asyan.org
добавить свой файл
1
Судилище над Тимошенко. 29 серпня

Інформаційна хроніка дня
Наша позиція

Режим Януковича зухвало відмовляє Юлії Тимошенко у праві на охорону здоров'я


Заява прес-секретаря лідера партії "Батьківщина" Марини Сороки щодо намагань влади приховати істинний стан речей зі станом здоров'я екс-прем'єр-міністра:
- Нас обурюють та дивують некомпетентні коментарі прес-служби Державної пенітенціарної служби про те, що стан здоров'я Юлії Тимошенко не змінився. Діагнози мають ставити фахові медики, а не представники прес-служби. До того ж і першокласник може сказати, що по зовнішньому вигляду навіть медичний працівник не може поставити точний діагноз.
Юлія Тимошенко дванадцятий день наполягає на тому, щоб лікар та медсестра, яким вона довіряє, взяли у неї аналіз крові. Це необхідно для того, щоб, по-перше, отримати точний, а не сфальсифікований результат, по-друге, забезпечити конфіденційність медичної інформації – це право закріплено в законодавстві (у Конституції і Цивільному кодексі). По-третє, режим вже використав судову систему та працівників прокуратури для фальшування справи, тепер, за задумом влади, прийшла черга медиків.
Влада з незрозумілих причин відмовляє Юлії Тимошенко у праві бути оглянутою лікарем, якому вона довіряє. Тим самим режим порушує права Юлії Тимошенко, про що вже заявляла Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова.
Я не виключаю, що така поведінка режиму пов’язана з тим, що влада намагається щось приховати. Нас всіх турбує стан здоров'я Юлії Володимирівни, тому дуже важливо дізнатися причини погіршення стану її здоров'я, а це можливо лише за умови проведення досліджень.
Влада незаконно відмовляє Юлії Тимошенко у праві на збереження і охорону здоров'я так само, як зухвало і незаконно позбавила її волі. Про те, що Юлія Тимошенко – жертва політичних репресій, свідчать матеріали справи. Наприклад, у сьомому томі, який вже оголосив Кірєєв, доведено, що НАК "Нафтогаз" ніяких збитків за транспортування газу у 2009 році не мав.
Про те, що Юлія Тимошенко не перевищувала повноважень, кажуть навіть свідки прокуратури. Те, що суд над Юлією Тимошенко – це намагання влади розправитися з політичним опонентом, говорить і міжнародна спільнота, яка також визнає, що газова справа сфабрикована.

^

До Юлії Тимошенко в СІЗО лише двічі за 24 дні допустили захисників


Захист Юлії Тимошенко просить суд розглянути клопотання про встановлення режиму слухання кримінальної справи, порушеної стосовно екс-прем'єра, з урахуванням можливості захисників зустрічатися з Юлією Тимошенко для підготовки до судових засідань.
"Захист не має можливості здійснювати належним чином захист підзахисної Юлії Тимошенко. Враховуючи графік судових засідань, режим роботи слідчого ізолятора, захист позбавлений можливості зустрічатися з підзахисною та готуватися до захисту в суді. Тому ми просимо дозволити нам спілкуватися з Юлією Тимошенко вночі і у вихідні дні, або встановіть режим, який дозволить підзахисній спілкуватися з захисниками", - заявив Олександр Плахотнюк, оголошуючи клопотання про встановлення режиму слухання кримінальної справи хоча б через день, щоб мати можливість готуватися до захисту разом з підзахисною.
У свою чергу, Юлія Тимошенко підкреслила, що суд порушує її право на захист, відмовляючи у наданні часу для підготовки до судових засідань разом з адвокатами, повідомляє її персональний сайт.

 "Я заявляю клопотання про те, щоб ви призначали судові засідання хоча б через день або видалили на тижні два дні, щоб я мала можливість готуватися зі своїми захисниками в СІЗО. Вже 24 дні, поки я знаходжусь в СІЗО, лише два рази допустили до мене захисників. Це безпрецедентне позбавлення мене права на захист", - сказала Юлія Тимошенко у судовому засіданні.

