asyan.org
добавить свой файл
1
На шляху до успіху

Бажання – це добрий початок,

Щоб справу свою розпочати.

А далі потрібні знання,

Щоб перешкоди долати.

І той лиш дійде до мети,

Хто віддано й чесно працює,

Хто вірить у сили свої

І віру цю іншим дарує.

Р. Тофан

Коли Руслану Володимирівну, педагога з 20 – річним стажем, запитали: «Чи щаслива ви людина?», вона впевнено, з усмішкою на устах відповіла: «Так, звичайно». А далі продовжила словами народної мудрості: «Людина щаслива тоді, коли думає про інших. Нещастя приходить тоді, коли думає про себе». Своє життя Тофан Руслана Володимирівна, учитель початкових класів Вільхівської ЗОШ І-ІІ ст. Рожнятівської районної ради, присвятила навчанню і вихованню маленьких особистостей, на яких дорослі покладають великі надії і сподівання. Вона вважає, що формування мовленнєвої компетентності молодших школярів є однією з умов становлення учня як особистості, громадянина і патріота своєї держави. Адже дитина, яка вміє висловлювати та відстоювати власні думки, буде активним будівником суспільства, а не пасивним спостерігачем. Свої уроки вчителька будує на діалогічній основі, забезпечує плюралізм думок, толерантність у висловлюванні оціночного ставлення дитини до інших у вирішенні дискусійних питань.

Руслана Володимирівна у вільний час захоплюється поезією. Своє вміння володіти поетичним словом передає і учням. На уроках української мови та читання вчителька постійно проводить поетичні хвилинки, які сприяють розвитку мовлення і на яких школярі вчаться не тільки римувати слова, а в такий особливий спосіб висловлювати свої думки і почуття. Її учні пишуть вірші, є співавторами сценаріїв свят. У своїх вихованцях Руслана Володимирівна намагається бачити все позитивне і стимулювати їх до творчої співпраці. Напевно, саме це спонукало її до створення фольклорного гурту в школі, який є неодноразовим переможцем районної та призером обласної розколяди. Фольклорний гурт під керівництвом Руслани Володимирівни бере активну участь у проведенні вчительських семінарів, а також весільних обрядів у селі. Цікаво й те, що діти самі складають сценарії свят.

Учителька не пливе за течією, яка, можливо, й полегшує поступ уперед, та в той же час не дає змоги проявити свою індивідуальність. Вона живе так, щоб не загубитися в цьому світі. Адже той, хто йде проти течії, обов'язково дійде до життєдайного, свіжого, чистого джерела, яке наповнить новими ідеями, думками. Руслана Володимирівна в позаурочний час активно займається громадською діяльністю. Вона є керівником молодіжного церковного хору, який уже 5 років діє при церкві у рідному селі. Разом з учасниками хору здійснює паломницькі поїздки і прощі до святих місць Тернопільщини, Львівщини, Івано–Франківщини, а також організовує екскурсії, проводить духовні заняття.

На виборах у 2010 році Руслану Володимирівну обрали депутатом до районної ради. Велика довіра односельчан стимулює вчительку до ще більшої праці та відповідальності, до втілення нових, цікавих творчих задумів та ідей.

Цілеспрямованість і наполегливість, організаторські здібності – це ті риси, які притаманні Руслані Володимирівні і які привели її до вершин педагогічної майстерності. Цього року вона стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2011», посівши почесне друге місце.