корисний людям розумової праці, тому що він, збуджуючи нервові клітки головного мозку,збільшує сприймання, розташовує до зосередженого мислення.

Винятково ефективний вплив кави на шлунково-кишковий тракт. Тут повною мірою проявляється збудлива, стимулююча дія не лише кофеїну, але й кислот, ароматичних і смакових речовин, що утворяться в процесі обсмаження кави. Шлункова секреція, викликана кавою, рівносильна за своєю дією визнаному всіма активатора секреторної реакції — м’ясного бульйону. Через 20-30 хвилин після прийняття чорної кави кислотність у шлунку досягає максимуму. Зі збільшенням концентрації напою в шлунковому вмісті збільшується об’єм вільної соляної кислоти, зростає загальна кислотність, що прискорює переварювання й виведення їжі зі шлунку. Кава, збільшуючи виділення шлункового соку, сприяє підвищенню засвоюваності їжі. Недарма в багатьох народів прийнято подавати чорну каву після сніданку й обіду.

Чорна кава як сильний збудник шлункової секреції повинна бути виключена з раціону хворих виразковою хворобою й гіперацидним гастритом. Любителям кави при цих захворюваннях можна рекомендувати замінники натуральної кави, такі, як ячмінний, жолудевий й інші види кавових напоїв. Ці напої у великому асортименті є в наших магазинах. Можна також рекомендувати вживання кави з молоком, вершками й цукром, тому що при цьому збудливий вплив кави на шлункову секрецію значно зменшується. Кофеїн стимулює обмін деяких речовин в організмі й нормалізує роботу окремих залоз внутрішньої секреції. Наприклад, підвищує засвоюваність цукру й пригнічує діяльність щитовидної залози. У літературі є вказівка на те, що кава пригнічує життєдіяльність мікроорганізмів, отже, і із цього погляду кава може виявитися корисною для людини в багатьох випадках.

Кава, як і спирт, збуджує, зігріває й активізує діяльність людини, з тією лише різницею, що кава не має оп’яняючої й розслаблюючої дії й не приводить до тих наслідків, які бувають від спиртних напоїв.

При всіх своїх позитивних фізіологічних властивостях, що обумовили широке поширення, кава може завдати і шкідливої дії організму. Вона протипоказана при гіпертонії, безсонні, підвищеній збудливості нервової системи й при інших захворюваннях.

То що ж, пити чи не пити каву? На це питання можна відповісти просто. Здоровій людині кава, крім користі, нічого не завдасть, і, якщо напій подобається, пийте на здоров’я, не зловживаючи ним, як, втім, і будь-яким іншим напоєм. Уживання кави представляє дійсно рідкісний випадок поєднання приємного з корисним, а тому ми в праві рекомендувати читачам чашку гарної кави.
следующая страница >>