^

Юлія Тимошенко: Суддя має нести відповідальність за відсутність медичної допомоги


Лідер партії "Батьківщина", екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вчергове просить суд дозволити лікареві та медичній сестрі, яким вона довіряє, взяти у неї аналіз крові для обстеження.
"Я тринадцятий день заявляю, що у мене є симптоми, які мені не знайомі та потребують негайної здачі аналізу крові. Але я прошу без залучення представників влади, тому що я боюся, щоб вони робили мені будь-які процедури. Те, що я залишаюся без медичної допомоги – це знаходиться на вашій відповідальності", - звернулася Юлія Тимошенко сьогодні у судовому засіданні до головуючого у справі судді Родіона Кірєєва, повідомляє її персональний сайт.
У свою чергу, захисник Юлії Тимошенко Олександр Плахотнюк зазначив, що в суботу до екс-прем'єра в СІЗО знову приходила медична комісія з Міністерства охорони здоров'я, але особистий лікар не отримав можливості обстежити Юлію Тимошенко.

 "До комісії були включені її лікар і медична сестра, але було заборонено як її обстеження, так і не дали дозвіл взяти аналізи", - сказав Олександр Плахотнюк.
Крім того, адвокат підкреслив, що після відвідання Юлії Тимошенко лікарями від влади інформація про стан її здоров'я негайно потрапляє до засобів масової інформації, "до того ж у викривленій формі".

 "Тому захист просив би надати дозвіл особистому лікарю і медичній сестрі зробити медичний огляд Юлії Тимошенко, щоб вона здала аналіз крові", - сформулював клопотання Олександр Плахотнюк.
У свою чергу, захисник Микола Сірий звернувся до суду з проханням залучити до робити комісії Міністерства охорони здоров'я лікарів-експертів з визнаних незалежних міжнародних організацій охорони здоров'я.

^

Юлія Тимошенко: Експертизи щодо "збитків" не посилаються на жоден бухгалтерський документ


Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко та її захист наполягають на проведенні додаткової перевірки методології, за якою Київський науково-дослідний інститут судових експертиз зробив експертизу щодо нібито нанесених НАК "Нафтогаз України" збитків в результаті підписання в 2009 році газових угод з Росією.
"Ця експертиза не посилається на жоден бухгалтерський документ. Тобто економічна експертиза, яка рахує збитки, нібито нанесені державі, не посилається на жоден бухгалтерський документ. І тут немає посилання на угоди по забезпеченню технічним газом "Укртрансгазу", що говорить про те, що ця експертиза не взяла до уваги, що взагалі там збитків не було", - сказала Юлія Тимошенко сьогодні під час судового засідання, повідомляє її персональний сайт.
У свою чергу, захисник Юлії Тимошенко Микола Сірий звернувся до суду з проханням винести дві кремі ухвали з приводу експертиз, які знаходяться в матеріалах кримінальної справи.

 "Ми просимо винести окрему ухвалу на адресу Київського науково-дослідного інституту судових експертиз про те, щоб перевірити в порядку організаційної роботи цієї установи, чи у відповідності до належної методики була здійснена ця експертиза. Бо з очевидністю по тексту цієї експертизи можна сказати, що вона не має ніякого відношення до судово-економічних експертиз, а, скоріше, нагадує якусь науково-правову експертизу", - додав він.
Микола Сірий також вважає за доцільне звернутися до Міністерства юстиції щодо перевірки кваліфікаційного рівня експертів, які проводили зазначені експертизи. "І окрему ухвалу просимо винести на адресу Міністерства юстиції, аби Міністерство юстиції перевірило відповідність кваліфікації цих експертів кваліфікаційним вимогам", - звернувся до суду захисник.
Крім того, адвокат Олександр Плахотнюк вважає за необхідне провести допит експертів, якими було підготовлено експертизи. "У зв’язку з оголошеним документом, із тією заявою, яку було зроблено моїм колегою, захист буде наполягати на виклику даних експертів на засідання і допиті їх стосовно методики проведення даних експертиз", - сказав він.

