asyan.org
добавить свой файл
1 2 ... 18 19

http://antibotan.com/ - Всеукраїнський студентський архів

Товариство з обмеженою відповідальністю "Меблі ЛІВС"
  • Адреса:

вул. Одеська, 2, м. Сміла, Черкаська обл., 20702, Україна

  • Телефон:

+38(04733) 4-00-73, 4-05-50

  • Веб-сайт:

http://www.livs.com.ua   

Директор - Савченко Любов Володимирівна

Фірма “МебліЛІВС" була заснована в 1997році. З моменту заснування фірми і по цей час керівництво фірми веде політику, яка сприяє швидкому здобуттю фірмою авторитету на українському меблевому ринку.

На фабриці працює талановита група дизайнерів та конструкторів, яка вспромозі створити будь-яку модель, слідуючи останнім новинкам в області дизайну меблів. Представники фірми кожен сезон відвідують виставки м'яких меблів в Росії, Італії, Німеччині, Польщі, Китаї, що дозволяє спеціалістам фірми відображати у своїх проектах найпередовіші стилістичні тенденції сучасного меблевого ринку.

Висока кваліфікація технічних робітників та сучасні технічні засоби дозволяють розробити проект будь-якої складності за короткий термін. Це дозволяє фірмі розробляти та впроваджувати у виробництво по декілька нових моделей в сезон. Так, тільки у 2005 році були створені такі моделі як “Самсон-3", "Валерія-2", "Паола-2", "Президент-2,3,4", "Гольфстрим-2", "Шпех-М1,2,3", "Кубус-К", "Мадрид", "Жасмін", "Ніка".

Прямі контакти з вітчизняними та зарубіжними виробниками дозволяють використовувати при виготовленні продукції кращі на сьогоднішній день матеріали та комплектуючі вироби (якщо необхідно, то спеціального виготовлення за кресленнями спеціалістів фабрики).

При виконанні нових проектів, дотримуючись при цьому стильового напрямку, фірмою виконуються замовлення на поставку оббивних матеріалів, які за своїми технічними характеристиками відповідають високим вимогам і при цьому є останніми технологічними розробками провідних текстильщиків. Так, за останній час фабрика впровадила у виробництво такі оббивні матеріали як "Доді", "Фава", "Пиджем", "Лувр", "Енігма", "Аполо", "Маскарад", "Бамбук", "Касабель", "Спейс", "Павот", "Ріо", "Карнавал", "Віто", "Ратан" та ін. виробництва Бельгії, Туреччини, Америки, Канади.

Для виготовлення м'яких елементів використовується пінополіуретан різних марок, таких провідних українських фірм як “Галактика" та “Інтерфом", підібраний для кожної деталі по ступені щільності, що забезпечує комфортність меблів.

Фабрика при виготовленні м'яких меблів використовує матеріали, які відповідають вимогам діючого санітарного законодавства України та безпечні для здоров 'я, про що свідчать гігієнічні висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Специфіка виготовлення виробів з деревини пов'язана перш за все з її особливостями, як основного конструкційного матеріалу. Ці особливості формують правила конструювання виробів з деревини та деревних матеріалів і обумовлюють методи організації і здійснення технологічних процесів виготовлення виробів та їх елементів. На фабриці “Меблі ЛІВС" існує розбивка технології виготовлення каркасів м'яких меблів на наступні етапи: сушіння деревини, розкрій, надання заготовкам необхідної форми та точних розмірів, збір деталей у вузли та збір каркасу виробу.

Сучасне обладнання вітчизняного виробництва та виробництва провідних верстатобудівних фірм Італії, Німеччини, Австрії, Чехії, Росії та технологічне оснащення дає змогу безперервного удосконалення виробництва фірми, а також швидкої перебудови на випуск нових моделей.

Так, за останній час фірма "Меблі ЛІВС " придбала таке нове обладнання: ALTENDORF WA80 1.12003; ROYEK PK-300F; BRANDT KP-56; BRANDT KTD-720; GRASS COMBIPRESS 22/19; GRIGGIO GR 640; FELDER FB640;Фрезерний в-т ЧПУ; Машина згинальна ИБЗІ29; Прес листозгинальний ИГІ300; Ножиці кривошипно-листові Н478; Зварювальний автомат "ПАТОН ПС-І80М".

Впровадження у виробництво нового металообробного обладнання дало змогу спеціалістам фабрики налагодити випуск меблів із застосуванням металокаркасів і механізмів трансформації за власними кресленнями. Для пошиття чохлів використовуються швейні машини класу 97А, 597А, а також машини нового покоління ULTRA SPECIAL GC 0618-1SC, MO 3604 JUKI, GC 20698 JUKI, GC 20618/2, LU 1560L JUKI, DNU 1541 JUKI які дають змогу дизайнерам фірми втілити будь-який свій задум.

Якість продукції, яка виготовляється фірмою, досягається насамперед завдяки високому технологічному рівню виробництва:
- механізації та автоматизації виробництва;
- впровадження нових видів обладнання;
- модернізації діючого обладнання;
- удосконалення технології на базі діючого обладнання.

