asyan.org
добавить свой файл
1
Приложение№1


Технічні вимоги

Поз. 1. Комплект для встановлення однофазного приладу обліку електроенергії на фасад будинку. Обсяг закупівлі – 34 000 шт. (партіями відповідно до письмових заявок Замовника).Запропонований до поставки комплект для встановлення однофазного приладу обліку електроенергії на фасад будинку повинен відповідати наступним вимогам:

 1. Комплект повинен бути призначений для експлуатації в житлових і суспільних будинках, виробничих об'єктах, для зовнішньої стаціонарної установки у вертикальному положенні, повинен мати привабливий зовнішній вигляд, дизайнерську проробку та ергономічну конструкцію.

 2. Склад комплекту:

2.1. Шафа для встановлення в ній однофазного лічильника та автоматичного вимикача (на DIN-рейку) з підключенням ввідних та вихідних проводів (кабелів), прокладених в гофротрубі.

2.2. Встановлений на DIN-рейку автоматичний однополюсний вимикач на струм Іном=16А або 25А (відповідно до письмових заявок Замовника), характеристика В чи С. Вимикач повинен мати сертифікацію на Україні. Найбільша відключуюча здатність вимикача не менш 3 кА, електрична зносостійкість не менш 4000 включень - відключень, механічна зносостійкість не менш 12000 включень – відключень.

2.3. Відрізок поліпропіленової (або аналогічної для зовнішнього встановлення) непошируючей горіння гофротруби D=25mm, довжиною 6 метрів з двома ущільнювачами, виготовленими з гуми чи аналогічного матеріалу, для захисту від проникнення вологи у порожнину гофротруби на введені однофазного чи трифазного ізольованого проводу (кабелю).

2.4. Набір шурупів та пластмасових дюбелів (гнізд під шурупи) для кріплення шафи до стіни будинку у кількості 4шт. Конструкція пластмасового дюбеля повинна забезпечувати надійне кріплення шафи на стіні, в т.ч. саманної (глинобитної) забудови. Матеріал шурупів повинен бути захищений від корозії. Довжина дюбелів повинна бути не менше 60мм. Матеріал дюбелів повинен відповідати умовам експлуатації на відкритому повітрі для зовнішніх робіт.

2.5. Набір пластмасових хомутів для фіксації гофрованої труби D = 25мм та шурупів з пластмасовими дюбелями для кріплення хомутів на стіні будівлі у кількості 10шт. Конструкція пластмасового дюбеля повинна забезпечувати надійне кріплення хомута на стіні, в т.ч. саманної (глинобитної) забудови. Матеріал шурупів повинен бути захищений від корозії. Довжина дюбелів повинна бути не менше 40мм. Матеріал дюбелів і хомутів повинен відповідати умовам експлуатації на відкритому повітрі для зовнішніх робіт.

У специфікації договору на поставку комплектів для встановлення однофазного приладу обліку електроенергії матеріали та пристрої, що комплектують шафу, необхідно вказати окремо.

 1. Шафа повинна мати наступні властивості:

  1. Кришка шафи повинна мати однорідну структуру. Товщина стінок корпусу шафи повинна бути не менше 2,5мм. Матеріал корпуса шафи обов’язково повинен бути морозостійким, негорючим, витримувати механічні і електричні навантаження, а також вплив вологості, ультрафіолетового випромінювання та інших кліматичних факторів, при зовнішній установці і експлуатації на відкритому повітрі. При перекосах корпусу шафи та монтажу в них обладнання (при закручуванні саморізів) матеріал корпусу повинен виключати появу механічних ушкоджень (сколів, тріщин). Пропозиції щодо шаф, матеріал яких виготовлений з відходів пластмас, розгляданню не підлягають. Діапазон робочих температур шафи повинен складати від -50 до +70 ºС. Кліматичне виконання шафи У1. Ступінь захисту шафи IP54 і повинний забезпечуватися захист від проникнення всередину шафи пилу і вологи у відповідності до вимог ДСТ 14254-96 (МЭК 529-89). Ступінь захисту повинний бути підтверджений технічними умовами.

  2. Шафа повинна мати закладений ущільнювач між кришкою (дверцятами) та основним корпусом, виготовлений з гуми чи аналогічного матеріалу; ущільнювач кришки в зібраному виді шафи повинен бути захищений бортиком від впливу прямих променів сонця та попадання вологи (дощу). Шафа повинна комплектуватись засобом проти накопичення всередині вологи. Кришка шафи повинна закріплюватися до основного корпусу максимально щільно та мати два місця з протилежних сторін під опломбування, виключаючи можливість проникнення в середину шафи.