^

Влада сфальсифікувала судово-економічну експертизу у справі Юлії Тимошенко, - адвокати


Державне обвинувачення не надало жодних підтверджень нібито порушень законодавства з боку Юлії Тимошенко. Про це журналістам повідомив адвокат Юрій Сухов.

«Сьогодні ми закінчили ознайомлюватися з 13-м томом справи, в якому міститься найважливіший для звинувачення документ - судово-економічна експертиза, в якій нібито встановлюється завдана діями Юлії Тимошенко шкода. В цій експертизі визначається середня ціна газу 232 долари за тис. кубометрів за 2009 рік, і жодного підтвердження обвинувачення у тому, що газ закуповувався за 450 дол., немає», - сказав Сухов.

 Він наголосив, що ця ціна менша, ніж досягнута за результатами так званих Харківських угод ($350 дол.).

Адвокат також повідомив, що в самій експертизі відсутнє обґрунтування висновків про завдання шкоди і немає посилання на первинні документи, як і самих документів, які начебто досліджували експерти.

У свою чергу адвокат Юрій Плахотнюк повідомив, що захист Юлії Тимошенко підніматиме питання про законність проведення даної експертизи та про обґрунтованість висновків про нібито спричинення збитків.

 «Якщо цей ключовий документ складений так, що немає підтверджень з боку бухгалтерських документів, то що можна говорити про інші матеріали справи?!», - наголосив він.

 «Те, що вже досліджено у матеріалах справи, свідчить, що в діях Юлії Тимошенко на посаді Прем’єр-міністра не було перевищення повноважень і не було нанесено ніяких збитків», - підкреслив Плахотнюк.

 Також, за його словами, захист підніматиме питання про проведення додаткової експертизи та викликатиме експертів до суду, щоб з'ясувати, яким чином обвинуваченням робилися висновки по спричинення шкоди з боку Тимошенко.

Адвокат Микола Сірий вважає, що експертиза є сфальсифікованою, тому правоохоронними органами мають бути встановлені особи, які її проводили, та надана оцінка їхнім діям.

^

Юлія Тимошенко вимагає встановити прийнятний режим судових засідань


Печерський районний суд міста Києва, який розглядає кримінальну справу Юлії Тимошенко, поновив розгляд справи після перерви за відсутності захисника Юрія Сухова.
"Юрій Сухов за моїм дорученням поїхав займатися дослідженням експертиз і матеріалів справи. Я хочу зазначити, що суд встановив недопустимий режим судових засідань, і з ранку до вечора мої захисники не мають часу готуватися до судових засідань. Якщо ви не зміните режим роботи з ранку до вечора, то у мене не буде можливості фахово захищатися", - звернулася Юлія Тимошенко до судді Кірєєва, повідомляє її персональний сайт.
Суддя оголосив в судовому засіданні, що через канцелярію суду захисник Юрій Сухов зареєстрував низку клопотань, зокрема, про виклик і допит свідків, серед яких Михайло Лівінський, про приєднання до матеріалів справи доказів, клопотання щодо усунення порушень, пов’язаних з проведенням експертиз, тощо.
Також Юрій Сухов передав до канцелярії суду заяву про відвід головуючому у справі.
Суддя Родіон Кірєєв одразу на місці постановив залишити заяву без розгляду та долучити її до матеріалів справи.
Після цього захисник Олександр Плахотнюк знову звернувся до суду з проханням розглянути клопотання про надання часу для зустрічі віч-на-віч адвокатів з Юлією Тимошенко в київському слідчому ізоляторі. Заява Олександра Плахотнюка не була розглянута судом. Суддя Кірєєв вкотре розцінив заявлене стороною захисту клопотання як дії, "спрямовані на затягування розгляду справи".
У відповідь на це Олександр Плахотнюк зробив заяву на дії головуючого, звернувши увагу на необґрунтовані зауваження судді до захисників.

