asyan.org
добавить свой файл
1
Наркотики, Алкоголь і Тютюн – 4-ого та 5-ого класів
Мета: Учні зможуть показати, що вони зрозуміли, чому люди використовують алкоголь, наркотики та тютюн; чому ці речовини – погані для організму; і чим можна займатися, щоб бути здоровішим.
Початок: Принесіть картини, які зображають можливі позитивні речі – наприклад спорт, їжу, ігри – та які зображають негативні речі – цигарки, алкоголь, і так далі. Вішайте на протилежних стінах кімнати два знаки. На одному знакові напишіть – Я люблю... – а на другому напишіть – Я не люблю... -- Учні будуть стояти у середині кімнати, і коли вчитель покаже картину, учням слід йти до знаку, який виражає їхні почуття про картину. Ця вправа покаже дві речі – 1, що всі відрізняються і думають по-різному; 2, що всі діти у цьому віці згодні, що не люблять негативні речі (сподіваємось).
Вступ: Запитайте учнів, що вони роблять, для того щоб почувати себе щасливими? Опишіть, чому вони почувають себе щасливими, коли це роблять. Чому вони почали це робити? Чому вони продовжують це робити?

Хтось може сказати – Я це роблю, тому що це роблять мої друзі. – Це може допомогти вести дискусію на тему переконання від однолітків. Обговоріть з учнами тему переконання від однолітків: робити щось просто тому що інші Вас примусили, та Ви не хотили сказати ні. Запитайте, що може трапитися від цього. Чому може бути погано зробити те, що роблять всі інші?
Дискусія: Вішайте на дошці різні картини, які зображають алкоголю, тютюну і наркотичних речовин.

Запитайте: Чому ці речі погані?

Як вони Вам впинуть?

Що робить кожна річ?

Чому їх використовують люди?

(Можливі відповіді: вони можуть захворіти, призвести до того, що почувається людина дивно, люди – сумними, сердитими, відчувають депресію, і так далі.)

Дозволяйте учням скласти власні відповіді на ці теми, і напишіть відповіді під картинами на дошці.

Щоб показати поганий вплив алкоголю, тютюну і наркотиків, необхідно вішати на дошці під кожною картиною малюнок людського тіла. Відзначайте чорним маркером частини організму, які страждають від цих речей. Можливо, малюнки викликають міцний образ, якій зможе переконати їх не робити ці речі.
Закриття: Нагадуйте учням, що є інші та кращі діяльності, які люди можуть робити щоб бути щасливими, замість алкоголю, тютюну і наркотитків. Запитайте учнів про те, що вони люблять робити щоб бути щасливими, наприклад співати, займатись спортом, дивитись телевізор, проводити час з друзами, і так далі. Закрийте урок веселою піснєю, щоб дати учням можливість закінчити серйозну тему у веселому дусі.