asyan.org
добавить свой файл
1
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЩОДЕННИК
15.03.11
Суцільні провали влади Януковича і пропозиції БЮТ для порятунку ситуації
Теми випуску:


 1. Влада Януковича легалізує корупцію – БЮТ пропонує системну боротьбу з нею.

 2. Податковий кодекс влади згортає малий бізнес – БЮТ розробив якісно інший підхід.

 3. Янукович хоче розпродати сільськогосподарські землі своїм олігархам – БЮТ пропонує мораторій на таку «реформу».

 4. За рік з Януковичем злочинність зросла на 30 % - БЮТ має антикорупційний пакет законів.

 5. Якби влада дослухалася опозиції – не було б галопуючої інфляції. 1. Влада Януковича легалізує корупцію – БЮТ пропонує системну боротьбу з нею.


Теза. Влада системно працює над «легалізацією» корупції та створенням касти вищих недоторканних хабарників на чолі з Януковичем.

Ширше: Спочатку владою двічі відкладено, а потім взагалі скасовано антикорупційний пакет законів, який був розроблені урядом Тимошенко за найтіснішої співпраці з міжнародною антикорупційною організацією ГРЕКО.

Янукович вніс власний законопроект, де ліквідовано прогресивну позицію скасованих законів про декларування майна родичами державних чиновників. Як свідчать численні журналістські розслідування, родина Януковича володіє цілою бізнес імперією і банком, тисячами гектарів безцінної землі. Усе оформлено на старшого сина Януковича.

^ Янукович не хоче декларувати майно власної родини, тому свідомо руйнує саму надію людей на ефективну систему боротьби з корупцією.

Крім того, міністри й заступники можуть стати кастою вищих недоторканних корупціонерів. Їм планують надати статус «політичних посадовців» та вивести з категорії «державні службовці», яка є головним об’єктом антикорупційного законодавства.

^ БЮТ – «Батьківщина» пропонує:

 • повернутися до якісних і повністю готових до застосування антикорупційних законів та негайно вести їх у дію;

 • розглянути в парламенті та ухвалити внесений від фрації Законопроект щодо посилення контролю за експортно-імпортними операціями з країнами офшору (з приходом до влади Януковича у офшорні зони було виведено майже 24 мільярди доларів).

Корупційною аферою століття названо штучну капітуляція України у Стокгольмському суді перед олігархом Фірташем. За результатами чого громадянам країни підняли тарифи на газ і кожен з нас фактично перерахує Фірташу 1000 гривень за рік.

^ БЮТ – «Батьківщина» тоді внесла і наполягала на ухваленні законопроекту "Про енергетичну безпеку", який мав заборонити Кабінету міністрів використовувати бюджетні кошти й кошти, надані міжнародними фінансовими організаціями, для передачі їх "РосУкрЕнерго".

^ 2. Податковий кодекс влади згортає малий бізнес – БЮТ розробив якісно інший підхід
Теза. Офіційні дані податкової свідчать, що перший місяць дії нового Податкового кодексу спричинив 3 разове зменшення бажаючих займатися бізнесом.

Ширше: Про це повідомляє німецька Deutsche Welle. БЮТ - «Батьківщина» підготувала близько 800 поправок до Податкового кодексу, влада не врахувала жодної. Результат – спад економічної активності громадян у три рази.

^ Свого часу Уряд Тимошенко за найтіснішої співпраці із представниками малого бізнесу було розроблено Проект закону «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва». Законопроект був на завершальній стадії – залишалося тільки увести його в дію. Але Янукович, Азаров і Тігіпко усунули цей документ та протиснули свій Податковий кодекс, що кладе все навантаження на малий бізнес і створює пільги для крупного капіталу.

^ Крім того, фракція БЮТ – «Батьківщина» внесла до парламенту Законопроект щодо запровадження податкових канікул для малого бізнесу.

Тези для коментування: Нажаль жодна із цих ініціатив поки що вперто не була почута владою, і тепер маємо ситуацію коли в Україні згортаються вільний ринок, люди бояться починати бізнес, ціни галопують.
^ 3. Янукович хоче розпродати сільськогосподарські землі олігархам – БЮТ пропонує мораторій на таку «реформу»
Теза. Запровадження ринку землі під егідою влади Януковича буде фіналом обкрадання народу, БЮТ – «Батьківщина» пропонує мораторій на продаж сільськогосподарської землі.