 "Наші заяви не можна вважати беззмістовними та спрямованими на затягування розгляду справи, оскільки в кожному клопотанні міститься обґрунтування", - зазначив він.

^

Зі справи Юлії Тимошенко «зникли» 213 аркушів


Захист Юлії Тимошенко заявляє про зникнення 213 аркушів з матеріалів кримінальної справи. "У справі зникли 213 аркушів справи", - звернувся із зауваженням до суду захисник Юлії Тимошенко Олександр Плахотнюк під час оголошення суддею Кірєєвим 14-го тому матеріалів кримінальної справи.
У свою чергу, екс-прем'єр зазначила, що це не перший доказ фальшування кримінальної справи, повідомляє її персональний сайт.

 "Це вже другий приклад, де у справі посилаються на додатки, але в справі додатків немає. Зараз вже вдруге ми фіксуємо, що відсутні матеріали, на які є посилання. Це є свідченням того, що справа фальшувалася, а не ретельно готувалася", - заявила у судовому засіданні Юлія Тимошенко.
Олександр Плахотнюк повідомив суду, що сторона захисту має фотокопії томів кримінальної справи з 5 по 14 том включно.

 "За допомогою технічних засобів перезнято томи 5-14. При цьому 1-4 не було знято", - сказав він.

Позиція української та світової спільноти
^

Ще 23 тисячі людей підписалися під вимогою до Януковича звільнити Юлію Тимошенко


Протягом вихідних днів було зібрано більше 23 тисяч підписів до президента, як до гаранта Конституції, з вимогою вжити конституційних заходів для звільнення Юлії Тимошенко з-під варти.

 Про це повідомив народний депутат, член фракції «БЮТ-Батьківщина» Юрій Одарченко.

 «Підписи зібрано тими громадянами, які протягом суботи та неділі заходили до наметового містечка і поставили свій підпис під цією вимогою. Сьогодні сформовано делегацію, яка о 12.00 піде до адміністрації президента, щоб вручити цю вимогу», - повідомив Одарченко.

«Люди думають, що, можливо, Янукович не знає про те, що відбувається в Печерському суді, і, переїжджаючи з Межигір'я до Адміністрації він не знає про те свавілля, яке чиниться в Печерському суді», - додав народний депутат.

^

Активісти «Батьківщини» зібрали більше мільйона підписів з вимогою звільнити Юлію Тимошенко


Група активістів на чолі з народними депутатами фракції «БЮТ-Батьківщина» Юрієм Одарченком, Олександром Сочкою, Андрієм Павловським та депутатом Київради Тетяною Меліховою передали до адміністрації президента 23 тисячі підписів громадян з вимогою негайно звільнити Юлію Тимошенко та припинити політичні репресії проти опозиції.

 Відповідні документи народні депутати передали на реєстрацію до адміністрації президента, повідомив Юрій Одарченко.

 За його словами, активісти чекатимуть відповіді від президента протягом 10 днів.

 Одарченко додав, що найближчим часом планується передати ще понад 1 мільйон підписів, які було зібрано в усіх регіонах України.

 Крім того, зазначив він, будуть передаватися заяви від народних депутатів з вимогою припинити політичні репресії.

 «Ми будемо вимагати, щоб це питання було розглянуто у якомога коротший термін, бо ми бачимо, як суддя Кірєєв розглядає справу, і є таке відчуття, що він має намір закінчити все протягом тижня. Відчувається шалений темп», - сказав Юрій Одарченко.

 Передати підписи громадян до адміністрації президента пустили лише народних депутатів. Працівники міліції не дозволили активістам навіть підійти до канцелярії Януковича, заблокувавши їх на підходах до вулиці Банкової.

 Люди біля кордону з міліціонерами виголошували гасла: «Свободу Юлі!» та «Зека - геть!».

