asyan.org
добавить свой файл
1
Пам"ятка

щодо необхідності посилення заходів по підготовці до можливого епідемічного зростання захворюваності на грип та ГРВІ в області

За даними епідеміологічного моніорингу у вересні-жовтні поточного року захворюваність на гострі респіраторні захворювання на теригорії облисті перебувала иа неепідемічному рівні (рівні захворюваності вдвічі нижче епідемічного порогу), але кожного тижня відмічався сезонний підйом захворюваності – у вересні захворіло на гострі респіраторні вірусні інфекції 27919 осіб, у тому числі 19638 дітей (70,3 %). У порівнянні з вереснем 2010 року захворюваність зменшилася на 9,4 %, у тому числі серед дітей – на 3,3 %. У жовтні захворіло 38184 особи, у тому числі 26088 дітей (68,3 %). У порівнянні з жовтнем минулого року кількість хворих зменшилася на 27,3 %, у тому числі серед дітей – на 24,8 %.

У жовтні, госпіталізовано 1227 осіб, серед яких переважали діти – 948 або 77,2 %. Летальних випадків від ускладнень гострих респіраторних захворювань не зареєстровано.

Згідно даних моніторингу, який проводиться вірусологічною лабораторією Київської обласної санітарно-епідеміологічної станції, на даний час в області переважно циркулюють віруси парагрипу та аденовіруси, а також, у меншій мірі,респіраторно-сентиціальний вірус (RS-вірус) та мікоплазми пневмонії, які йспричинюють захворювання.

Відповідно до прогнозу Всесвітньої організації охорони здоров'я та Національної академії медичних наук України у епідемічному сезоні 2011-2012 років в Україні переважно циркулюватиме вірус грипу А(HЗN2), а саме – штаму А/Перт/16/2009, який поки що не реалізував у нашій кра'ші свої епідемічні потенції. Не виключена також можливість циркуляції вірусів грипу А (H1N1)-2009 та грипу В, але роль їх в епідемічному процесі буде другорядною.

Можливе епідемічне зростання захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (перша хвиля) за прогнозами Міністерства охорони здоров'я України очікується у листопаді-грудні поточного року.

Основними заходами, спрямованими на попередження поширення захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції у дитячих дошкільних та загальноосвітніх, навчальних закладах є – забезпечення дотримання температурного режиму в приміщеннях (повітряно-тепловий режим, провітрювання), створення запасу миючих та дезинфікуючих засобів, індивідуального захисту органів дихання, своєчасне введення обмежувальних заходів, проведення профілактичних щеплень педагогічним працівникам, які відноситься до груп підвищеного ризику захворювання.

Найбільш ефективним засобом захисту від захворювання на пандемічний та сезонний грин є проведення профілактичних щеплень.

На сьогодні в Україні зареєстровано та дозволено до застосування у епідемічному сезоні 2011-2012 років 8 вакцин для профілактики грипу ФЛЮРИКСтм, виробництва Німеччина; ІНФЛУВАК* (Нідерланди), ГРИППОВАК (виробництва Федеральне державне унітарне підприємство “Санк-Петербурзький науково-дослідний інститут вакцин і сироваток та підприємство по виробництву бактерійних препаратів” Федерального медико-біологічного агенства, Росія); ВАКСІГРИП (Франція); ГРИППОЛ® ПЛЮС, виробництва ТОВ “Фарма Лайф”, Україна (фасування з форми “іn bulk” виробництва ТОВ “НПО Петровакс Фарм”, Росія); ІНТАНЗА*І5/ІНТАНЗА*9, виробництва Франція, Інфлексал В (Швейцарія); Гриппол® плюс, виробництва ТОВ «НПО Петровакс Фарм», Росія.

До складу всіх зазначених вакцин ввійшли актуальні для країн Північної півкулі на сезон 2011-2012 років штами грипу, а саме:

- А/Коліфорнія/7/2009 (Н1N1) - подібний вірус;

- А/Перт/16/2009 (НЗN2) - подібний вірус;

- В/Брізбен/60/2008 - подібний вірус.

У зв'язку із наближенням сезону епідемічного поширення захворюваності на грин та інші гострі респіраторні вірусні інфекції, пропонуємо по можливості дотримуватися повітряно-температурного режиму в навчально-виховних та загальноосвітніх закладах, створення запасу миючих та дезінфекційних засобів, засобів індивідуального захисту органів дихання, запровадження, у разі ускладнення епідемічної ситуації, посиленого протиепідемічного та дезінфекційного режимів, введення «маскового» режиму, своєчасного введення обмежувальних заходів.

За інформацією

Головного державного

санітарного лікаря

Київської області