Ширше: БЮТ переконаний, що Україна потребує цивілізованого ринку землі, який існує в Європейському Союзі. Але немає жодного сумніву, що за сьогоднішніх умов контрольний пакет на землю отримають наближені до Януковича олігархи та барони із квитками від Партії регіонів.

БЮТ – «Батьківщина» переконана, що для цивілізованого ринку сільськогосподарської необхідні:

 • земельний кадастр;

 • платоспроможний селянин;

 • справедливий суд;

 • чесна влада.

Жодна із цих умов незадовільна.

Фракція БЮТ вносив до парламенту Законопроект щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі до 2015 року. Село має оговтатися від кризи. Потрібно всією громадськістю узгодити проект реформи. Наскоком земельне питання не вирішується. Наскоками тільки грабують. Влада, відмовилася підтримувати мораторій, чим зайвий раз підтвердила свої наміри.
^ 4. За рік із Януковичем злочинність зросла на 30 % - БЮТ пропонує антикорупційний пакет законів
Теза. Рік влади Януковича не тільки погіршив життя українців, але й став рекордним за темпами зростання злочинності.

Ширше: Згідно з офіційною статистикою за 2010 рік у порівнянні з 2009 роком:

 • злочинів загальнокримінальної спрямованості стало більше на 30%;

 • вуличниа злочинність зросла на 13%;

 • злочинів, які скоїли раніше засуджені побільшало на 30%;

 • злочинів скоєних групою осіб на 16%; 

 • злочини скоєні неповнолітніми більше на 13%.

Тим часом, за даними офіційної статистики, значно погіршилося розкриття злочинів:

 • кількість нерозкритих злочинів зросла на 52%;

 • тяжких і особливо тяжких нерозкритих побільшало на 44%.

Але й це ще не все. За рік з Януковичем кількість виявлених фактів хабарництва, здійснених у складі організованих злочинних угрупувань зменшилася вдвічі. http://www.dt.ua/newspaper/articles/75324#article

^ БЮТ – «Батьківщина» пропонує повернутися до якісних і повністю готових до застосування антикорупційних законів та негайно вести їх у дію. Бо саме корупційна складова роз’їла МВС, на ключові посади вийшли люди не за професійним критерієм, а за здатністю системно стягувати і передавати нагору «в общак» хабарі.

^ Тези для коментування: Картина лякає, особливо коли взяти до уваги, що ми знаємо про властивість офіційних показників прикрашати дійсність. Наразі, повідомляє видання ДТ, у МВС активно намагаються внести зміни в державну статистику, вочевидь, розраховуючи, що це допоможе, як там кажуть, «тримати цифру».
^ 5. Якби влада дослухалася опозиції – не було б галопуючої інфляції
Теза. У світі криза закінчилася, а в Україні - тотальна інфляція. БЮТ пропонував і пропонує владі дієві механізми її зупинення.

Ширше: В Україні цінова криза. Дорожчає все! Зарплати й пенсії не збільшуються – народ реально бідніє.

^ БЮТ – «Батьківщина» вносив до парламенту й наполягав на ухваленні Закону «Про мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію у 2010 – 2011 роках. Там викладено, за рахунок чого можна не допустити підняття тарифів на газ і комунальні послуги для населення.

^ БЮТ – «Батьківщина» вносив проект закону щодо заборони вилучення житла у громадян за заборгованість із оплати за житлово-комунальні послуги.

БЮТ – «Батьківщина» пропонував парламенту проект постанови щодо стримування темпів росту цін на продукти харчування першої необхідності. Передбачалося рекомендувати уряду розробити й впровадити в місячний строк порядок державного регулювання цін на продукти харчування першої необхідності, а також пропонувалося забезпечити постійний моніторинг цін на такі продукти на споживчому ринку.

^ З огляду на ситуацію з бензином БЮТ - «Батьківщина» у понеділок вніс законопроект, яким пропонується скасування мита та акцизних зборів на нафтопродукти, зменшення на два роки податку на додану вартість з 18% до 5%, а також запровадження більш жорсткої відповідальності нафтотрейдерів та автозаправних станцій за необґрунтоване підвищення цін.

Тези для коментування: Ціна пального напряму впливає на ціну всіх інших товарів і послуг, на бюджет сімей, які мають автомобілі. З огляду на галопуючі ціни на пальне, опозиція пропонує владі Януковича законопроект де сконцентровано досвід США, Євросоюзу і Японії, які в 2008 році ефективно стабілізували цін на нафтопродукти.
БЮТ – «Батьківщина», як опозиція,

не просто критикує владу, а надає Януковичу чіткий план, щоби ліквідовувати наявні провали.