asyan.org
добавить свой файл
1
Радимо до уваги!
Консультація для батьків
Надання першої допомоги при отруєнні грибами.
У випадку отруєння грибами необхідно швидко видалити їх рештки із кишечника потерпілого. Для цього хворому промивають шлунок слабким розчином марганцевокислого калію або фізіологічним розчином. Очищають кишечник за допомогою клізми. Для вбирання отруйного начала потерпілому треба давати деревне вугілля.

Ознаки отруєння зявляються звичайно через 6-11 і більше годин після споживання отруйних грибів. Тяжкість захворювання залежить в основному від кількості з’їдених грибів, стійкості організму і віку людини.

Першими ознаками отруєння служать симптоми гострого шлунково-кишкового розладу ( хворі скаржаться на різкий біль під грудьми і сильну спрагу).

Внаслідок послаблення діяльності серця і зниження кров’яного тиску, а також ураження нирок припиняється виділення сечі (анурія) і збільшується печінка. Пізніше розвивається жовтуха, настає глибокий розлад свідомості, послаблюється реакція на зовнішні подразнення. Температура при цьому у хворого звичайно нижче нормальної.

При отруєнні мухомором червоним через 30-60 хвилин (рідше через 3-5 годин)у хворого спостерігається слинотеча, блювання, пронос і потовиділення, зниження реакції зіниці ока на світло, сповільнюється пульс. Такий хворий звичайно марить.

Пам’ятайте, що поживна цінність грибів порівняно невелика; вони більше служать смаковими продуктами: засвоюваність білків, які містяться в них разом з жирами, до 1%.

100 грамів свіжої продукції їх дають всього лише декілька калорій.

Але багато з них містять значну кількість необхідних людському організмові вітамінів, таких, як тіамін, нікотинова кислота.

Тому будьте уважні та обережні під час збирання грибів!