asyan.org
добавить свой файл
1
Податкові агенти заповнюють довідку про доходи фізичних осіб

у довільній формі, але із зазначенням обов’язкових даних.
Окремі фізичні особи мають право та можуть скористатися податковою знижкою. Крім декларації про майновий стан і доходи, на вимогу органу державної податкової служби, така особа повинна надати також довідку про отримані у звітному році доходи.

Для цього особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані надати платнику податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.

Водночас, варто зазначити, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, не передбачено. Тому така довідка надається у довільній формі. В ній, крім загальної інформації про фізичну особи (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), обов”язково зазначається наступна інформація:

  • Сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);

  • Розмір та сума податкової соціальної пільги;

  • Сума нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску;

  • Сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб;

Нагадуємо, підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податкові декларації, яка подається до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (ст.. 16 Податкового кодексу України).

Питання забезпечення виконання податкових зобов’язань висвітлене в ст.. 176 Податкового кодексу України.

Охтирська ОДПІ