^

Колишній посол США вважає суди над Тимошенко і К° "божевіллям"


Колишній посол США в Україні Вільям Тейлор вважає, що нинішня влада створює "поганий прецедент" переслідуванням опозиційних лідерів. Про це він сказав в інтерв’ю Радіо Свобода.

Деякі кроки Янукович дуже незрозумілі, вважає Тейлор. «Важко зрозуміти, чому висуваються кримінальні звинувачення проти політичних рішень попередньої адміністрації. Одна справа судити когось за кримінальні вчинки, бо ніхто не вищий за закон, але судити когось за політичне рішення – так просто не роблять у демократії, яка дотримується закону. Це дуже поганий прецедент для майбутніх урядів. Наступний уряд може взятися судити нинішній. Це божевілля", - додав він.
На репліку про те, що, можливо, це стимул для сьогоднішньої влади залишитися при владі навіки, Тейлор зазначив:
 "Залишитися при владі назавжди або вести дуже консервативну політику. Уряди мусять ухвалювати складні рішення, всі уряди зіштовхуються з цим. Це не добре для українського народу".
 Тейлор також вважає, що Янукович поки не продемонстрував, що є "ефективним президентом".

Позиція влади

^

Кірєєв продовжує виганяти тих, хто намагається почути його бурмотіння


Суддя Родіон Кірєєв видалив до кінця слухань у справі Юлії Тимошенко депутата Рівненської міськради від "Батьківщини" Ольгу Покальчук.

Під час судового засідання вона декілька разів просила суддю зачитувати матеріали справи так, щоб це чули присутні у залі. "Я хочу почути Вашу брехню", - сказала жінка.

У відповідь на це суддя видалив її з зали за "неповагу до суду та порушення порядку".

"Це – неповага до народу", - відповіла Покальчук.

Коли головуючий оголошував видалення, Покальчук сказала: "Зараз я Вас чую добре, а коли Ви читаєте матеріали справи, Вас не чути".

Жінка сказала, що її не треба виводити, - і залишила залу сама під оплески присутніх.

Суддя назвав цей інцидент черговою спробою провокації.

Дещо згодом Кірєєв оголосив перерву до 13:40.

Як відомо, раніше в понеділок суддя Кірєєв видалив із зали народного депутата фракції "БЮТ-Батьківщина" Льва Бірюка за прохання читати матеріали голосніше.

"Ви нас не поважаєте і ставитеся, як до баранів. Нічого ж не чути", - вигукнув Бірюк з місця, після чого був видалений із зали суду на весь процес.

^

Тимошенко не змогла умовити Кірєєва збавити темп


Захист Юлії Тимошенко просить Печерський райсуд Києва завершити засідання о 18 годині, як це передбачено розкладом роботи суду.

Так, адвокат Юрій Сухов попросив суддю Родіона Кірєєва припинити зачитування матеріалів справи і дозволити зачитати два клопотання щодо зміни режиму роботи суду та зміни запобіжного заходу Тимошенко.

У свою чергу Тимошенко зазначила: "Пане суддя, вам же не треба в автозаках їздити. Якщо ви так до мене ставитися, ви ж жодного разу не закінчили засідання о 18 годині! Дотримуйтеся графіку. Спробуйте, пане суддя, дотримуватися режиму роботи".

Однак після цього Кірєєв перейшов до зачитування 18 тому матеріалів справи.

Станом на 17:00 суддя перейшов до зачитування 19 тому справи.

На зауваження захисту про те, що вони не знайомі з цими томами, оскільки в них містяться матеріали судових засідань, Кірєєв повідомив, що в матеріалах справи є також 20-й і 21-й томи.

У свою чергу Тимошенко зазначила, що вона також незнайома з цими матеріалами.

"У мене в СІЗО немає цих матеріалів справ. Ви грубо порушуєте право на захист. Тоді видаліть нас зали, не привозьте мене з СІЗО", - сказала вона і попросила виділити кілька днів на ознайомлення з новими томами справи.

Однак на це суддя лише продовжив зачитувати матеріали справи.