asyan.org
добавить свой файл
1
Учень

Один мудрець шукав здатного і талановитого учня, який володів би достатніми навичками і вміннями, щоб передати йому свої знання, коли помре. Він вирішив зібрати всіх учнів.
І ось зібралося безліч учнів.
Мудрець сказав їм:
- У мене виникла проблема, і я хочу знати, хто з вас зможе її вирішити. Бачите – в стіні позаду мене знаходиться найбільші, важкі і масивні двері в місті. Хто з вас зможе відкрити її без сторонньої допомоги?
Деякі з учнів просто опустили голову: проблема здавалася нерозв’язною. Інші досліджували двері ретельніше, обговорили можливість використання важеля і особливості матеріалу і прийшли до висновку, що вирішити це завдання неможливо.
Всі сказали, що зробити те, що просив мудрець, неможливо.
Тільки один учень підійшов до дверей і піддав її ретельному дослідженню. Він процокотів її поверхню, намагаючись оцінити її товщину і щільність матеріалу, зазначив, з чого зроблена двері і наскільки надійно змащені петлі. Він ретельно перевірив її, використовуючи свої очі і руки. Він стукав по ній, натискав, тиснув на певні ділянки.
Всі припускали, що двері були зачинені або її заклинило. А насправді вона була лише злегка прикрита. Учень глибоко зітхнув, зосередився і м’яко штовхнув двері. Двері з легкістю і без найменшого опору відкрилася.
Вона була розроблена і сконструйована так бездоганно, що достатньо було найлегшого поштовху, щоб вона відкрилася.
Мудрець знайшов собі наступника. Він повернувся до решти учням і промовив такі слова:
- Успіх у житті і роботі залежить від кількох ключових чинників, і сьогодні ви могли спостерігати їх в дії. По-перше, дозвольте своїм почуттям повністю дослідити і зрозуміти реальність, яка вас оточує. По-друге, не робіть поспішних і тому неправильних висновків. По-третє, будьте досить сміливі, щоб прийняти рішення. По-четверте, прийнявши його, дійте впевнено і без сумнівів. По-п’яте, зосередьтеся і вкладіть в цю дію всю вашу силу і енергію. І, нарешті, не бійтеся зробити помилку.