  3. У нижній частині шафи повинні бути передбачені два отвори зі спеціальними ущільнювачами для введення вхідного та вихідного силового кабелю, закладених у гофровану трубу діаметром 25мм. Гофротруба повинна заводитись безпосередньо у шафу і закріплюватися всередині шафи спеціальним хомутом чи іншим пристроєм. Шафа повинна комплектуватись також пристроями для закріплення всередині ввідного та вихідного силових кабелів окремо від гофротруби.

  4. Задня частина шафи повинна мати шість отворів для кріплення до стіни будинку. При чому, при встановленні шафи на стіні повинен бути забезпечений видимий зазор не менше 10мм між стіною та задньою стінкою шафи.

  5. Шафа повинна мати відсік керування автоматичним вимикачем, який повинен закриватися окремою кришкою зі спеціальною засувкою, що не вимагає ключів. Кришка відсіку управління автоматичним вимикачем обов’язково повинна бути нез’ємною, прозорою і забезпечувати визначення положення вимикача при візуальному огляді. Між кришкою відсіку у закритому положенні та важелем автоматичного вимикача у найвищій його точці повинна бути технічна відстань не менш 8 мм. У відсіку повинен бути доступний тільки важіль керування автоматичним вимикачем для виконання комутаційних операцій. Конструкція відсіку керування автоматичним вимикачем з кришкою повинна мати відбортовку, яка б виключала можливість будь-якого проникнення предметів товщиною понад 0,1мм як всередину відсіку, так і всередину шафи, до струмоведучих частин. Важіль автоматичного вимикача повинен бути ізольований від частин, що знаходяться під напругою. У конструкції кришки відсіку керування автоматичним вимикачем повинна бути передбачена можливість пломбування одноразовою пломбою (на випадок примусового вимкнення абонента).

  6. У закритому положенні шафи її конструкція повинна виключати доступ людини до частин, що знаходяться під напругою. На корпус шафи повинен бути нанесений кольоровий знак електробезпеки у вигляді жовтого трикутника з чорним контуром та блискавкою ( з розміром сторони не менше 6 см) та написом «220 / 380 В».

  7. Конструкція шафи повинна бути зручна для монтажу в ній однофазного лічильника та його обслуговування, а також повинна забезпечувати монтаж без необхідності додаткового регулювання. Припустимий вид розбирання і зборки при монтажі, і його технологія повинні бути зазначені в експлуатаційних документах.

  8. Термін служби шафи повинен бути не менш 25 років.

  9. Гарантійний термін експлуатації шафи повинен бути не менш 3 років.

Поз. 2. Комплект для встановлення трифазного приладу обліку електроенергії на фасад будинку. Обсяг закупівлі – 2 000 шт. (партіями відповідно до письмових заявок Замовника).

 1. Комплект повинен бути призначений для експлуатації в житлових і суспільних будинках, виробничих об'єктах, для зовнішньої стаціонарної установки у вертикальному положенні, повинен мати привабливий зовнішній вигляд, дизайнерську проробку та ергономічну конструкцію.

 2. Склад комплекту:

  1. Шафа для встановлення в ній трифазного лічильника та автоматичного вимикача (на DIN-рейку) з підключенням ввідних та вихідних проводів (кабелів), прокладених в гофротрубі.

2.2. Встановлений на DIN-рейку автоматичний триполюсний вимикач на струм Іном=16А (або 25А відповідно до письмових заявок Замовника), характеристика В чи С. Вимикач повинен мати сертифікацію на Україні.. Вимикач повинен мати сертифікацію на Україні. Найбільша відключуюча здатність вимикача не менш 3 кА, електрична зносостійкість не менш 4000 включень - відключень, механічна зносостійкість не менш 12000 включень – відключень.

2.3. Відрізок поліпропіленової (або аналогічної для зовнішнього встановлення) непошируючей горіння гофротруби D=32mm, довжиною 6 метрів з двома ущільнювачами, виготовленими з гуми чи аналогічного матеріалу, для захисту від проникнення вологи у порожнину гофротруби на введені однофазного чи трифазного ізольованого проводу (кабелю).

2.4. Набір шурупів та пластмасових дюбелів (гнізд під шурупи) для кріплення шафи до стіни будинку у кількості 4шт. Конструкція пластмасового дюбеля повинна забезпечувати надійне кріплення шафи на стіні, в т.ч. саманної (глинобитної) забудови. Матеріал шурупів повинен бути захищений від корозії. Довжина дюбелів повинна бути не менше 60мм. Матеріал дюбелів повинен відповідати умовам експлуатації на відкритому повітрі для зовнішніх робіт.