Також на фабриці втілений повсюдний контроль, що дозволяє відслідковувати дотримання технології виготовлення продукції. Працівники відділу технічного контролю виконують стовідсотковий контроль виробів на відповідність вимогам ГОСТу 19917-93, ГОСТу 16371-93.

Якість продукції, яку виготовлює фірма "Меблі ЛІВС", дозволила їй за короткий період завоювати як внутрішній ринок країни, так і вийти зі своєю продукцією на ринки таких країн як Росія, Казахстан, Молдова.ЗМІСТ

^ КЛЮЧОВІ СЛОВА

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. Літературний огляд

1.1. Стан ринку меблів в Україні

1.2. Систематизація властивостей, що визначають якість м'яких меблів

1.3. Аналіз нормативних документів, що регламентують якість м'яких меблів

1.4. Проблеми управління якістю на сучасному етапі

РОЗДІЛ 2. Об'єкти та методи досліджень

2.1. Об'єкти досліджень

2.2. Методи досліджень

РОЗДІЛ 3. Проблеми управління якістю при виробництві і реалізації меблів

3.1. Формування споживчих властивостей та якості м'яких куточків в

технологічному процесі їх виготовлення

3.2. Організація контролю якості м'яких куточків на підприємстві

3.3. Дослідження якості м'яких куточків

3.4. Розробка системи управління якістю на підприємстві

3.5. Проблеми управління якістю при реалізації м'яких меблів

РОЗДІЛ 4. Дослідження та оцінка конкурентоспроможності меблевих

виробів ЗАТ „Черкаська меблева фабрика”

4.1. Критерії оцінки конкурентоспроможності м'яких куточків

ЗАТ „Черкаська меблева фабрика”

4.2. Аналіз результатів проведення маркетингових досліджень щодо

оцінки конкурентоспроможності меблевих виробів

4.3. Напрями удосконалення товарного портфелю підприємства на

основі результатів дослідження

^ ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

СПИСОК ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКИ

КЛЮЧОВІ СЛОВА

М'які меблі, м'які куточки, ринок, виробник, споживач, експлуатація, властивості, функціональність, довговічність, ергономіка, екологічність, надійність, ремонтопридатність, ціна споживання, гарантія, споживчі властивості, споживчі переваги, дослідження, продукція (процес, послуга), нормативний документ, відповідність, випробувальна лабораторія, технологія, сировина і матеріали, якість, показник якості, контроль якості, планування якості, забезпечення якості, управління якістю, служба якості, постачання, конкурентоспроможність продукції, критерії конкурентоспроможності, інтегральний показник конкурентоспроможності, мета управління, життєвий цикл продукції, петля якості, процесний підхід, система якості.

ВСТУП

Як казав класик, меблі - категорія вища, адже “об їх кожен день треться дума людини”. Меблі можуть багато розповісти про свого власника, про його внутрішній світ та естетичне освоєння дійсності.[1]

І справді, меблі - одні з найважливіших товарів народного споживання. Вони відіграють велику роль в організації побуту, відпочинку та праці. Покращення якості та підвищення рівня споживних властивостей меблевих виробів - важливий фактор підвищення добробуту сучасного суспільства вцілому. По мірі насичення сучасного ринку побутовими меблями питання про підвищення їх якості набуває першочергового значення. Крім того, необхідно враховувати, що в умовах розширення міжнародної торгівлі і все більшої інтеграції України в світове співтовариство, вітчизняна продукція повинна бути конкурентоспроможною на світовому ринку. Навіть у побуті ми все частіше згадуємо поняття якості, надійності, конкурентоспроможності та безпеки продукції, вимагаємо пред'явити сертифікати на продукцію, наполягаємо на дотриманні закону „Про захист прав споживачів” і т.д. Тому вже зараз із упевненістю можна казати: майбутнє, в якому вже нічого робити без якості, вже настало.[2]

Головною рисою сучасного ринку товарів і послуг України є реальна істина - умови диктує споживач. Тому господарювання, спрямоване на довгострокову перспективу повинно чітко орієнтуватися на принципах „невидимої руки” і вміло реагувати на них. Усвідомлений факт - в умовах ринкової економіки жодні інвестиції не врятують промислове підприємство, якщо воно не зможе забезпечити визначений обсяг продажу і головне конкурентоспроможність власної продукції, основою якої є перш за все якість. Хоча окрім показників якості до конкурентоспроможності відносять і такі фактори, як ціна, строки поставки, гарантії, сервісне обслуговування (що надає виробник) та ряд інших економічних і організаційних параметрів, все ж саме на її частку, за результатами спеціалізованих досліджень, припадає 70% вагомості серед усіх показників конкурентоспроможності. Цей фактор примушує українських товаровиробників змінити традиційне поверхневе ставлення до якості.

