asyan.org
добавить свой файл
1
Комунальний заклад «Дошкільний гавчальний заклад (ясла-садок)

242 Харківської міської ради»

Тема: «СПОРТЛАНДІЯ»

Вихователь Соколова О.М.

Керівник музичний Сич Ю.Б.

ЗАВДАННЯ:
Формувати рухову активність дітей.

Зміцнювати фізичне здоров'я дітей. Підвищувати опірність до простудних захворювань.

Закріпити фізичні уміння та навички, отримані раніше.

Захоплювати дітей спортивними іграми, фізкультурою.

Створювати умови для фізичної розрядки дітей.

Виховувати у дітей добрі і дружні взаємини.

РАНОК:
РАНКОВА ГІМНАСТИКА «Гном»

1. «Гном спить» - і. п.: лежачи на боці. Згорнутися калачиком. (6 р.)

2. «Гном прокидається» - і. п.: те ж. Витягнути руки і ноги, повернутися в і. п. (7 р.)

3. «Гном позіхає» - і. п.: лежачи на спині, руки вздовж тулуба. Руки розвести в сторони, широко розкрити рот. (7 р.)

4. «Гном перевертається в ліжку» - і. п.: те ж. Повороти з боку на бік. (7 р.)

5. «Гном потягується» - і. п.: сидячи на колінах, руки на поясі. Рухи руками вгору-вниз, встаючи на коліна (7 р.)

6. «Гном умивається» - і. п.: стоячи на колінах. Повороти вправо і вліво, рухи руками як би «загрібаючи воду» до лиця. (7 р.)

7. «Гном витирається» - і. п.: стоячи, ноги на ширині плечей, руки на поясі. Полуприседи, рухи руками перед обличчям вгору-вниз, як би витираючись рушником. (7-8 р.)

8. «Гном йде снідати» - і. п.: полупрісев, руки опущені вниз. Ходьба на місці з рухами рук. (6-7 р.)

9. «Гном сідає» - і. п.: стоячи, руки на ширині плечей, руки зігнуті вище колін. Присідання. (2 заходження по 4 рази).

10. »Гном стрибає» - і. п.: стоячи, руки на поясі. Стрибки на двох ногах. (2 заходження по 8 р.).

11. Ходьба з вправою на відновлення дихання.
СПОСТЕРЕЖЕННЯ за Ростомер. Що це? Для чого потрібен ростомір? Запропонувати дітям виміряти їх зростання. Запросити з ясельної групи кілька дітей і виміряти їх зростання. Чий зріст більше? Чому? Що необхідно людині для росту?
БЕСІДА про здорове харчування. Мета: уточнити знання дітей про травленні і його значенні для росту і здоров'я.

Щоб бути здоровим, сильним, боротися з мікробами і не піддаватися хворобам, потрібно їсти вітаміни. Вітаміни як солдати охороняють наш організм від злих шкідливих мікробів і різних хвороб. Але є їжа, яка шкідлива нам. Чіпси, сухарики, газована вода як сміття осідають усередині. І коли людина ковтає тістечко, цукерки, печиво, морозиво, ви не уявляєте собі, яка тривога відбувається в шлунку. Адже як не квапитися шлунок, він не встигає впоратися з величезною кількістю важкою для нього їжі. Ось тоді-то і починає боліти живіт. Але є їжа, яку любить шлунок і легко з нею справляється. Це овочі, фрукти, каші. Їжте корисну їжу, не переїдайте, не забувайте про вітаміни, і тоді, виростете великими і здоровими.
Дидактична гра «Корисно-шкідливо».

На великому аркуші паперу (дошці) зображені різні продукти харчування (овочі, цукерки, фрукти, чіпси, молоко, газований напій в пляшці, риба, морозиво, яйця, чорний хліб і т. п.). Діти обводять зеленим маркером те, що корисно. Вихователь пояснює чому не можна їсти чіпси та іншу шкідливу їжу, чому солодощі потрібно їсти помірно.
Психогімнастика «Щоб ти здоровим ріс, ніколи не вішай носа». У кожної людини буває гарний і поганий настрій. Як довідатися яке в людини настрій? По обличчю, поведінці. Гра «Маска». Вихователь пропонує дітям зобразити на обличчі різні почуття й емоції. Робота дітей з дзеркалами. Поганий настрій не дозволяє нам бути веселими, бадьорими, здоровими. Щоб позбутися поганого настрою можна покидати м'яч об стіну, пом'яти в руках пластилін. А ще простіше - посміхнутися! Ігрова вправа «У кого яка усмішка».

