asyan.org
добавить свой файл
1
Про наших діток

Ранній вік – це період посиленого дозрівання вищих відділень нервової системи. Дослідження вчених показують, що найсприятливіший час для впливу на формування психіки та для виховання настає саме тоді, коли відповідні функції знаходяться в процесі дозрівання. коли ж дана функція вже оформилась, то вона не піддається великим змінам ! А найактивнішим періодом дозрівання є безумовно, ранній дитячий вік.

Одна з особливостей раннього дитячого віку – домінуюча роль сприйняття. Всі функції цього віку пов’язані з сприйняттям і керуються ним. можна сказати, що свідомість дитини перебуває у прямій залежності від сприйняття. Це створює сприятливі умови для розвитку самого процесу сприйняття, функція сприйняття допомагає розвиткові дитини.

З великої кількості матеріалу про розвиток дитини під час різних вікових періодів, якими користується сьогодні наука, відомо, що ранній дитячий вік ( до трьох років ) це оптимальний час для розвитку деяких основних проявів психічного розвитку дитини : процес ходіння, початкового оволодіння процесом мовлення, початкового емоційного уподобання та ін.. Якщо дитина у ранньому віці з якихось причин не навчилася ходити або говорити, то виявляється, що пізніше їй набагато важче навчитись це робити, навчання триває довше і менш ефективно.

Головними особливостями періоду раннього дитинства є : інтенсивний темп розвитку, висока пластичність організму, великі потенційні можливості, взаємозалежність фізичного і психічного розвитку, нестабільність психічного і фізичного станів, вроджена сенсомоторна потреба та потреба в спілкуванні з дорослими, висока навіюваність емоційних станів дитини.

Емоційний розвиток є суттєвою частиною загального психічного розвитку дитини в перші три роки життя. Емоції зберігають своє значення і в пізнішому віці, але в ранньому переважно провідні, на них будується цілісна поведінка дитини. ставлення малої дитини до навколишнього середовища визначається і залежить від емоцій, які збуджуються різними показниками.

Дитина легко звикає до всього, що викликає приємні почуття, і уникає впливу неприємних подразників. Тому особливо велике значення надається функціям емоцій в житті дитини і жодна з форм поведінки не є такою міцною, як ті,що пов’язані з емоціями.

Соціальна адаптація – це процес, що виникає на грунті емоцій, якими дитина зв’язана з навколишніми людьми. Емоції, як і відчуває малюк до інших людей, орієнтують його соціальну поведінку, сприяють її точності, швидкості, адекватності. Головною ознакою позитивного емоційного стану малюка є його закріплена соціальна дія в корисному ефекті пристосування до життя. Емоційний і соціальний розвиток перебувають у постійній взаємодії і взаємозумовленості.

Саме емоції, завдяки їх психогенетичній орієнтації. здійснюють перші зв’язки дитини з її соціальним середовищем. Всі сучасні дослідження доводять. що емоційний і соціальний розвиток дитини раннього віку глибоко пов’язаний. в усіх випадках, коли емоційні впливи недостатні і емоційні реакції бідні, то й соціальний розвиток слабкий.

Вчені – психологи пояснюють роль первинних емоцій у пристосуванні організму до навколишнього середовища. вони допомагають удосконалення пристосування. Вирішальна і основна риса емоційного стану – його інтегративність : як тільки виникає одна емоція, вона охоплює весь організм і відразу інтегрує ( зв’язує в єдине ціле) всі функції в організмі. Позитивна чи негативна емоція завдяки такій інтеграції може бути абсолютним сигналом корисності або шкідливості даного впливу на організм. Таким чином, завдяки емоціям організм швидко оцінює характер впливу: якщо він корисний для організму, виникають приємні емоції, якщо шкідливі – неприємні. Саме це надає універсальног заначення емоціям для життя організмів.


^ Пам’ятка для батьків
Шановні батьки !

Емоції – суттєва частина загального розвитку дитини раннього віку.

Дотримуйтесь режиму дня – запоруки фізичного і психічного здоров’я малюка.

Велика «кількість любові», загальна атмосфера родинного спокою і щастя впливатиме на вашу дитину благодійно.

будьте уважними до своєї дитини, помічайте, схвалюйте і підпримуйте кожне її досягнення.

Заохочуйте активність дитини до всього нового, створюйте їй умови для пізнання навколишнього світу.

Підтримуйте допитливість дитини, відповідайте на всі її запитання.

Навчайте свою дитину передавати її враження у мові, малюнках,ліпленні, конструюванні, рухах.

Потурбуйтеся, щоб дитина бачила хороші картини, слухала хорошу музику.

Радійте успіхам своєї дитини дома і в дитячому садку, уважно стежте за її розвитком.

потурбуйтесь про нервову систему сина чи доньки. В перші дні перебування не залишайте малюка в дитячому садку.

Тримайте тісний зв’язок із персоналом групті будьте певні, що працівники зуміли прийняти і зрозуміти вашу дитину, і по – материнські дбають про неї.