asyan.org
добавить свой файл
1
Начало Індикта (Початок Церковного Року); Преподобного отця нашого Симеона Стовпника і матепі його. І cобор Пресвятої Богородиці, що в Міясинах - 1 вересня.

Тропар (глас 2): Всієї тварі Сотворителю,* що у Своїй владі встановив времена і літа,* благослови кінець року благости Твоєї, Господи,* охороняючи в мирі благовірний народ і град Твій,* молитвати Богородиці, і спаси нас.

Тропар (глас 1): Радуйся, обрадованная, Богородице Діво,* пристане й заступнице роду людського,* бо з тебе воплотився Ізбавитель світу;* ти бо єдина єси Мати і Діва, присноблагословенна і препрослославлена.* Моли Христа Бога, щоб мир дарував усій вселенні.

Тропар (глас 1): Терпіння стовп був ти,* наслідуючи праотців, преподобний:* Йова в страстях, Йосифа в спокусах,* і, бувши в тілі, безплотних у житті, Симеоне, отче наш.* Моли Христа Бога, щоб спаслися душі наші.

+Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові.
Кондак (глас 2): Вишнього шукаючи і з вишніми єднаючись,* ти стовп учинив колесницею вогненною;* тому співбесідником ангелів стався ти,* преподобний, з ними неперестанно молячись Христу Богу за всіх нас.


І нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.


Кондак (глас 2): У вишніх живеш, Христе Царю,* всього видимого і невидимого Творче і Будівнику.* Ти дні і ночі, времена і літа сотворив,* благослови нині вінець року,* збережи й охорони в мирі благовірний народ, і город, і людей Твоїх,* многомилостивий.

Прокімен (глас 3): Великий Господь наш і великиа сила Його,* і розумові Його немає міри (Пс 146,5).

^ Стих: Хваліте Господа, бо благий псалом, Богові нашому нехай солодке буде хваління (Пс 146,1).

Апостол: (1Тм 2,1-7) (Індикта): Браття, передусім, отже, благаю, щоб відбувалися прохання, молитви, благання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх тих, що стоять при владі, щоб нам тихо та спокійно вести життя з усією побожністю та пристойністю. Це добре й приємне в очах нашого Спаса Бога, який хоче, щоб усі люди спаслися і прийшли до розуміння правди. Один бо Бог, один також і посередник між Богом та людьми – чоловік Христос Ісус, що дав себе самого як викуп за всіх: свідоцтво свого часу, на що я був поставлений проповідником та апостолом, – правду кажу, не обманюю, – учителем поган у вірі й правді.

Апостол: (Кл. 3,12-16) (преподобному): Браття, oтож, зодягніться, як Божі вибранці, святі та улюблені, у щире милосердя, добротливість, покору, лагідність, довготерпіння. Терпіть один одного, і прощайте собі, коли б мав хто на кого оскарження. Як і Христос вам простив, робіть так і ви! А над усім тим зодягніться в любов, що вона союз досконалости! І нехай мир Божий панує у ваших серцях, до якого й були ви покликані в одному тілі. І вдячними будьте! Слово Христове нехай пробуває в вас рясно, у всякій премудрості. Навчайте та напоумляйте самих себе! Вдячно співайте у ваших серцях Господеві псалми, гімни, духовні пісні!

Алилуя (глас 4):
Стих: Тобі належить пісня, Боже, в Сіоні і Тобі воздаться молитва в Єрусалимі (Пс 64,2).
^ Стих: Ти благословиш вінець року благости Твоєї, Господи (Пс 64,12).
Стих: Блажен муж, що боїться Господа, заповіді його дуже любі йому (Пс 111,1).

Євангеліє: (Лк 4,16-22) (Індикта): Того часу, прибув Ісус у Назарет, де був вихований, увійшов своїм звичаєм суботнього дня в синагогу й встав, щоб читати. Йому подано книгу пророка Ісаї, і, розгорнувши книгу, він натрапив на місце, де було написано: “Господній Дух на мені, бо він мене помазав. Послав мене нести Добру Новину бідним, звіщати полоненим визволення, сліпим прозріння, випустити пригноблених на волю, оповістити рік Господній сприятливий.” А згорнувши книгу, він віддав її слузі та й сів. Очі всіх у синагозі були пильно звернені на нього. І він почав до них говорити: “Сьогодні збулось це писання у вухах ваших.” Всі свідчили про нього і чудувалися словам ласки, які линули з уст його, й говорили: “Чи ж він не син Йосифа”?

Євангеліє: (Мт. 11,27-30) (преподобному): Сказав Господь своїм учням: Все Передав Мені Мій Отець. І Сина не знає ніхто, крім Отця, і Отця не знає ніхто, окрім Сина, та кому Син захоче відкрити. Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою! Візьміть на себе ярмо Моє, і навчіться від Мене, бо Я тихий і серцем покірливий, і знайдете спокій душам своїм. Бож ярмо Моє любе, а тягар Мій легкий!

Причасний: Ти благословиш вінець року* благости Твоєї, Господи (Пс 64,12).

Другий: В пам'ять вічну буде прадедник,* злих слухів не убоїться (Пс 111,6-7). Алилуя (х3).