                             У нероб у спокої

                             Настрій поганий.

                             Справою нехай вони займуться,

                             Ось тоді і засміються.
ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА з дітьми з малювання. Запропонувати дітям для розфарбовування сторіночки з альбому для розфарбовування «Спорт». Мета: удосконалювати навички рівномірного зафарбовування, використання тиску на олівець для посилення кольору, розвивати дрібну моторику кистей рук.
Рухливі ігри «Займи стільчик» (біг навколо стільців, розвиток швидкості реакції), «Змія» (перестрибування через скакалку), «Струмочок» (ходьба, перестроювання).
Настільно-друковані ГРА «Що таке добре і що таке погано?» Мета: продовжувати вчити дітей аналізувати вчинки, оцінювати їх. Розвивати увагу, спостережливість. Виховувати потребу бути чистим, охайним, здоровим.
ЗАНЯТТЯ: Ознайомлення з навколишнім світом і аплікація.

                      Тема: «СПОРТЛАНДІЯ»

(Конспект заняття в додатку № 1).
ПРОГУЛЯНКА:
СПОСТЕРЕЖЕННЯ за спортивним обладнанням ігрових майданчиків. Запропонувати дітям назвати спортивне обладнання на своїй та сусідніх ігрових майданчиках. Як використовувати це обладнання?

Які правила безпеки потрібно пам'ятати під час ігор на спортивному обладнанні?
Дидактична гра «Так небезпечно, чи ні?». Діти слухають питання і відповідають або «Можна!», Або «Небезпечно!».

1. Підштовхувати йде по колоді попереду тебе?

2. М'яко зістрибувати на дві ноги з невеликої висоти?

3. Залазити по різних драбинками на самий верх, коли поруч немає дорослого?

4. Пробігати біля розгойдувати гойдалки?

5. Бігати на рівних майданчиках?
Сюжетно-рольова гра «Сім'я». Запропонувати дітям сюжет для обігравання: «Батьки і діти вирушають у похід». Спонукати дітей використовувати діалогічну мова в ході гри, предмети-заступники. Розвивати фантазію, мова.
^ ФІЗКУЛЬТУРА НА ПОВІТРІ
Рухливі ігри: «Вище ноги від землі» (біг, встрибування і спригіванія), «Ловля мавп» (біг, лазіння по гімнастичній стінці).
ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА з дітьми з розвитку зв'язного мовлення. Тема: «Складання розповідей з особистого досвіду на тему« Як моя сім'я виїжджала на відпочинок ».
^ ДРУГА ПОЛОВИНА ДНЯ:
ГІМНАСТИКА ПІСЛЯ СНУ «Сімейство хом'ячків»

1. «Сон хом'ячків». У своїй нірці, згорнувшись калачиком, спить маленький незграбний хом'ячок. Він ліниво повернувся на спину і гарненько потягнувся, глибоко зітхнув. І. п.: лежачи на правому боці, коліна підтягнуті до живота, руки під щокою, очі закриті.
2. «Хом'ячок потягнувся». Всі його рухи дуже м'які, трохи сонні. І. п.: лежачи на спині, руки вздовж тулуба, потягнути шкарпетки вперед, руки відвести назад. (3-4 р.)

3. «Що за шум?». Ось чуйні вушка хом'ячка почули якийсь шум. Що там таке? І. п.: те ж. Повороти голови вправо-вліво (малюємо дугу) - прислухається хом'ячок. (6 р.)

4. «Швидше з норки». Все в порядку, пора виходити з норки. І. п.: лежачи на спині, руки вздовж тулуба. Звиваючись, рухати всім тілом.

а) «Передні лапки». І. п.: те ж. Підняти руки вгору і, по черзі згинаючи їх в ліктях, проводити по всій довжині руки. (4-5 р.)

б) «Бочок». І. п.: те ж. Долоні одночасно ковзають по боках вгору-вниз. (6 р.)

в) «Задні лапки». І. п.: те ж. Зігнути ноги в колінах, підтягнути їх до живота, обхопити руками, повернутися в і. п. (6 р.)

5. «Хом'ячки грають в хованки». І. п.: лежачи на животі, опора на зігнуті в ліктях руки. Підвестися на витягнуті руки, не відриваючи нижньої частини тулуба від ліжка. (5 р.)

