asyan.org
добавить свой файл
1

Урок № Дата:




Тема:


Створення таблиць, форм, запитів на вибірку даних і звітів за допомогою майстрів.


Мета:


Повторити призначення основних об’єктів бази даних: таблиць, форм, запитів, звітів і способів їх створення; навчити створювати об’єкти БД за допомогою майстра; проаналізувати відмінності створення об’єктів за допомогою майстра і конструктора; закріпити практичні навички роботи з об’єктами БД, розвивати вміння роботи з СУБД Access, розвивати інтерес до інформатики; виховувати культуру користувача ПК.




Обладнання:

Мультимедійний проектор, ПК


^ Програмне забезпечення:

Операційна система Microsoft Windows XP Professional,

Програма Microsoft Access 2007,

Програма Microsoft Power Point.

^ Хід уроку:

І. Актуалізація опорних знань.


  1. Дайте відповіді на запитання: що таке


^ Таблиці – (це основний об'єкт бази даних, в якому зберігаються всі дані, наявні в базі, а також структура бази).


Запити - (дозволяють вибирати дані з однієї або декількох пов'язаних таблиць).


Форми – (служать для введення і перегляду даних у зручному для користувача вигляді, який відповідає звичному для нього документу).


Звіти – (призначені для формування вихідних документів і виведення їх на друк).


  1. Які способи створення цих об’єктів ви знаєте?


IІ. Виклад нового матеріалу.

При створенні об’єктів БД у режимі конструктора завжди є можливість редагування і доповнення об’єктів деякими даними.

Автоматизовані засоби надає Майстер - спеціальне програмне засіб, що створює структуру об’єкта в режимі діалогу з розробником.


  1. Майстер форм.


Виділимо потрібну таблицю і на вкладці «Створення» в категорії «Форми» виберемо «Майстер форм».




Потім з категорії «Доступні поля» натиснувши «>>» переводимо всі поля в категорію «Вибрані поля»





І натискаємо «Далі» поки не перейдемо до виду:


Натискаємо кнопку «Готово» отримуємо форму для введення:




Для оформлення форми у вигляді плаваючого вікна виконаємо наступні дії:

Закриємо форму і відкриємо її в режимі конструктора.


  1. Майстер запитів.



Відкриємо меню «створення» кнопку «Майстер запитів».




Вибираємо «Простий запит» і «ОК»

У вікні «Таблицы и запросы» вибираємо об’єкти, на основі яких будемо створювати запит.

У формі створення «простих запитів» вибираємо в категорії «Доступні поля», ті поля, які нам необхідні і натискаємо далі.







Вибираємо тип запиту (підсумковий або докладний), натискаємо «Далее»




Задаємо ім’я запиту і натискаємо «Готово».


Приклад запита:




Для формування конкретного запита, відкриваємо цей запит в режимі конструктора.


  1. Майстер звітів.



У меню «Створення» в блоці «Звіти» вибираємо «Майстер звітів».

У вікні «Таблицы и запросы» вибираємо об’єкти, на основі яких будемо створювати запит.

Перенесемо необхідні поля з блоку «Доступні поля» в блок «Вибрані поля».



Натискаємо «Далі».


Далі визначте, чи потрібно згрупувати дані по якому-небудь з полів і, якщо потрібно, то виберіть варіант групування.

Інтервал групування може бути змінений після натискання кнопки Группировка.



Далі задайте порядок сортування записів звіту. У разі потреби включення в звіт підсумкових полів, натисніть кнопку Итоги й установіть необхідні прапорці, що визначають тип підсумкових обчислень для запропонованих полів. Натисніть кнопку ОК.




На наступних двох кроках створення звіту за допомогою майстра необхідно визначити вид макета звіту і стиль його оформлення.

Майстер звітів дозволяє підготувати наступні типи звітів:


  • звіт, що містить інформацію, розташовану в один стовпець чи у вигляді таблиці;


  • звіт з угрупованням і обчисленням підсумкових величин;


  • поштові наклейки.


Далі задаємо ім’я звіту і переглядаємо:




При необхідності відредагуємо шаблон звіту. Для цього відкриємо звіт в режимі «конструктора» і виконаємо необхідні перетворення.





  1. Відкрити БД "Школа", що знаходиться у папці Мої документи.


  2. Створити за допомогою Майстра форму "Успішність_учнів".


  3. Створити за допомогою Майстра запит на основі форми.


  4. Створити за допомогою Майстра звіт на основі побудованого запиту.


  5. Проаналізувати результати роботи.


ІV. Систематизація та узагальнення нових знань:


  1. Для чого призначений режим «майстер»?


  2. Чим відрізняється робота у режимі «конструктор» та «майстер»?


  3. Які об’єкти можна створювати за допомогою «майстра»?


4. Як відредагувати об’єкти після створення у режимі «майстра»?


V. Підведення підсумків уроку.

Аналіз і виправлення помилок, допущених при відповідях і виконанні практичних завдань.

V. Видача домашнього завдання – повторити параграфи 3.6-3.9