asyan.org
добавить свой файл
1
Розділ VII

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ РУХУ НА АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ

Стаття 90. Управління безпекою руху на автомобільному транспорті

 1. Управління безпекою руху на автомобільному транспорті повинно забезпечувати ідентифікацію ризиків та їх розподіл за ступенями ризику з урахуванням вимог міжнародного стандарту ІSO 39001:2012 «Система управління безпекою дорожнього руху. Вимоги та керівництво щодо застосування», а також заходів запобігання негативним чинникам, що впливають на безпеку руху.

 2. Метою управління безпекою руху на автомобільному транспорті є організація системи управління, яка взаємодіє з системою дорожнього руху і направлена на збереження життя та здоров'я людей, шляхом підготовки, прийняття та реалізації управлінських рішень.

 3. Управління безпекою руху на автомобільному транспорті відповідно до компетенції здійснюють:

1) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері транспорту;

2) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті;

3) місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які забезпечують дотримання вимог законодавства;

4) автомобільні перевізники, самозайняті перевізники уповноважені посадові особи підприємств технічного сервісу, суб’єкти господарювання, що утримують транспортні засоби.

 1. Автомобільний перевізник, суб’єкт господарювання, який утримує транспортні засоби, повинен утворити службу безпеки дорожнього руху з урахуванням норм законодавства або призначити відповідальну особу з управління безпекою дорожнього руху. Допускається делегувати частину функцій з забезпечення безпеки руху залученим особам на умовах договору, як визначено Положенням про службу безпеки дорожнього руху.

Стаття 91. Система управління безпекою руху на автомобільному транспорті

 1. Система управління безпекою руху на автомобільному транспорті створюється з метою попередження дорожньо-транспортних пригод, зменшення тяжкості їх наслідків та мінімізації економічних збитків, пов’язаних з ними.

 2. Положення про систему управління дорожнього руху на автомобільному транспорті затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері транспорту.

 3. Автомобільний перевізник, суб’єкт господарювання, який утримує транспортні засоби повинен розробити, впровадити, підтримувати і удосконалювати систему управління безпекою руху на підприємстві з урахуванням вимог Положення про систему управління безпекою руху на автомобільному транспорті.

Стаття 92. Технічне розслідування катастроф, аварій, дорожньо-транспортних пригод на автомобільному транспорті

 1. Технічному розслідуванню підлягають дорожньо-транспортні пригоди за участю рухомого складу автомобільних перевізників – фізичних осіб – підприємців або юридичних осіб, які здійснюють перевезення пасажирів та (або) вантажів.

 2. Технічне розслідування катастроф, аварій, дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками, що трапились за участі автомобільного транспорту загального користування, (далі – Технічне розслідування) проводиться для встановлення технічних, психофізіологічних і організаційних причин виникнення ДТП та розроблення заходів щодо їх попередження відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

 3. Технічне розслідування ДТП державного рівня з дуже тяжкими наслідками (подія, в якій 10 і більше осіб загинуло та (або) 25 і більше отримали травми) проводиться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері транспорту, якщо інше не передбачено в установленому законодавством порядку.

 4. Технічне розслідування ДТП державного рівня з тяжкими наслідками (подія, в якій 5 і більше осіб загинуло та (або) 15 і більше отримали травми) проводиться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, якщо інше не передбачено в установленому законодавством порядку.

 5. Технічне розслідування ДТП регіонального (подія, в якій 3 і більше осіб загинуло та (або) 10 осіб отримали травми) та місцевого рівня (подія, в якій 1 і більше осіб загинули та (або) 3 особи отримали травми) проводиться територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті.

 6. Технічне розслідування проводять без втручання в роботу органів, процесуальні слідчі дії яких передбачені законодавством.