6. «Хом'ячок гріє животик». І. п.: сидячи на п'ятах, упор руками ззаду. Прогнути тулуб вперед, піднятися, повернутися в і. п. (6 р.)

7. «Хом'ячок вітається із сусідами». І. п.: стоячи на колінах, руки на поясі. Повороти вправо-вліво з нахилами голови. (6 р.)

8. «Хом'ячки пустують». І. п.: стоячи на підлозі біля ліжка, руки опущені вздовж тулуба. Нахили тулуба вправо-вліво з ковзанням рук вниз-вгору. (8 р).
ЗАГАРТОВУВАННЯ по ризького методу.

На гумовий килимок з шипами, одягнений в чохол, змочений 10% розчином кухонної солі (1 кг солі на відро води) дитина стає босоніж і крокує на місці (починаючи з 5-7 і до 16 сек). Після цього дитина встає на сухий килимок і топає на ньому протягом 15 сек. Потім водою з-під крана протерти руки, шию, обличчя.
Починаючи з середньої групи, діти полощуть рот йодної-сольовим розчином (на 1 літр води 1 ст. Ложка солі і 3-4 краплі йоду). Вода кімнатної температури.
Даний метод рекомендується проводити після денного сну або після проведення зарядки.
СПОСТЕРЕЖЕННЯ за повітрям і диханням. Чим ми дихаємо? Наберіть в груди побільше повітря через ніс і видихніть через рот. Звернути увагу дітей на те, як збільшується грудна клітка при вдиху (приклавши долоню до грудей) і навпаки. Чи може людина не дихати? Запропонувати дітям затримати дихання ненадовго. Розповісти, що без повітря людина не може обходитися довше декількох хвилин. Яким повітрям легко і приємно дихати, а яким ні? Що забруднює повітря?
Дидактична гра «Носики-Курносики». Дітям пропонується по запаху визначити різні пахучі речовини (апельсин, часник, м'ята, духи, кави і т. п.). Мета: розвивати нюх дітей, вміння розрізняти та визначати запахи.
РІЧНИЙ ПРАЦЯ. Тема: «Вітамінний шашлик».

Мета: Вчити дітей користуватися ножем, розрізати на частини фрукти, нанизувати їх на паличку. Закріпити знання правил безпечної роботи з ножем. Розширити знання про значення вітамінів для росту і здоров'я. Розвивати дрібну моторику кистей рук. Виховувати бажання самостійно готувати десерти.
ЕСТАФЕТИ з м'ячами.

1. «Закинь м'яч у кошик» (метання).

2. «Передай м'яч» (координація рухів).

3. «Стрибай з м'ячем» (стрибки).

4. «Біжи за м'ячем» (біг).

5. «Лови, кидай, впасти на давай» (кидання та ловля)
Настільно-друковані ГРА «Стадіон». Мета: продовжувати вчити дітей грати в ігри з кубиком і фішками. Закріпити навички рахунку, знання про види спорту. Виховувати вміння гідно приймати програш, не радіти програшу товариша.
Сюжетно-рольова гра «Спортсмени». Спонукати дітей відображати в грі отримані знання та враження. Обіграти виготовлені атрибути (медалі). Вихователю взяти на себе роль судді змагань.
РОБОТА З БАТЬКАМИ. У куточку для батьків виставляється інформація на тему «Сім батьківських помилок про морозній погоді» (взимку), «Осіння прогулянка» (восени).

^ ДОДАТОК № 1
ЗАНЯТТЯ ПО ознайомлення з навколишнім світом і аплікації

Тема: «СПОРТЛАНДІЯ»
ПРОГРАМНЕ ЗМІСТ:

Познайомити дітей з різними видами спорту (футбол, волейбол, баскетбол, теніс, бокс, гімнастика, легка атлетика).

Удосконалювати вміння дітей орієнтуватися на площині аркуша

Збагатити словник дітей словами: тренер, стадіон, атлет, боксерська груша. Вправляти дітей в освіті слів (назви спортсменів).

Розвивати дрібну моторику кистей рук.

