asyan.org
добавить свой файл
1
Додаток 2

УГОДА ПРО АСОЦІАЦІЮ З ЄС: ПЕРЕВАГИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ

Для виконання Угоди Україна буде змушена провести економічні реформи.

Буде скасовано більшість безглуздих обмежень і дозволів, звітність буде спрощено. Молодим підприємцям буде легше вести свій бізнес.

Малому та середньому бізнесу стане простіше працювати – і створювати робочі місця, зокрема й для молоді.

Збільшиться кількість прибуткових підприємств, а отже – кількість робочих місць з високою зарплатою. Перше робоче місце буде з конкурентною зарплатою.

^ Європа стане ближчою.

Поїхати до Європи стане простіше внаслідок спрощення візового режиму та збільшення кількості транспортних компаній, які займаються перевезеннями до Європи за доступними тарифами. Молодь зможе більше подорожувати, більше знайомитись із своїми однолітками і європейською культурою.

^ Освіта в Україні стане якіснішою.

Реформа освіти за європейськими зразками дасть можливість українським студентам отримати якісну освіту в Україні. З українським дипломом можна буде знайти роботу за кордоном.

^ Освіта за кордоном стане доступнішою.

Спрощується доступ до вищої освіти в європейських університетах та коледжах – за рахунок активізації співробітництва між освітніми закладами України та Європи.

У 2013 році за межами України навчається близько 65 тисяч українських студентів, при цьому в рамках прямих угод між українськими та закордонними ВНЗ, із захистом і забезпеченням усіх прав - лише близько 4 тис. осіб.

^ Молоді стане простіше знайти роботу.

Зміни в освіті та економіці дадуть можливість випускникам без проблем знайти собі роботу за фахом.

Зараз щорічно 93 тисячі українських випускників після завершення навчання не можуть працевлаштуватися за набутою професією, а понад 200 тисяч молодих людей до 35 років перебуває на обліку державної служби зайнятості як безробітні.

За рахунок впровадження економічних реформ, які є обов’язковою умовою підписання угоди з ЄС, в Україні збільшиться кількість та якість робочих місць з гідними умовами праці.

Молодим фахівцям не потрібно буде виїзджати за кордон для самореалізації, це стане можливим і в Україні.

^ Працювати в Європі стане простіше.

Українські дипломи і кваліфікації для допуску до роботи визнаватимуться в ЄС.

Українські громадяни отримають більше прав та можливостей надавати послуги на території ЄС.

Ширшими і більш захищеними стануть трудові права українців, які працюють в країнах ЄС.

^ Будуть запроваджені європейські стандарти захисту прав людини.

Посилиться контроль за умовами та безпекою праці – з наголосом на захист людини, а не дотримання формальностей. Це зробить працю безпечнішою.

Кожна людина зможе реально захистити свої соціальні і трудові права – а не лише «мати на це право».

Покращиться якість продуктів.

Неякісні та небезпечні товари будуть заборонені до продажу.

^ Контроль за доходами і видатками чиновників обмежить можливості для крадіжок з бюджету.

СБУ визнає, що до 50 млрд.грн. «втрачається» на держзакупівлях. Це гроші, які мали б іти на витрати з бюджету – у тому числі стипендії, медицину та освіту.

Контроль за держзакупівлями, а також за способом життя чиновників дозволить перекрити канали розкрадання коштів і спрямувати їх до бюджету.

^ Українці скористаються перевагами Зони вільної торгівлі з Європою.

Українські підприємці отримують можливість продавати свою продукцію у 28 європейських країн. А це – 503 млн. осіб, які можуть заплатити за товари біля 16 трильйонів американських доларів. Це великі можливості для тих, хто хоче почати власний бізнес чи отримати високооплачуване робоче місце.

Спрощуються митні процедури. ЄС уже в перший рік угоди скасує або суттєво знизить мита щодо 99% українських товарів. А мита для товарів із ЄС до України будуть знижуватися поступово, протягом 4 років.

При цьому середня ставка мита для товарів з ЄС в Україні знизиться лише вдвічі - із 4,95% до 2,45%. А середня ставка мит Європейського Союзу для українських товарів зменшиться в 15 разів - із 7,6% до 0,5%.

Таким чином, є можливість заробляти додатково щонайменше 383 млн.євро щорічно за рахунок скасування ввізних мит до ЄС.