asyan.org
добавить свой файл
1
Тим, кого це стосується


Я, Ірина Луценко, дружина колишнього міністра внутрішніх справ України та лідера політичної партії “Народна самооборона” звертаюся до вас з проханням про допомогу – врятувати життя мого чоловіка.

27 грудня 2010 року його, одного з лідерів української опозиції, було незаконно заарештовано на тій підставі, що він використовує свої конституційні права для власного захисту та не визнає своєї вини у звинуваченнях, висунутих проти нього. Всі правові аргументи як мого чоловіка, так і його захисту про відсутність законних підстав для арешту судами України ігноруються.

Кримінальну справу проти мого чоловіка порушено з політичних мотивів. Мета - усунення одного з лідерів опозиції в Україні шляхом незаконного кримінального переслідування.

Уповноважена з прав людини Верховної Ради України пані Н. Карпачова тричі безрезультатно зверталася до суду та Генеральної прокуратури України із заявами про незаконність арешту мого чоловіка та вимогами його негайного звільнення. Ці вимоги підтримують 150 членів українського парламенту, чисельні громадські та правозахисні організації. Адвокати мого чоловіка неодноразово зверталися до Президента України як до гаранта дотримання конституційних прав і свобод громадян України, до Генерального прокурора України, однак ці звернення до поновлення конституційних прав мого чоловіка не призвели.

22 квітня 2011 року розуміючи неможливість досягти правосудних рішень стосовно себе та з метою звернути суспільну увагу на знищення владою правосуддя в Україні, оголосив голодування.

З 1 травня в зв'язку з різким погіршенням стану його здоров'я адміністрація тюрми почала примусово його годувати.

10 травня його перевели до лікарні під нагляд лікарів. Він схуд на 21 кг., має високий рівень ацетону в крові, проблеми з артеріальним тиском, численні ерозії шлунку та виразку дванадцятиперстної кишки.

У випадку подальшого продовження голодування становлять очевидну загрозу його життю. На сьогодні стан його здоров'я є критичним.

Станом на 18 травня 2011 р. 27-й день триває оголошене ним голодування. Причина такого кроку з боку мого чоловіка – неможливість в інший спосіб припинити брутальне порушення його конституційних прав.

З повагою,

Ірина Луценко