asyan.org
добавить свой файл
1
До ______________ районного суду

м. Києва

Позивач: __________________________________________________________

Відповідач: ______________________________________________________
П О З О В Н А З А Я В А

Про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання
Оплата за інформаційно-технічне забезпечення – 7,5грн.

З Відповідачем ми перебували в шлюбі з „19” липня 1989р. до 22 січня 2008р.

Від шлюбу ми маємо 2 дітей – __________________р.н., та ___________________р.н.

Сімейне життя між мною та відповідачем не склалося, і в січні 2008 року за рішенням Оболонського районного суду м. Києва наш шлюб був розірваний. За вказаним рішенням, двоє наших з Відповідачем дітей(на той час двоє неповнолітніх) були залишені проживати зі мною і перебувають на утриманні у мене.

Зважаючи на те, що я не маю окремого житла, навіть після розлучення ми з Відповідачем проживаємо в одній квартирі.

Відповідач повністю самоусунувся від покладеного на нього чинним законодавством обов’язку – утримувати та піклуватися про своїх дітей. Він повністю самоусунувся від турбот за дітьми та піклування про забезпечення їм належного рівня проживання. Всі ці турботи Відповідач переклав на мене.

На мої неодноразові прохання допомагати утримувати наших дітей, він категорично відмовляв без логічного обґрунтування своєї поведінки.

Самостійно я не маю змоги утримувати наших з Відповідачем дітей та забезпечувати їм належний рівень прожиття.

Наш з Відповідачем старший син (станом на сьогоднішній день вже повнолітній) являється студентом Університету „Україна” і навчається на 2 –му курсі стаціонарного відділення на контрактній основі. Навчатиметься наш син у вказаному ВУЗі з 2007 по 2012 рік.

За все навчання сина я маю сплатити 24000 грн.(щороку я сплачую 6000грн.,- 500 грн. в місяць).копії квитанції про сплату за навчання я додаю.

Відповідач відмовився в добровільному порядку надавати матеріальну допомогу на навчання сина

^ Згідно ст.199 Сімейного Кодесу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Крім того, наша неповнолітня з Відповідачем дочка дуже хвороблива, перебуває на диспансерному обліку у дитячій поліклініці з приводу захворювань підшлункової залози та захворювання нирок. В серпні 2008 року вона перенесла операцію по видаленню аденоїдів та гланд. Після операції та в зв’язку з хронічними захворюваннями дитині необхідний спеціальний догляд та харчування.

^ Згідно ст. 180 Сімейного Кодесу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття

Згідно ч.1 ст. 185 Сімейного Кодексу України, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Відповідач відкрито нехтує цим своїм обов»язком.

Зважаючи на те, що згоди між нами з Відповідачем про сплату аліментів та будь-яку матеріальну допомогу на дітей не досягнуто внаслідок його відмови виконувати свій обов’язок, я вимушена звернутися до суду.

Інших дітей у відповідача не має, стягнень за виконавчими документами не проводиться, тому я вважаю за можливе просити суд задовольнити мій позов.

Відповідач постійно намагається скрити місце своєї роботи, але нещодавно він дав мені свою візитну картку, в якій він значиться Віце-президентом Федерації ___________________

У відповідності з ст. 58 Закону України «Про державний бюджет на 2008рік» з 01.07.2008р. прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років становить 540 грн.

Щорічні мої витрати на навчання нашого з Відповідачем сина складають 6000 грн (6000грн/12 міс.=500 грн., щомісячно). Тобто щомісячно я повинна втрачати по 500 грн.

Згідно п.5 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993р. я звільнена від сплати державного мита.

Зважаючи на викладене вище, керуючись ст.ст. 119,120 ЦПК України, 180, 185, 199 СК України, ст. 58 ЗУ „Про державний бюджет України на 2008р.”, -

П Р О Ш У:

1. Прийняти позовну заяву до провадження.

2. Стягнути з Відповідача на мою користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини ___________2003р.н., в розмірі прожиткового мінімуму – 540 грн., щомісячно до досягнення нею повноліття починаючи з моменту подання позовної заяви.

3. Стягнути з Відповідача на мою користь аліменти на утримання повнолітнього сина _______________________ , який продовжує навчання в розмірі 500 грн. щомісячно, відповідно до договору про навчання № 17846.
Додатки:

Копія свідоцтва про народження дітей -2 арк.,

Копія свідоцтва про укладення шлюбу – 1арк.,

Копія свідоцтва про розірвання шлюбу – 1арк.,

Копія договору про навчання-1арк.,

Довідка про стан здоров’я - 1арк.,

Копія квитанцій про сплату за навчання – 1арк;

Копія візитної катки Відповідача-1арк.
„___”_______2008р.

__________________