asyan.org
добавить свой файл
1
ПРИЧИНИ ТРАГЕДІЙ -

ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Купатися краще ранком або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче +17-19° С, у холоднішій — перебувати небезпечно.

Плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин.

Не можна доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, статися припинення дихання, втрата свідомості. Краще купатися кілька разів по 15-20 хвилин, а у перервах пограти в рухливі ігри: волейбол, бадмінтон тощо.

Не входити, не пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферійні судини сильно розширені для більшої тепловіддачі. При охолодженні у воді наступає різке рефлекторне скорочення м'язів, що спричиняє припинення дихання.

Не входити у воду в стані алкогольного сп'яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибрати безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях, спеціально необладнаних. Навіть якщо напередодні це місце було безпечним для стрибків, то за ніч могли щось вкинути у воду або течією могло принести корчі.

Не запливати далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил. Відчувши втому, не треба панікувати і рватися, якнайшвидше доплисти до берега. Треба навчитися «відпочивати» на воді. Для цього обов'язково необхідно вміти плавати на спині. Перевернувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами кінцівок, ви зможете відпочити.

Якщо вас захопило плином течії, не намагайтеся з ним боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.

Не губіться, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок убік, спливти.

У водоймах із великою кількістю ряски потрібно намагатися плисти поблизу самої поверхні води, не чіпати рослини, не робити різких рухів. Якщо усе ж руки або ноги заплуталися у стеблах рослин, необхідно зупинитися (прийняти положення «поплавка», «спливання») і звільнитися від них.

Дуже обережно потрібно плавати на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або течією їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею — захлеснути, із них може вийти повітря, і вони втратять плавучість.

Не допускати грубих ігор на воді: підпливати під тих, хто купається, хапати їх за ноги, «топити», жартома кликати на допомогу і таке інше.

Купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати. Вчитися плавати обов'язково потрібно під керівництвом інструктора або батьків.

ПАМ'ЯТАЙТЕ, порушення цих правил залишаються головною причиною загибелі людей на воді.


c:\windows\temp\finereader10\media\image2.jpeg