Виховувати у дітей захоплення спортивними іграми, заняттями спортом.
ОБЛАДНАННЯ: картинки із зображенням різних видів спорту, боксерські рукавички і груша (дитячий набір), зелені аркуші паперу з розміткою футбольного поля, вирізані з картону футбольні м'ячі, справжні футбольний, баскетбольний, волейбольний м'ячі, прості олівці, намальовані хвилясті і зигзагоподібні лінії, кольоровий картон, обладнання для аплікації.
^ ХІД ЗАНЯТТЯ:

   Запрошуємо дівчат і хлопчиків у захоплюючу країну Спортландія. Це спортивна країна допомагає всім стати сильними, спритними, швидкими, спритними. Під час нашого сьогоднішнього подорожі по Спортландія ми познайомимося з різними видами спорту. Сьогодні ви не просто хлопці, а спортсмени. Спортсменами називають людей, які займаються спортом. А зараз, спортсмени, стаєте один за одним, вирушаємо у світ спорту. Ми - бігуни, біжимо навколо столів, а потім займаємо свої місця.

Сьогодні я буду вашим тренером. Тренер - це вчитель спорту і фізкультури. Повторіть це слово і запам'ятайте.
   Давайте знайомитися з різними видами спорту. Може бути ви вже знаєте деякі з них? Є багато видів спорту з м'ячем. Познайомимося ближче з деякими з них. Погляньте на цю картинку. У що грають спортсмени? Це футболісти, а грають вони у футбол. У футбол раніше грали м'ячем, набитим ганчірками. У наш час футбольний м'яч наповнюють не ганчірками, а повітрям. Погляньте на сучасний футбольний м'яч. А ось правила гри залишилися колишніми: м'ячі можна торкатися тільки ногою або головою, але ні в якому разі не рукою. Один тільки воротар, який захищає ворота, може ловити м'яч руками. Ми з вами пограємо у футбол під час прогулянки, а зараз потренуємося в грі «М'яч на полі». Перед вами лежать листи зеленого паперу з намальованим полем для гри у футбол. Візьміть у руки вирізаний з картону м'яч, уважно слухайте і виконуйте завдання:

Дидактична гра «М'яч на полі».

Покладіть м'яч в центр поля.

М'яч відправляється в лівий верхній кут.

Гол! М'яч у правих воротах.

Покладіть м'яч в центр поля.

М'яч у правому нижньому куті.

М'яч у правому верхньому куті.

Гол! М'яч у лівих воротах.

М'яч в лівому нижньому кутку.
    Погляньте на наступну картинку. Чи знаєте ви, у яку гру грають спортсмени? Це баскетболісти грають в баскетбол. Коли баскетбол щойно з'явився - а це трапилося більше ста років тому, - гравці закидали м'яч у дві старі кошики для збору персиків. Придумав цю гру один тренер, щоб його учням було у що грати в залі холодними зимовими вечорами. Погляньте на м'яч, яким грають баскетболісти.

Але для занять спортом, а тим більше для змагань між спортсменами потрібно спеціальне місце. А називається воно - стадіон. Про нього навіть загадка є:

                         Зелений луг,

                         Сто лавочок навколо.

Як ви думаєте, для чого на стадіоні багато лавок? Для глядачів.
Послухайте вірш:

                        - Не збагну, хлопці, хто ви?

                          Птахолови? Звіролови?

                          Що за сітка у дворі?

                        - Не заважав би ти грі,

                          Ти б краще відійшов!

                          Ми граємо у волейбол!

   Погляньте на цю картинку. На ній зображені волейболісти грають у волейбол. У волейболі гравці перекидають руками м'яч через сітку. Ось такий м'яч. Гравці намагаються не допустити того, щоб м'яч торкнувся землі з їх боку.
   А нам пора в дорогу. Вставайте, ми вирушаємо далі. Тільки тепер не бігом, спортивною ходьбою. Ось так. (Показ спортивної ходьби). Спортивною ходьбою навколо столів, на старт, увага, марш! Займайте свої місця.

Про якому виді спорту ми будемо зараз говорити, вам підкаже загадка: Цей кінь не їсть вівса,

                 Замість ніг - два колеса.

                 Сідай в сідло на рамі.

                 Дві педалі є внизу,

                 Крути-ка їх ногами.

   Про що ця загадка? На велосипедах їздять велосипедисти, а називається їх вид спорту - велосипедний спорт. Погляньте на картинку. А ви вмієте їздити на велосипеді? На прогулянку ми візьмемо велосипед, і ви зможете по черзі покататися на ньому. А поки пограємо в гру «Велоперегони».

Дидактична гра на розвиток дрібної моторики «проїдемо по доріжці»

   Діти олівцями проводять лінію між стартом (намальований велосипед) і фінішем (намальований прапорець) по доріжках (хвиляста і зигзагоподібна лінії), намагаючись вести олівцем по центру «доріжки», не виходячи за її краю.
   Продовжуємо нашу подорож по Спортландія. Нас чекає зустріч з одним з найдавніших видів спорту - гімнастикою. Спортсменів, що займаються гімнастикою, називають гімнастами.

