asyan.org
добавить свой файл
1 2 3 4
Судилище над Тимошенко. 22 серпня

Інформаційна хроніка дня
Наша позиція

Тимошенко просить у Кірєєва кілька днів


Екс-прем’єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО просить надати їй та її захисникам 3-4 дні для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи для того, аби підготуватися для дачі показів в суді.

Як передає кореспондент УНІАН, з такою заявою Ю.ТИМОШЕНКО виступила сьогодні на початку засідання суду після того, як суддя Родіон КІРЄЄВ звернувся до неї з пропозицією дати покази в цій справі.

Ю.ТИМОШЕНКО наголосила, що фактично у неї був тільки один день для ознайомлення з матеріалами та підготовки до дачі показів, оскільки адвокатів пустили до СІЗО тільки в п’ятницю, 19 серпня. «Тому я оголошую клопотання дати мені та моїм захисникам 3-4 робочі дні для того, щоб завершити відповідну роботу», - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.

Крім того, вона наголосила, що не може самостійно підготуватися до дачі показів, оскільки в СІЗО немає необхідного обсягу матеріалів кримінальної справи. «Тому я прошу оголосити перерву», - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.
^

Тимошенко стало гірше


Захист екс-прем’єра Юлії ТИМОШЕНКО заявляє про погіршення стану її здоров’я та наполягає на терміновому допущенні до неї особистого лікаря. Про це заявив журналістам біля Печерського райсуду захисник Ю.ТИМОШЕНКО Юрій СУХОВ, повідомили УНІАН у прес-службі «Батьківщини».

«Ситуація зі станом здоров’я Юлії Володимирівни погіршується. Я зараз її бачив, і навіть при зовнішньому огляді видно, що її стан погіршився, зокрема, збільшилася кількість крововиливів. Вона себе дуже погано почуває і не знаю, чи зможе взагалі сьогодні брати активну участь у процесі», - сказав він.

Ю.СУХОВ повідомив, що подав клопотання про надання можливості обстеження Ю.ТИМОШЕНКО саме її лікарем, який десять років наглядає за нею, знає аналізи крові, стан здоров’я, «і тільки він фактично може визначити, чи погіршився стан її здоров’я».

Захисник додав, що Ю.ТИМОШЕНКО не хоче, щоб результати її обстеження стали відомі іншим особам, зокрема, працівникам Міністерства охорони здоров’я, оскільки вони можуть бути використані з будь-якою метою.

«Вона хоче забезпечення конфіденційності і це її право, зокрема, визначене законом про захист персональних даних», - сказав він.

Ю.СУХОВ нагадав, що стаття 284 Цивільного кодексу передбачає, що кожна людина має право на обрання лікаря за власним бажанням.

«Вона не є засудженою особою і має всі конституційні права на належне медичне обстеження», - підкреслив він. «Ми наполягатимемо на тому, щоб забезпечили вимоги чинного законодавства і надали можливість належного медичного обстеження», - резюмував Ю.СУХОВ.

^

Суддя Кірєєв методично позбавляє Юлію Тимошенко права на захист


Печерський районний суд міста Києва відмовив Юлії Тимошенко у наданні часу на підготовку до дачі свідчень у суді, незважаючи на те, що сторона захисту мала лише один день на підготовку до допиту підсудної.
"Ви продовжуєте забороняти стороні захисту використовувати своє право на захист, вчергове відмовляєтеся надати нам шанс хоча б мінімально ознайомитися з матеріалами кримінальної справи, зокрема, з тими, які були витребувані судом, адже ми не мали такої можливості, і, до речі, надайте дозвіл моїм захисникам на зустріч зі мною, бо адвокат Плахотнюк не мав такої можливості. Тому надайте час на підготовку до дачі показів", - сказала Юлія Тимошенко у судовому засіданні, звертаючись до суду з вимогою задовольнити її клопотання.
Юлія Тимошенко неодноразово зазначала, що вона хоче дати свідчення суду. "Я готова давати покази у справі, навіть знаючи, що порушення закону у моїх діях не було. І на цю хвилину не відмовляюся від дачі показів, щоб ви не підміняли поняття, як це робиться в цьому суді", - зазначила вона.
При цьому адвокати звернули увагу суду на неможливість переходу до етапу допиту Юлії Тимошенко, зважаючи на те, що не були допитані свідки сторони захисту та не були витребувані всі документи, які є доказами невинуватості екс-прем'єра. "Сторона захисту не мала можливості ознайомитися з усіма матеріалами справи, належним чином брати участь у підготовці підсудної до пояснень. Зараз немає можливості давати пояснення суду через те, що не допитані всі свідки та не витребувані всі матеріали, що є доказами у справі", - наголосив адвокат Юрій Сухов.
Відмовляючи у задоволенні клопотання, судді Родіон Кірєєв заявив, що він надавав час для підготовки до дачі показів.
Юлія Тимошенко, у свою чергу, нагадала суду, що вона не має матеріалів справи у СІЗО для підготовки до дачі свідчень. Крім того, захисників у вихідні дні не допускають на побачення з нею.

следующая страница >>