Управління якістю - основа досконалості, яка в свою чергу не має меж. Реалізація принципів управління якістю в повсякденній практиці здійснюється шляхом створення та впровадженням на підприємствах систем управління якістю (СУЯ). Можна говорити про те, що конкуренція фірм - це конкуренція їх систем управління якістю. Тому вдосконалення цих систем вважається одним із найважливіших напрямків підвищення конкурентоспроможності як окремих товарів, виробів, так і виробничих фірм і промислових об'єднань.[2]

Варто відзначити, що з кожним роком підвищується технічний рівень вітчизняних меблевих підприємств. Автоматичні або напівавтоматичні лінії, високопродуктивні агрегати, що залучаються в технологічні процеси виробництва, сприяють підвищенню продуктивності праці та якості кінцевого продукту. Наявність на вітчизняному ринку меблевих виробів, виготовлених із найсучасніших сировинних матеріалів та комплектуючих без перебільшення сприяють виходу на якісно новий рівень всієї галузі.

Підвищення попиту на меблеві вироби вітчизняного виробництва пояснюється появою сучасних наборів та окремих виробів прицільної якості, які не поступаються закордонним зразкам за показниками художньо-естетичного виконання та надійності.

Отже, враховуючи актуальність даної теми метою магістерської роботи є дослідження проблеми управління якістю при виробництві і реалізації, а також оцінка конкурентоспроможності м'яких куточків вітчизняного виробництва (за матеріалами ЗАТ „Черкаська меблева фабрика”).

РОЗДІЛ 1. Літературний огляд

1.1. Стан ринку меблів в Україні

Найбільш влучно охарактеризувати стан справ на сучасному українському ринку м'яких меблів допоможе словосполучення „спокійний розвиток”. Причому, що важливо, - це справді розвиток, який видно неозброєним оком, судячи хоча б про кількість нових салонів м'яких меблів. Ще одна зовнішня ознака розвитку - поява нових виробників. Серед них присутні як новачки меблевої справи, так і відомі торговці, які вирішили збільшити ряди фабрикантів. За неповними даними Держкомстату (було враховано лише обсяги великих підприємств, з річним обсягом виготовлення продукції від $200 тис.) у 2004 році було виготовлено 274 480 крісел, 12 760 диванів та кушеток та майже 58 000 диванів-ліжок. До того ж, за даними Мінпромполітики (див. рис.1.1.), частка саме м'яких меблів складає домінуючі 30% від загального обсягу попиту на меблі для житлових приміщень. Подібні факти переконливо говорять на користь „інвестиційної” привабливості вітчизняного меблевого ринку.[5]

Рис. 1.1. Сегментування попиту на меблі для житлових приміщень

Характеристика „спокійний”, говорить про те, що за попередні роки спостерігалися неквапливі тенденції розвитку. Так, у 2003 році обсяг ринку становив майже $67 млн. (за роздрібними цінами) або приблизно 130-140 тисяч комплектів (диван плюс два крісла). Наприкінці 2004, за оцінками національних операторів, вже $75 млн, що перевищує показник попереднього року на 12%. Рівень продажу м'яких меблів лишається стабільним протягом трьох років, що говорить про стійкість та стабільність попиту, змінюється лише співвідношення “вітчизняний/імпортний товар”. Причому даному показнику властива тенденція прогресивного збільшення, що говорить про неодмінне домінування “українських” меблів у структурі продажу на вітчизняному ринку. Так, у 1999 році на частку меблевих виробів вітчизняного виробництва припадало до 60% загального обсягу продажу, а сьогодні вже 80%. Оскільки стрімко розвивається збутова мережа українських виробників, розширився асортимент, підвищівся професійний рівень торговців.

Імпортерам недорогих меблів з кожним роком складніше конкурувати з реалізаторами вітчизняної продукції. Не виключено, що “під імпортерами” залишаться лише елітарні меблі, які скоріше відносяться до предметів розкошу, ніж до предметів побуту. А в грошовому покажчику вони будуть забезпечувати не більше 5% від загального обсягу реалізації м'яких меблів на вітчизняному ринку. [4]

Значним чином на закріплення позицій вітчизняних виробників м'яких меблів впливало держрегулювання, яке цілеспрямовано захищало інтереси внутрішніх операторів ринку. Так, наприклад, до січня 2000 року пільгові ставки ввізного мита становили 40% митної вартості товару. Але згідно постанови КМУ №40 від 15.01.2000 року ставки знижено до 25%. Можливо, зважаючи на те, що позиції вітчизняних виробників вже досить міцні. На сьогоднішній день пільгова ставка становить 15% митної вартості, а повна - 30% (див. табл. 1.1.)

До того ж, поряд із митними труднощями, у імпортерів виникає чимало турбот з приводу закупівлі товару. Головною причиною небажання формувати дилерські відносини для великих німецьких та італійських виробників є те, що український ринок перестає бути для них об'єктом перспективних економічних інтересів. Українські виробники м'яких меблів почали більш професійно та грунтовно підходити до питань щодо якості меблів та формування асортименту. Систематичні дослідження запитів споживачів надали можливість пропонувати власні оригінальні дизайнерські розробки.

Таблиця 1.1следующая страница >>