asyan.org
добавить свой файл
1
Реакція О.Турчинова на «нову» справу по ЄЕСУ

СБУ не змогло пред'явити звинувачень Тимошенко


СБУ не змогло пред'явити звинувачень лідеру БЮТ Юлії Тимошенко. Про це заявив її заступник Олександр Турчинов на брифінгу у четвер.

За його словами, слідчі СБУ "здійснили спробу допитати Тимошенко та пред'явити їй якісь папірці" в середу увечері, коли СІЗО залишили адвокати.

"Наші захисники були з Юлією Володимирівною до 6 години вечора, і ніяких слідчих там не було. Як тільки адвокати пішли, вони (СБУ) спробували допитати Тимошенко, і пред'явити їй якісь папірці", - сказав він.

"Юлія Володимирівна відмовилась спілкуватись з ними без захисників. На що має повне право. Тому ніяких звинувачень не пред'явлено, ніяких попередніх допитів не було, і ніяких матеріалів ніхто не вивчав", - додав Турчинов.   

Турчинов нагадав, що всі звинувачення щодо корпорації ЄЕСУ скасовані українськими судами.

Коментуючи інформацію, що нову справу порушено на підставі перевірки листа Міноборони Російської Федерації від липня поточного року, Турчинов висловив подив з того, що Росія "15 років не пред'являла офіційно якихось претензій до України".

Турчинов заявив, що термін давності у цій справі вже сплив, а якщо СБУ вважає інакше, то "у них проблем із арифметикою".

"Думаю, що вони (влада) спробують підстрахуватися, тому що або апеляційний суд (в чому я сумніваюся), або Європейський суд обов'язково скасує цей ганебний вирок по газовій справі. А це – порушення нової справи робиться для того, щоб не дати Юлії Володимирівні вийти з в'язниці", - сказав він.
^ Турчинов заявляє, що слідчі СБУ не пред’явили обвинувачення Тимошенко у новій кримінальній справі

УНІАН. Перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр ТУРЧИНОВ заявляє, що слідчі СБУ не пред’явили обвинувачення екс-прем’єру Юлії ТИМОШЕНКО.
Як передає кореспондент УНІАН, про це О.ТУРЧИНОВ заявив сьогодні на прес-конференції в Києві.
«Вони (СБУ – УНІАН) сказали, що звинувачення пред’явлено. Я хочу сказати, що ніякого звинувачення не пред’явлено. Вони пробували це робити в позазаконний спосіб, вчора ввечері десь біля 8-ї години вечора», - сказав А.ТУРЧИНОВ.
При цьому, за його словами, вчора адвокати екс-прем’єра знаходилися у слідчому ізоляторі до 18-ї години вечора, а як тільки вони залишили приміщення СІЗО, слідчі СБУ намагалися незаконно провести допит.
Перший заступник голови партії «Батьківщина» нагадав, що згідно з законодавством, пред’явлення обвинувачення особі, яка знаходиться у слідчому ізоляторі, може відбуватися лише за присутності її адвокатів. «Не було допущено до цієї справи жодного адвоката, з матеріалами, безумовно, ніхто не знайомився, ніяких попередніх допитів з цього питання також не було», - додав він.
«Справа знову фальшується і, безумовно, що такі дії перекреслюють всі сподівання, що чинне керівництво України зробить хоч якісь висновки з позицій і заяв, що пролунали від провідних країн світу. Відкриваючи нові слідчі дії, нові процеси, мета яких тільки одна – не випустити Юлію ТИМОШЕНКО із в’язниці», - резюмував О.ТУРЧИНОВ.
Перший заступник голови партії «Батьківщина» переконаний, що нову кримінальну справу проти Ю.ТИМОШЕНКО порушено за вказівкою чинного Президента.
^ Турчинов заявляє про абсурдність нових звинувачень Тимошенко і розцінює дії СБУ як продовження політичних репресій

УНІАН. Перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр ТУРЧИНОВ заявляє про абсурдність нових звинувачень на адресу екс-прем’єр-міністра, голови партії Юлії ТИМОШЕНКО й розцінює дії СБУ як продовження політичних репресій опозиції.
Як передає кореспондент УНІАН, про це О.ТУРЧИНОВ заявив сьогодні на брифінгу в Києві, коментуючи заяву слідчого СБУ про порушення проти Ю.ТИМОШЕНКО нової кримінальної справи за покладання боргів корпорації ”Єдині енергетичні системи України” на бюджет України.
«Нове звинувачення, висунуте проти Юлії ТИМОШЕНКО, ще більш абсурдне, ніж провальні справи, які афішувались, фальшувались, розглядались протягом останнього року», - сказав О.ТУРЧИНОВ.
Перший заступник голови партії «Батьківщина» нагадав, що аналогічні справи проти Ю.ТИМОШЕНКО було порушено ще за часів президентства Леоніда КУЧМИ, але всі вони були визнані українськими судами сфальсифікованими.
О.ТУРЧИНОВ підкреслив, що Ю.ТИМОШЕНКО з 1997 року не мала жодного стосунку до корпорації «Єдині енергетичні системи України».
Крім того, за його словами, борг компанії ЄЕСУ перед Міністерством оборони Росії не був забезпечений державними гарантіями.
«Це нонсенс, і я впевнений, що якби були реально забезпечені державними гарантіями борги, то, повірте мені, Росія 15 років не чекала б», - додав О.ТУРЧИНОВ.
Перший заступник партії «Батьківщина» підкреслив, що Росія за цей час вже давно б пред’явила офіційні претензії Україні щодо повернення боргів.
«Ви ж бачите, як працює Російська Федерація. Вони ніколи свого не втрачають, подивіться, як вони дуже жорстко відстоюють свої позиції в тому самому енергетичному секторі», - зазначив він.
«Страх Президента ЯНУКОВИЧА і його владної команди перед Юлією ТИМОШЕНКО настільки великий, що він просто паралізує їх розум. Вони не можуть адекватно оцінювати ситуацію і діють таким чином, що викликають подив і жах не тільки уже у громадян України, а, мабуть, уже у всього світу. Для режиму є тільки одна форма існування – це політичні репресії, це спроба знищення опонентів, і головного опонента Юлії ТИМОШЕНКО», - резюмував О.ТУРЧИНОВ.