asyan.org
добавить свой файл
1

Соціальний проект «Є контакт»

у школах м. ВінниціНа шпальтах електронної газети «Освітянське джерело» ми вже розповідали про те, що у 2013 році у місті Вінниці стартував «Соціальний проект «Є контакт». Завершилось І півріччя 2013-2014 навчального року. Що було зроблено упродовж цього часу? Чи відчули насамперед самі консультанти важливість проекту? Чи вважають цю роботу потрібною у закладах освіти? Спробуємо дати відповіді на ці питання.

Та насамперед познайомимося ближче.

^ Наталія Кондратюк. Незалежний консультант проекту у ЗШ №3. Має досвід роботи у громадській організації, а саме: надання соціальних послуг кризовим сім'ям з дітьми, соціальний супровід сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, організація дозвілля дітей різного шкільного віку.

^ Мар’яна Дерлиця. Незалежний консультант проекту у ЗШ №10. Керівник гуртка сучасного декору у ВМПДЮ, хореограф та сертифікований арт-терапевт, учасник психологічних фестивалів та науково-практичних фахових конференцій.

^ Оксана Прокопенко. Незалежний консультант проекту в НВК №23. Має досвід роботи у соціальній службі, проведення тренінгових занять психологічно-соціальної тематики та вражаюче різноманітне коло інтересів.

Тетяна Геращенко. Незалежний консультант проекту в ЗШ №27. Має досвід роботи у соціальній службі, великий особистий досвід роботи в тренінгах та проведенні психологічних консультацій.

Всі консультанти – фахівці з психолого-педагогічною освітою та особистості: відповідальні, активні, доброзичливі, порядні, старанні, творчі, відкриті до нового досвіду.

Тепер детальніше про роботу.

Спочатку консультанти проекту виступили перед педагогічними колективами, відвідали всі батьківські збори у закладах освіти і презентували проект для батьківської громадськості. Окрім загальної інформації, був названий телефон довіри (індивідуальний у кожного консультанта), за яким батьки можуть звернутися із запитаннями. Одночасно незалежні консультанти познайомилися з дитячими колективами, розповіли про зміст проекту учням всіх вікових категорій та лідерам учнівського самоврядування. У закладах з’явилися «Скриньки запитань і пропозицій», що надало дітям можливість опосередковано висловлювати свої побажання чи-то розповісти про певні проблеми. Для налагодження зворотнього зв’язку з дітьми та батьками в більшості класів було запропоновано «Анкети для дітей» та «Анкети для батьків». В них – і корисна інформація, і запитання, відповіді на які дозволили консультантам скоригувати свою подальшу роботу, максимально враховуючи особливості даного навчального закладу.

Основними формами роботи є індивідуальні консультації, тренінгова діяльність, майстер-класи, організація дозвілля, гурткова робота. У цьому зв’язку приємно відзначити, що серед наших партнерів – центр по роботі з персоналом «Геліос», фахівці якого проводять у пілотних закладах тренінгові заняття зі старшокласниками на тему «Лідерство. Особиста ефективність». Наші консультанти запропонували «Позитивні 15-хвилинки» у початковій школі, тренінги для учнів 4 класів та підлітків, для старшокласників: «Толерантність – моральна вимога часу», «Особливості спілкування дівчат і хлопців у підлітковому віці», «Я і мій клас», «Я можу вдосконалюватися». Консультанти проекту залучили дітей до гурткової роботи: у ЗШ №27 - гурток бісероплетіння та квіллінгу, у ЗШ №10 – гурток сучасного декору. Для дітей – це цікаво і корисно проведений час, адже приємно навчитися виготовляти сувеніри та прикраси своїми руками. Для консультантів – гарна можливість спілкуватися з учнями у неофіційних ситуаціях, коли діти, не обмежені рамками навчального процесу, є більш розкутими, природними, щирими. Це і досить швидкий, і надійний шлях до дитячої довіри і гарна можливість впливати опосередковано, але дієво. З метою налагодження діалогу в закладах з’явився кіноклуб, де старшокласники після перегляду фільму мають можливість поділитися враженнями, своїми міркуваннями щодо побаченого і почути думки інших. В НВК №23 запрацювала навіть книгарня: пункт обміну цікавими книгами й думками.

