asyan.org | 1 2 3 Управління освіти виконавчого комітету Шепетівської міської ради Методичний кабінет Система роботи логіко-математичного розвитку дітей дітей старшого дошкільного віку " Математичний дивограй " О.В. Гринь – вихователь- методист; Н.І. Ліпчук – вихователь дошкільного навчального закладу № 3 " Ластівка " м. Шепетівка ВСТУП У змісті дошкільної освіти, окресленому Базовим компонентом та Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі" виділено логіко – математичний розвиток дітей, який передбачає наявність у дошкільників ряду конкретних умінь: використання початкових логічних прийомів; доведення правильності свого міркування; здійснення вимірювання, обчислення; виявлення інтересу до логіко – математичної діяльності; використання наявних знань у різних життєвих ситуаціях тощо. Отже, йдеться не про суму конкретних математичних знань, які має засвоїти дитина, а про її математичну компетентність. Для розв'язання зазначених завдань нами розроблена система роботи "Математичний дивограй" для старшого дошкільного віку, метою якої є формування у дітей елементарної математичної компетентності. У розробці системи роботи використані дослідження педагогів Бердянського державного педагогічного університету ( науковий керівник Л.Зайцева – старший викладач кафедри дошкільної освіти), які пропонують здійснювати формування математичної компетентності дошкільників, враховуючи три основні компоненти:
позитивне ставлення дітей до математичної діяльності, виховання пізнавального інтересу;
комплексу математичних знань, умінь та навичок;
навчальної праці (самостійності, самооцінки, самоконтролю). Система логіко-математичного розвитку дошкільників "Математичний дивограй" передбачає реалізацію всіх компонентів математичної компетентності дітей, з врахуванням змісту Базової програми " Я у Світі ". Система роботи включає:
розвитку;
дошкільного віку " Я у Світі";
самооцінки. Організація роботи з логіко-математичного розвитку дітей на основі поєднання трьох зазначених компонентів (мотиваційного, змістового, дійового) забезпечує формування елементарної математичної компетентності, яке виявляється у бажанні дошкільників виконувати пізнавальні завдання, самостійно розмірковувати, прагнути до пошукової діяльності. ![]()
фігури, у яких привітні, веселі обличчя дітей.
демонстраційним і роздатковим матеріалом. Тут діти виконують роль "вчителя" і навчають елементам математики ігрових персонажів.
7. Магазин, де зібрані усі предмети для вимірювання об'єму , ваги, висоти, довжини. 8.^ Математична скриньк, в якій кожен день з'являються казкові персонажі або завдання, які потрібно виконати. 9. Лісова галявина, на якій розміщені рухливі об'ємні фігури, які змінюють своє просторове положення. 10. ^ Цифрове місто , у якому зібраний дидактичний матеріал по ознайомленню із цифрами. ![]() 1. Лист від Лісовичка, який просить допомогти дітей приготувати запаси до зими. 2. День народження цифри. Які подарунки ми можемо їй приготувати. 3. Допомогти Попелюшці виконати всі завдання, щоб потрапити на бал. 4. У гості прийшов Незнайко, який нічого не знає про цифри, дні тижня, частини доби, геометричні фігури. 5. Допомогти Діду Морозу рознести дарунки дітям. 6. Врятувати жителів «Острова скарбів» від піратів. 7. Після сильної зливи розмило доріжки між будинками звірят. Необхідно їх відновити. 8. Подорож до казок (виконання завдань, для того щоб потрапити до казки) 9. Троє поросят просять допомогти доставити будівельний матеріал для будівництва будинку. 10.Як врятувати братика Іванка і сестричку Оленку від гусей баби Яги. 11. Ознайомлення з новою математичною грою. Як грати в гру? 12. В груповій кімнаті зникли іграшки, знайти допоможе схема – підказка. 13.Маленька фея потрапила в тенета злого павука, який для звільнення вимагає виконати різні завдання. 14. Зайчик зібрався до лісової школи, але не розуміє, що потрібно брати з собою. 15. Як півнику уникнути лисиччиних лап? 16. Як поділити сир між ведмежатами , щоб лисиці не дісталося? 17. Буратіно хоче вивчити цифри, але це йому не вдається. Як можна допомогти? 18. Квадрат шукає друзів, схожих на нього. Як гадаєте, хто це? Чому? 19. Хмаринка засумувала і не відпускає сонечко. Як допомогти сонечку звільнитись від хмаринки? 20. Геометричні фігури пішли у фотоательє робити дружні фото, проте фотографії не вийшли. Допоможемо фігурам. 21. Допоможіть Червоній Шапочці врятуватись від вовка. 23. З міста математики зникли цифри. Як їх можна розшукати? 24. Розповісти детективу про геометричні фігури, щоб він міг їх знайти. 25. Виконати завдання Чарівниці – Осені. 26. Пори року розгубили місяці. Допомогти кожній порі року повернути місяці. 27. Навчити Базиліо і Алісу заробляти гроші. 28. Вирушаємо в подорож до міста Геометрії. Як ви думаєте, кого ми там зустрінемо? 29. Мороз не відпускає Весну, хоче щоб вона виконала його завдання, давайте їй допоможемо. 30. Похід у магазин. Допомогти продавцям розмістити товар. 31. Запрошення у подорож рідною країною. 32. Подорож до планети Чудес. 33. Повернімо посмішку Пізнайкові. 34. Намалюємо автопортрет за допомогою геометричних фігур. 35. Створити рекламу годинників. 36. Влаштуємо день народження книжки. 37. Вирушимо у подорож до країни Етикету. Система занять Тематичний блок " Країна, де я живу " ( сфера "Люди")
( сфера " Природа")
( сфера " Природа ")
^ Тематичний блок " Пізнай себе " ( сфера " Я сам ")
следующая страница >> |
![]() |