asyan.org
добавить свой файл
1
Урок №2
Тема: Почленне додавання і множення нерівностей.
Мета: сформувати в учнів уявлення про почленне додавання та множення нерівностей; розглянути теореми про почленне додавання і почленне множення числових нерівностей та наслідків з них.

Сформувати вміння відтворювати названі властивості числових нерівностей та використовувати ці властивості при розв’язуванні вправ.
Тип року: застосування знань, формування первинних умінь.

Наочність та обладнання: конспект «Почленне додавання і множення нерівностей», мультимедійна дошка.
^ Розум полягає не тільки в знанні ,

а й в умінні застосувати знання на ділі.
Аристотель

Хід уроку

І. Організаційний етап. Визначення емоційного стану учнів.

Перевірка готовності учнів до уроку.

На дошці зображено три вирази обличчя: сумний, невизначений, веселий.

Замалюйте те, що найбільш підходить до вашого настрою. В кінці уроку ви знову повернетесь до цих малюнків і проаналізуєте, як змінився ваш настрій.
ІІ. Перевірка домашньої роботи.

Правильність виконання вправ домашнього завдання перевіряємо за зразком . Учні з високим рівнем навчальних досягнень виконують індивідуальні завдання.


□ Г Ь<с

□Г Ь<с

ІІІ. Формування мети і завдань уроку.

(Перегляд презентації)

ІV. Актуалізація опорних знань ( під час перегляду презентації).

V. Засвоєння знань ( під час перегляду презентації).

VІ. Формування вмінь ( під час перегляду презентації).

VІІ. Підсумки уроку


Робота в парах:

    1. Відомо, що α > b. Яка з наведених нерівностей є правильною?

А) -3α < -3b; Б) 4 + α < 4+b; В) >; Г) α + 8 < b.

2. Додайте почленно нерівності 4,2 < α < 6,3 та

-2,6 < b < 0,6,

А) -1,6 < α +b < 6,9; Б) 1,6 < α +b < 5,7;

В) 1,6 < α +b < 6,9; В) -1,6 < α +b < -5,7.

Гра «Мікрофон»

Учні по черзі відповідають, що запам’ятали вони на уроці.
Встановлення настрою на кінець уроку.
VІІІ. Домашнє завдання

Вивчити теореми про почленне додавання та множення числових нерівностей.

Виконати вправи

  1. Додайте почленно нерівності:

А) -4,5 < - 2,9 і 1,5 >0,8;

Б) -0,1 < α < 2,6 і 0,6 < b < 2,5;

2. Помножте нерівності:

А) 0,26 < 1,27 і 1,62 < 3,45;

Б) 1,2 < c < 1,9 і 2,4 < d < 3,21.

3. Доведіть нерівність:

А) (с + 5)(с – 2) > (с – 5)(с+8);

Б) х(х+10)<(х + 5).