asyan.org
добавить свой файл
1

Представництво України при Європейському Союзі

Mission of Ukraine

to the Еuripean Uпіоп


ауеnuе Louis Lepoutre.99-101

1050 Вrussels, Belgium

Теl: (+322) 340-98-60

Fах: (-322) 340-98-79

,.30" червня 2011 р. № 3111/3-110/1-1796
Заступнику Міністра закордонних справ України
П.А.Клімкіну


Щодо проведення в Європарламенті круглого столу стосовно кримських татар


Шановний Павле Анатолійовичу.
28 червня 2011 року в будинку Європейського парламенту було проведено черговий (другий з 2010 року) щорічний круглий стіл на тему „Кримські татари: відсутня ланка в українському суспільстві?" Ініціатором та основним спонсором заходу виступила НДО „Організація невизнаних народів тя націй” (UNPO) за сприяння групи лібералів ALDEв ЄП.

Захід не привернув помітної уваги ні серед депутатів ЄП, ані серед співробітників Єврокомісії або політичних фракцій та штаб-квартир політичних партій в Брюсселі. За твердженням наших контактів, зниження уваги до проблематики кримських татар у значній мірі пояснюється активним залученням з березня 2010 року нинішнього керівництва АРК на чолі із головою Ради міністрів В.Джарти до земельних питань автономії. Позитивну роль у визначенні низької міжетнічної конфліктогенності півострова почав відігравати проект „Сгіmеа Роїісу Dialogue ргоjесt", який створив у Брюсселі платформу для українських та кримських експертів і доводить до зацікавлених представників євроінституцій відповідну думку про низьку конфліктогенність в Криму. Висновок про зниження інтересу до конфліктогенності Криму підтверджується конструктивною публічною позицією до поточної політики Уряду України щодо кримських татар з боку представника ЄП Леонідаса Донскіса, який відповідає у фракції лібералів за питання захисту прав людини. Нарешті, до падіння інтересу до проблематики кримських татар у Брюсселі свідчить той факт, що Голова Меджлісу Мустафа Джамілев не лише не приїхав на захід на запрошення, але навіть нікого не прислав замість себе і не надіслав письмової інформації з аналізом Меджлісом поточної ситуації з кримськими татарами, як очікували організатори.

Основою для обговорення під час круглого столу стала доповідь, підготовлена UNРО (Unrepresented Nations and peoples Organization), яка була представлена її генеральним секретарем Маріно Бусдашином (Маrіпо Busdachin). В своїй доповіді та коментарях він підкреслював підтримку з боку його організації саме ненасильницького характеру політичних дій з боку лідерів Меджлісу та відсутність в їх діях загроз для національної безпеки України. Основними тезами в доповіді М.Бусдашино, були наступні:

  • кримські татари застосовують ненасильницьку методологію досягнення своїх інтересів, що є особливо цінним;

  • в Криму немає загрози тюркської експансії, оскільки цей народ становить тільки 12% населення Криму;

  • ІЖРО підтримує ідею створення в Криму „ефективної національної автономії'' кримських татар (але не уточнив яку саме: національну чи культурну);