Консультанти проекту приєднуються до організації та проведення шкільних заходів та пропонують власні. Так, до Дня вчителя за ініціативи консультантів у закладах було створено колажі, до дня Святого Миколая проведено майстер-класи по декоруванню свічки, напередодні новорічних свят – у ЗШ №3 та ЗШ №10 пройшли благодійні ярмарки, кошти, зібрані під час яких, стали адресною допомогою дітям, що особливо потребують соціальної підтримки.Серед очікуваних результатів проекту ми зазначили захист прав дитини, розв’язання конфліктних ситуацій, налагодження взаєморозуміння дітей із батьками, батьків з адміністрацією школи, соціальний супровід сімей. І навіть такий короткий період часу показав, що не помилились. Так, всі люди різні. Для одних – вагомим є авторитет шкільного психолога чи соціального педагога і з питаннями звертаються насамперед до них. Але є та категорія і батьків, і дітей, які пішли на контакт за умови: «Тільки в школі не говоріть». І вони мають право бути почутими, потребують підтримки. Таким чином, незалежні консультанти надали можливість вибору. Хоча, зрозуміло, із працівниками закладу освіти нас об’єднує одна мета – допомогти дитині, родині… І з’явилась дещо неочікувана аудиторія. Ми від початку були відкриті для співпраці з педагогами. Окремі ситуації показали, що і вчителям часом вкрай необхідна психологічна підтримка. Дякуємо за довіру, залишаємося відкритими для спілкування і надалі.

І ще приємно відзначити, що у нашого проекту з’явилися друзі. Так, дитячий розважальний комплекс «Дитяча планета» надав можливість безкоштовного відвідування центру розваг найактивнішим учасникам благодійного ярмарку та передноворічних свят, за що ми щиро вдячні.

Про «Є контакт» з’явилася стаття в електронній газеті міської ради, репортаж про роботу в рамках проекту в ЗШ №27 було знято телеканалом «ВІТА», створено сайт громадської організації «Крок назустріч», на якому щотижнево оновлюється інформація про нашу діяльність: новини, фотозвіти, анонси найближчих подій, кожен із консультантів має свою сторінку у соціальних мережах.

І наостанок хочемо зазначити: ми не будемо штучно обмежувати роботи проекту лише пілотними закладами освіти. Телефони та електронні адреси консультантів проекту – у вільному доступі. Місто Вінниця – наш спільний дім. Діти, батьки, вчителі різних закладів освіти, звертайтесь, якщо є потреба. Жодне питання чи пропозицію не залишимо без відповіді.

^ Незалежні консультанти проекту:

Консультант

Заклад освіти

^ Телефон довіри

Сторінка в Інтернеті, електронна адреса

Наталія Кондратюк

ЗШ №3

093 362 97 91

http://vk.com/club60714684

e-mail: natalia-kondratyk@mail.ru

Мар'яна Дерлиця

ЗШ №10

093 362 97 92

http://vk.com/club58951682

e-mail: MarianaDerlitsa@gmail.com

Оксана Прокопенко

НВК №23

093 362 97 98

http://vk.com/public60498446

e-mail: pokopenko-ksenja@rambler.ru

Тетяна Геращенко

ЗШ №27

093 362 98 47

097 780 02 42

http://vk.com/club60651884

e-mail: TATAGeraschenko@ukr.net


Керівник проекту - Дрозд Тетяна Михайлівна, заступник голови громадської організації «Крок назустріч», тел. 35-32-15, моб. 067 416-20-22, e-mail: drozdtm@meta.ua.

Завжди у курсі наших новин ви будете, відвідавши сайт kroknazustrich.weebly.com.
Змінюємо світ на краще разом!

«Є контакт» - не просто гучна назва. Це наша взаємодія!

Тетяна Дрозд, методист ММК,

керівник «Соціального проекту

«Є контакт» у школах міста Вінниці»