asyan.org
добавить свой файл
1
МЕЖІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

УКРАЇНСЬКА СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

ПІДГОТОВКА ПРОМОВИ. КОНСПЕКТ ПУБЛІЧНОГО ВИСТУПУ

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

11 клас

УЧИТЕЛЬ: ФОСТЕНКО Т.І.

2012-2013 н.р.

Тема. Підготовка промови. Конспект публічного виступу.

Мета: поглиблювати знання школярів про особливості побудови публічного виступу;

удосконалювати вміння самостійно готувати промови і складати виступи,

дотримуючи структури їх і правил для виступаючих;

розвивати навички володіння аудиторією;

за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати повагу до оратора і додержувати культури мовлення під час виступів.

Цілі.

^ Учні знатимуть: що таке промова, види промов; етапи підготовки промови; особливості публічного виступу; правила поведінки під час виступу.

Учні вмітимуть: добирати матеріал до публічного виступу; самостійно готувати промови і складати виступи; висловлювати і обґрунтовувати власну думку; налагоджувати контакт з аудиторією.

^ Тип уроку: урок мовленнєвого розвитку ( з використанням ІКТ: мультимедійні слайди).

Обладнання: підручник, презентація вчителяЗАПАМ’ЯТАЙМО.ppt. відео фрагмент промови VILKUL_1_SENTYABRYA.mpg.

Методи і форми роботи на уроці: бесіда, презентація, проблемне запитання, тестовий контроль.

^ ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Відомий негритянський оратор і просвітитель Т.Вашингтон розповів історію, повчальну для тих, хто починає вивчати мистецтво промови.

Корабель утратив управління і протягом багатьох днів блукав морем, поки не зустрівся з дружнім судном. Зі щогли корабля, що втратив курс, було подано сигнал: «Води, води, ми помираємо від спраги». У той же час із зустрічного корабля відповіли: «Наберіть води там, де знаходитесь». Знову сигнал із судна, що потерпає: «Води, води, пришліть нам води!» І знову у відповідь: «Наберіть там, де знаходитесь». Нарешті капітан послухався поради і наказав набрати води з океану. Коли її набрали, вона виявилася прісною, кришталево чистою. З’ясувалося, що в цьому місці була течія з гирла річки Амазонки.

Ви хочете стати оратором? Завдання здається складним і навіює страх. Що говорити? Як себе поводити під час виголошення промови? Відповідь одна: почніть з того місця, де ви зараз знаходитесь. Почніть з того, що ви собою являєте…

Отож сьогодні ми маємо довідатися про методи і прийоми підготовки до виступу, а також послідовність збирання матеріалу.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

ІV. Цілевизначення. (Учні самостійно ставлять цілі роботи на уроці).

V.Осмислення теоретичного матеріалу й вироблення практичних умінь і навичок.

1. Робота над епіграфом. «Слова – це предмети, і маленька крапля чорнила, падаючи на думку, подібно до роси, створює те, що примушує думати тисячі, можливо, мільйони людей». Дж. Байрон

Прочитайте епіграф до уроку. Поміркуйте, чому слова примушують думати тисячі, мільйони людей?

2. Презентація ЗАПАМ’ЯТАЙМО.ppt

3. Відеоматеріал VILKUL_1_SENTYABRYA.mpg

Запитання: До якого виду належить промова?

4.Презентація.

V. Складання виступу.

Розвиток творчих здібностей школярів.

До однієї з поданих нижче тем дібрати та записати перелік матеріалів, необхідних для написання конспекту публічного виступу.

  • Дібрати матеріал.

  • Скласти план виступу.

  • Усно виголосити промову, користуючись планом та дібраним матеріалом.

VI. Рефлексивно – оцінювальний етап.

1.Проаналізуйте свій емоційний стан під час виголошення промови.

2. Тестовий контроль.

VІІ. Домашнє завдання.

Оформити письмово виступ на тему «Духовний ареал народу».