asyan.org
добавить свой файл
1
Тема:СельмаЛагерлеф « Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми»

Мета:Ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом шведської письменниці, викликати інтерес до її творів. Розвивати навички швидкого читання з використанням відповідної інтонації, ноту й темпу, вміння уявляти картину, змальовану письменницею, читати в особах, розвивати творчі здібності дітей. Виховувати відповідальність за свої вчинки.

Обладнання:Портрет СельмиЛагерлеф, книжка «Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми», картки для індивідуальної роботи.

^ Хід уроку

  1. Організація класу

Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

Діти

Ми вам раді, люди добрі,

І вітаємо щиро вас,

І запрошуєм ласкаво

На урок в четвертий клас.

  1. Актуалізація опорних знань.

Сьогодні на уроці ми продовжемо працювати над розділом, який називається, підкажіть (Веселі пригоди та дивовижні мандрівки казкових героїв. Повість – казка) І ми з вами сьогодні поринемо в подорож. А подорожувати будемо ось на цьому потязі.

Зверніть увагу. У вас на партах лежать смайлики. Виберіть той смайлик, який показує ваш настрій на початку уроку( демонстрування смайликів)

Девізом нашої мандрівки будуть ось такі слова: « Якщо дружить увесь клас – успіх буде повсякчас».

І так вирушаємо у нашу подорож

Перша зупинка у нас буде станція «перевірочна»

  • Давайте пригадаємо, що таке повість – казка та її ознаки.

  • Як називається повість - казка, з якою ми познайомилися на попередньому уроці? ( Мері Попінс)

  • Про кого цей твір?

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Вирушаємо далі.

Наступна станція « Пізнавальна»

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьогодні на уроці ми познайомимося з уривком повісті – казки швецької письменниці СельмиЛагерлеф«Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми», який називається « Хлопчик і гном». Ви дізнаєтесь про незвичайні пригоди, які сталися з хлопчиком на ім’я Нільс.

  1. Вивчення нового матеріалу.

  1. Ознайомлення з біографією СельмиЛагерлеф.

а) показ портрета;

б) вступне слово вчителя;

в) виступ учнів.

V. Опрацювання першої частини.

Наступна станція «Випробування»

А зараз ми з вами познайомимось з першою частиною уривка « Хлопчик і гном».

  1. Читання « Ланцюжком»

  2. Перевірка первинного сприймання

  • Чи сподобалася вам частина уривка який ми прочитали?

  • Як зави хлопчика?

  1. Словникова робота.

  1. Гра « Підбери синонім» ( робота з картками в парах)

Відлуння ( вчитель зачитує слово, діти називають синонім до нього)

  1. Складання грунування.

Діти, давайте складемо характеристику на цього хлопчика. Який він був?

Нільс Худенький
цибатий
з білим чубом
байдужий
збитошник
ледачий
злостивий
жорстокий
непривітний

  • Що непокоїло батьків Нільса?

  • Що сталося с хлопчиком, коли він почав читати книжку?

Втомилися тоді наступна станція «Спортивна»

Гуси – лебеді летіли,

На лужку спочити сіли.

Потім встали, крильця склали,

Розминати спинки стали.

Ніжки обмивали,

Вгору підлітали.

Хвостик піднімали,

Шийки повертали.

Потім гуси потягнулись,

Діти до занять вернулись.

  1. Опрацювання другої частини.

Відпочили, рухаємося далі. Наступна станція « Казкова»

  1. Читання комбінованим способом. Читання діалогу.

  2. Словникова робота.

  • Діти, а як ви розумієте слово хлів, сіни.

Ану давайте знову звернемося до нашого словничка. Як він нам пояснить.

  1. Аналіз прочитаного.

  • Коли Нільс зрозумів, що його покарав гном?

  • Чому ніхто з домашніх тварин не співчував хлопчикові і не захотів допомагати йому?

  1. Творче завдання.

А зараз ми прибули на станцію «Творча»

Перед вами стоїть таке завдання: Потрібно продовжити речення « Якби я полетів з дикими гусьми у подорож, то ….» Кожен повинен придумати кінцівку цього речення.

  1. Узагальнення і систематизація знань учнів.

( Мозковий штурм) А тепер уявіть, що поряд із Нільсом опинилися ви. Постарайтесь переконати його, щоб він був слухняним, не ображав тварин, не засмучував своїх батьків.

  1. Підсумок уроку.

І так, ми прибули до станції « Підсумкової»

  • Чого вчить цей уривок?

  • Що найбільше запам’яталося на уроці?

  • А тепер давайте подивимося, з яким же настроєм ви закінчили наш урок( Демонстрація смайликів)

IX.Заключне слово.

Вірш – побажання

Любі гості – вчителі,

Низький уклін вам до землі!

Добре, що прийшли до нас

На урок в четвертий клас.