Гімнастика - значить «тренуватися», «вправлятися». Гімнасти виконують різні вправи, завдяки яким стають сильними, гнучкими, витривалими. Ми з вами щоранку робимо ранкову гімнастику. На цих картинках ви бачите виступи спортсменів-гімнастів.

А нам пора трохи розім'ятися. Виходьте на килим, сідайте, починаємо заняття гімнастикою.

Физхвилинка

1. І. п.: о. с. 1-2 - піднімаючи руки вгору, піднятися на носки, подивитися на руки, опустити їх на лопатки, лікті вгору. Голову не опускати. Повторити 6 разів.

2. І. п.: упор стоячи на колінах. 1-2 - сісти вправо; 3-4 - і. п. Те ж в інший бік. Голову не опускати, зберігати стійке положення. Повторити по 4 рази.

3.І. п.: Сіда скрестно. руки упор ззаду. 1 - випрямити ноги; 2 - і. п. Голову не опускати, носки ніг тягнути. Повторити 6 разів.

4. Стрибки ноги нарізно-разом. Повторити 2 рази по 10 стрибків.
   Повертайтеся на свої місця. Нас чекає зустріч з королевою спорту - легкою атлетикою. Королевою цей вид спорту називають за те, що їм займається найбільша кількість спортсменів. Адже легка атлетика - це біг, ходьба, стрибки, метання. Легкоатлетичні вправи робили люди в глибокій старовині. Спочатку для того, щоб стати міцнішим, швидше, сильніше, спритнішим. А пізніше стали проводити змагання. Спортсмени, що займаються легкою атлетикою, називаються легкоатлети або просто атлети.
   А ось на цій картинці ви бачите бій двох спортсменів. Який це вид спорту, ви знаєте? Бокс. А як називають спортсменів, що займаються боксом? Боксери. У давні-давні часи люди намагалися за допомогою кулачних боїв залагодити суперечки. Але пізніше, хтось придумав влаштовувати змагання для глядачів. У боксера мають бути сильні руки. Адже саме ними він завдає ударів супернику. Для тренування куркулів боксери використовували зшитий зі шкіри у формі груші мішок, набитий тирсою. Називається він боксерською грушею. А для того, щоб не поранити руки, раніше обмотували їх тонкими м'якими смужками шкіри, а зараз надягають спеціальні боксерські рукавички. Я принесла вам рукавички і грушу, після заняття ви зможете потренуватися.
   Є ще безліч видів спорту: теніс, шахи, плавання, боротьба, хокей, фігурне катання, стрільба. Ми познайомимося з ними під час наших наступних подорожей по країні Спортландія. Зараз же пограємо в гру «Назви спортсмена».

Дидактична гра «Назви спортсмена»

Футболом займається хто? ... Футболіст.

Гімнастикою займається хто? ... Гімнаст.

Баскетболом займається хто? ... Баскетболіст.

Тенісом займається хто? ... Тенісист.

Волейболом займається хто? ... Волейболіст.

Плаванням займається хто? ... Плавець.

Боксом займається хто? ... Боксер.

Легкою атлетикою займається хто? ... Легкоатлет.

Шахами займається хто? ... Шахіст.

Хокеєм займається хто? ... Хокеїст.

Боротьбою займається хто? ... Борець.

Велоспортом займається хто? ... Велосипедист.
   Наша подорож по Спортландія добігає кінця. Давайте виготовимо медалі, щоб ввечері використовувати їх для гри «Спортсмени». Але спочатку потренуємося наші пальчики, щоб їм легко було впоратися з роботою.

Пальчикова гімнастика «Тренування»

                                  Щоб пальчик став сильней

                                  І рухливі, і ловчий,

                                  Пальцю треба допомагати -

                                  Добре тренувати.

Діти ставлять подушечки великих пальців на край парти і опускають руку якнайнижче, розтягуючи пальці. Потім те ж саме проробляють вказівними, середніми, безіменного пальців і мізинця.
   Діти виконують аплікацію «Медалі». Вирізують кола з картону (Жовтого, сріблястого, бронзового), наклеюють на них цифри (1, 2, 3). Пізніше вихователь проробить в «медалях» шилом отвори і вденет стрічечки.