asyan.org
добавить свой файл
1
Урок української мови

3 клас

Тема.Узагальнення знань про дієслово. Вправи на творення і вживання дієслів теперішнього , минулого і майбутнього часу.

Мета: вдосконалювати вміння і навички учнів визначати рід дієслів минулого часу, розрізняти дієслова теперішнього,минулого і майбутнього часу; розвивати мовлення учнів, вміння послідовно висловлювати свої думки; виховувати любов та бережне ставлення до природи.

Обладнання: куб, мікрофон, кошик з весняними квітами, малюнки журавля, сонечка, галявини.

Хід уроку

^ 1.Організація учнів до уроку.

Учитель.Ранок! Сонце в небі прокидається…

Діти.Наш клас із гостями вітається.

Доброго дня.

Вчитель. Сьогодні у нас незвичайний урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну відому , в країну чудову,

Що нас так чекає й збагачує мову.

^ 2.Актуалізація опорних знань учнів.

Постановка проблеми. Вправа «Кубування».

Завітав сьогодні в клас

На урок до нас

Кубик ,діти, не простий

Кубик,чарівний.

Він доріжку прокладає,

Знання ваші перевіряє.

-Сьогодні на уроці ви закріпите свої знання про дієслово.

  • Що таке дієслово?

  • За чим змінюється дієслово?

  • Які часи мають дієслова?

  • За чим змінюються дієслова минулого часу?

  • Яким членом речення найчастіше дієслово виступає в реченні?

На які питання відповідають дієслова неозначеної форми?

^ 3.Мотивація навчальної діяльності учнів.

  • Вправа «Дешифрувальник».

Ідучи до школи, по дорозі я зустріла незвичайного птаха, який дуже хотів погостювати у нас на уроці рідної мови.

Але цей птах попросив не називати його.Чи хотіли б ви дізнатися,як його звуть? Допоможе нам у цьому вправа «Дешефрувальник». Набравши цифри 38711250, ви зможете прочитати ім’я цього птаха.

(Журавель).

  • ^ Каліграфічна хвилинка.

-Який перший звук ви чуєте у слові журавель?

-Якою літерою він позначається?

-Запишіть каліграфічно ж ж жу ель ар журавель.

  • Повідомлення вчителя.

(На дошці вивішується малюнок журавля. Під крилом аркуш.)

c:\users\администратор\desktop\відкритий урок\img_9447.jpg

-Подивіться на цей аркуш.Певно журавель хоче вам щось повідомити.

-Який сумний лист. Чи можемо ми заспокоїти Землю?

-Чим ми зможемо допомогти?

^ 4.Основна частина уроку.

c:\users\администратор\desktop\відкритий урок\img_9448.jpg

  • Розвиток мовлення .Повторення вивченого про граматичну основу речення.

-Ось і сонечко нам привітно посміхнулося, почувши наші відповіді.

-Якими словами можна охарактезувати дії сонця?

-Доберіть до іменника сонце дієслова.(Піднялося,посміхнулося, виглянуло, випливло, викотилося, засвітило, засіяло).

-Складіть речення зі словом сонце.

-Визначте граматичну основу і встановіть зв'язок слів у цьому реченні.

-Назвіть час,число і рід дієслова.

  • Вправи на повторення і вживання дієслів минулого і майбутнього часу.

По нашій землі повним ходом крокує Весна.

^ Перше бажання Весни.Поринь у світ краси і розкрий таємниці Весни.

1).Завдання.Перебудуй текст,ставляючи дієслова у минулому часі.

  • За виконане завдання Весна дарує нам першу весняну квітку-підсніжник.

-Що ви знаєте про цю квітку?

^ Друге бажання Весни.Попрацюємо вчасно-пожнемо рясно.

2).Завдання.Гра «Доповни речення»

  • За нашу працю Весна дарує вам синенькі проліски.

^ Третє бажання. Добре попрацюєш-гарно підготуєш.

3).Завдання.Доберіть до дієслів форми минулого і теперішнього часу.

  • Весна дарує нам квіти сон –трави.

-Що ви знаєте про ці квіти?

Фізкультхвилинка


Дієслово я вивчаю,

Ці слова я добре знаю:

Раз!-і руки піднімаю

Два!-і руки опускаю.

c:\users\администратор\desktop\відкритий урок\img_9455.jpg


Рівно голову тримаю.

Три, чотири!-я стрибаю

c:\users\администратор\desktop\відкритий урок\img_9457.jpg

Присідаю і встаю ,

Бо ці вправи я люблю.

Четверте бажання.А зараз, любі друзі, за працю –по заслузі.

4).Завдання. Випишіть дієслова минулого часу , визначте їх рід.

  • Молодці! За правильно виконане завдання Весна дарує вам ще одну квітку- фіалку.

^ П’яте бажання.Берись до діла сміло,виконаєш вміло.

5).Завдання.До іменників весна, пісня, листя, сонце, берізка доберіть дієслова з довідки.

Слова для довідки: прийти, плакати, литися, завітати.

  • За нашу працю нам усміхається кульбабка, якою ми теж прикрасимо нашу землю.

^ Шосте бажання.Відгадай, хто я, стане багатшою земля.

  • Вправа «Гронування».

6).Завдання. Доберіть якнайбільше дієслів до поданого слова.

Перша група добирає дієслова до слова пташка.

Друга група добирає дієслова до слова струмок.

c:\users\администратор\desktop\відкритий урок\img_9449.jpg

(Спікери презентують роботу своїх груп).

  • Чудово! За цю роботу Весна дарує вам конвалію.

^ 5.Підсумок роботи.

  • Ось і прикрасили ми нашу Землю весняними квітами, розвіяли її сум і можемо запевнити, що будемо природу любити, кожній стеблинці і квіточці радіти, дерева садити.



c:\users\администратор\desktop\відкритий урок\img_9459.jpg

Весна нашій праці радіє,

Сум природи- матінки розвіє,

Напоїть теплим дощем ліси і поля,

Буде ще кращою наша Земля.

  • Метод «Мікрофон».

-Нам вдалося потішити нашого гостя журавля своїми знаннями?

-Що вам найбільше сподобалось на уроці?

-Яке завдання найцікавіше було виконувати?

Людина- частина живої природи, але на жаль, вона про це забуває.

-Скажіть мені, будь ласка, діти, чи можна рвати ці весняні квіти?

-Як би квіти могли говорити, щоб вони у вас попросили, з якими словами звернулися б?

  • То ж давайте доторкнемось до краси природи серцем , а допоможе нам у цьому музика Вівальді.

6.Оцінення учнів.

Домашнє завдання:скласти казку про весну.

c:\users\администратор\desktop\відкритий урок\img_9466.jpg