2.5. Набір пластмасових хомутів для фіксації гофрованої труби D = 32мм та шурупів з пластмасовими дюбелями для кріплення хомутів на стіні будівлі у кількості 10шт. Конструкція пластмасового дюбеля повинна забезпечувати надійне кріплення хомута на стіні, в т.ч. саманної (глинобитної) забудови. Матеріал шурупів повинен бути захищений від корозії. Довжина дюбелів повинна бути не менше 40мм. Матеріал дюбелів і хомутів повинен відповідати умовам експлуатації на відкритому повітрі для зовнішніх робіт.

У специфікації договору на поставку комплектів для встановлення однофазного приладу обліку електроенергії матеріали та пристрої, що комплектують шафу, необхідно вказати окремо.

 1. Шафа повинна мати наступні властивості:

  1. Кришка шафи повинна мати однорідну структуру. Товщина стінок корпусу шафи повинна бути не менше 2,5мм. Матеріал корпуса шафи обов’язково повинен бути морозостійким, негорючим, витримувати механічні і електричні навантаження, а також вплив вологості, ультрафіолетового випромінювання та інших кліматичних факторів, при зовнішній установці і експлуатації на відкритому повітрі. При перекосах корпусу шафи та монтажу в них обладнання (при закручуванні саморізів) матеріал корпусу повинен виключати появу механічних ушкоджень (сколів, тріщин). Пропозиції щодо шаф, матеріал яких виготовлений з відходів пластмас, розгляданню не підлягають. Діапазон робочих температур шафи повинен складати від -50 до +70 ºС. Кліматичне виконання шафи У1. Ступінь захисту шафи IP54 і повинний забезпечуватися захист від проникнення всередину шафи пилу і вологи у відповідності до вимог ДСТ 14254-96 (МЭК 529-89). Ступінь захисту повинний бути підтверджений технічними умовами.

  2. Шафа повинна мати закладений ущільнювач між кришкою (дверцятами) та основним корпусом, виготовлений з гуми чи аналогічного матеріалу; ущільнювач кришки в зібраному виді шафи повинен бути захищений бортиком від впливу прямих променів сонця та попадання вологи (дощу). Шафа повинна комплектуватись засобом проти накопичення всередині вологи. Кришка шафи повинна закріплюватися до основного корпусу максимально щільно та мати два місця з протилежних сторін під опломбування, виключаючи можливість проникнення в середину шафи.

  3. У нижній частині шафи повинні бути передбачені два отвори зі спеціальними ущільнювачами для введення вхідного та вихідного силового кабелю, закладених у гофровану трубу діаметром 32мм. Гофротруба повинна заводитись безпосередньо у шафу і закріплюватися всередині шафи спеціальним хомутом чи іншим пристроєм. Шафа повинна комплектуватись також пристроями для закріплення всередині ввідного та вихідного силових кабелів окремо від гофротруби.

  4. Задня частина шафи повинна мати чотири отвори для кріплення до стіни будинку. При чому, при встановленні шафи на стіні повинен бути забезпечений видимий зазор не менше 10мм між стіною та задньою стінкою шафи.

  5. Шафа повинна мати відсік керування автоматичним вимикачем, який повинен закриватися окремою кришкою зі спеціальною засувкою, що не вимагає ключів. Кришка відсіку управління автоматичним вимикачем обов’язково повинна бути нез’ємною, прозорою і забезпечувати визначення положення вимикача при візуальному огляді. Між кришкою відсіку у закритому положенні та важелем автоматичного вимикача у найвищій його точці повинна бути технічна відстань не менш 8 мм. У відсіку повинен бути доступний тільки важіль керування автоматичним вимикачем для виконання комутаційних операцій. Конструкція відсіку керування автоматичним вимикачем з кришкою повинна мати відбортовку, яка б виключала можливість будь-якого проникнення предметів товщиною понад 0,1мм як всередину відсіку, так і всередину шафи, до струмоведучих частин. Важіль автоматичного вимикача повинен бути ізольований від частин, що знаходяться під напругою. У конструкції кришки відсіку керування автоматичним вимикачем повинна бути передбачена можливість пломбування одноразовою пломбою (на випадок примусового вимкнення абонента).

  6. У закритому положенні шафи її конструкція повинна виключати доступ людини до частин, що знаходяться під напругою. На корпус шафи повинен бути нанесений кольоровий знак електробезпеки у вигляді жовтого трикутника з чорним контуром та блискавкою ( з розміром сторони не менше 6 см) та написом «220 / 380 В».

  7. Конструкція шафи повинна бути зручна для монтажу й обслуговування, а також повинна забезпечувати монтаж без необхідності додаткового регулювання. Припустимий вид розбирання і зборки при монтажі, і його технологія повинні бути зазначені в експлуатаційних документах.

  8. Термін служби шафи повинен бути не менш 25 років.

  9. Гарантійний термін експлуатації шафи повинен бути не менш 3 років.