asyan.org
добавить свой файл
1
Рекомендації вчителям щодо проведення першого уроку, присвяченого

200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка
«Перший урок нового навчального року має стати поштовхом до подальшої роботи з вивчення минулого та сьогодення України, викликати бажання дізнатися більше про життя Великого Кобзаря, значення його творчості» ( з листа МОН України №1/9-958 від 27. 08.2013 «Про підготовку та проведення першого уроку, присвяченого 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка»).

У процесі підготовки уроку, присвяченого 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, необхідно детально продумати його зміст, форму, етапи. Форми проведення уроку – різноманітні: літературно-краєзнавча подорож, турнір знавців творчості Т. Г. Шевченка, тематична вікторина, віртуальна екскурсія, міні-проект, зустрічі з цікавими людьми, літературно-музичний календар, тематичний альбом, мультимедійні презентації, театралізація сюжетів творів Т. Г. Шевченка тощо.

Під час проведення уроку слід використовувати державну символіку, портрети Т. Г. Шевченка, репродукції картин Великого Кобзаря, світлини пам’ятних місць, пов’язаних з ім’ям поета.

У ході підготовки та проведення уроку, присвяченого 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, доречно використати матеріали з додатку №1 до листа КЗ «ДОІППО» «Про проведення у 2011-2014 роках заходів із відзначення 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання» №235 від 23.03.2011р., а саме: орієнтовні теми для проведення диспутів, конференцій, запитання літературної вікторини за творами Т. Г. Шевченка.

Належний рівень підготовки і проведення уроку, присвяченого 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, сприятиме пізнанню учнями особистості Великого Кобзаря, актуальності його творчості, пробудженню національної самосвідомості, розвитку почуття гордості за свій народ, Батьківщину.
Методист ММЦ В. І. Мостова