asyan.org
добавить свой файл
1
КЗО СЗШ № 69

Мо НиоірмшршмЗвіт про роботу 2011 - 2012 н.р.
Музей КЗО СЗШ № 69 отримав статус музею у 2010 р. Експозиції розміщені в двох залах. Перший присвячений подіям ВВВ, партизанському та підпільному руху мешканців Дніпропетровська і області, збройним силам Радянського Союзу та України, підсумкам пошукової роботи музею. Другий зал - це зал пам’яті афганцям « Наш Афганістан »В 41 - ому пам’ятному році із гнізда фашистського Берліна напали німці на Радянський Союз. Експозиція музею за розділами розповідають про етапи війни.

Мьі сталью орудий, свинцом карабіна

Разрушим фашистський оплот

Не будет, не будет вовек Украйна

Рабою немецких господ!

Три групи фашистських військ наступають на Батьківщину. Група армії Північ - на Ленінград, група армії Центр - на Москву, група армії Південь - на Київ. Але 6 грудня наступ фашистської машини був призупинений. Це перша перемога - битва під Москвою.

Проклятая свастика давит равниньї Но гадину гнев наш сотрет Не будет, не будет вовек Украйна Рабою немецких господ!Наступна експозиція розповідає що після гіркова літа 1942 р. наступила Сталінградська битва, яка ввійшла в історію як корінний перелом ВВВ та Другої світової війни. Палала земля і палала Волга, билися радянські солдати. На стенді: дім Павлова і фото фашистів які попали в полон - 22 фашистські дивізії.Центральне місце займає експозиція « Битва за Дніпро ». Німці вважали, що припнеться наступ радянських військ , але в 1943 р. після Курської битви іде поступове звільнення України від фашистських загарбників.

  • Жовтень 1943 р. Дніпропетровщина

  • Листопад 1943 р. Київщина

Особливу увагу звертаємо до макета, зробленого батьками та учнями під керівництвом вчителя початкової школи О.В.Негреевою « Переправа військ в районі села Військове »Звільнення Батьківщини було б неможливе без партизанського та підпільного руху. У 2011 р. виповнилося 70 років створенню перших партизанських загонів. В музеї знаходиться макет партизанської землянки, де в хвилину тиші поранений партизан згадує про дім, родину, Батьківщину та мирне життя.

Верю я, земляки, завладеем мьі снова Всем, что видится нам словно сон наяву, - Клен, что вьірос под окнами дома родного,

Золотую над ними раскинув листву.Ппідпільники Дніпропетровщини : Микола Сташков - голова обласного обкому, Георгій Савченко - голова міського підпільного комітету. Стенди і матеріали, зібрані про них, розповідають, про героїзм українців, які боролися з окупантами.« І пом’ятає світ врятований про тих, хто воював на фронті і в тилу

»

В 1944 р. біла звільнена Україна. Але попереду було визволення Східної Європи. Врятування від фашистської нечисті Польщі, Угорщини, Болгарії, Австрії, Чехословаччини та Німеччини. Нагороди радянських солдат за звільнення Будапешта, Вени знаходяться у вітрині № 1 музею. Вони належать родичам наших учнів.Останній етап війни - Берлінська операція. Про це розповідає наступний стенд, де мі бачимо і зустріч на Ельбі в районі Торгау, і штурм і взяття Рейхстагу, і підписання миру в Карлхорсті Г.К. Жуковим і Кейтелем.

Под. арками обугленного свода В какой-то первозданной тишине Солдатьі величайшего похода Расписьівались прямо на стене...

Открьіто все своє писали имя,


9

к.
Чтоб знали люди будущих времен Что подвиг сей, свершенньїй всеми нами Во имя человечества свершен.Але на сході залишилась Квантунська армія Японії. В музеї є не тільки стенд, але і фото воїнів які воювали на Далекому Сході. Із речей є парадна форменка медичної сестри Тихоокеанського флоту Татарської Маріонілли Володимирівни, яка під час війни працювала операційної сестрої.. Цьому експонату 70 років, але він в гарному стані.Особливе місце займає в музеї пошукова робота учнів, батьків та вчителів. У минулому році пошукові групи діяли у кожному класі. Діти ,класні керівники , батьки працювали над збором інформації про героїв форсування Дніпра - воїнів , які отримали звання Героя Радянського Союзу у жовтні 1943 р. коли Дніпро було червоного коліру, коли загинуло 1,5 млн. воїнів. Учнями та вчителями школи було написано біля сотні листів до сільських рад, рад ветеранів та військ комісаріатів. По підсумкам

пошукової роботи створено 40 альбомів, буклетів « їх зірки запалали на Дніпрі». Особливо велику роботу провели учні 10-а кл. кл. керівник Душина А.С.. Зібрані фото, листи та спогади про героя радянського Союзу Якова Вергуна.

Почесне місце займає матеріал про військового лікаря III рангу Стремліну Мірру Яківну. Родина Стремліної М.Я. звернулася до ради музею з проханням знайти місце поховання Мірри Яківни і передала листі з фронту та повідомлення про загибель. В пошукової діяльності надали допомогу ветерани ради ветеранів Петровського району Кіровоградської області. На могильній плиті братської могили меморіального комплексу записане и’ім’я Стремліної М.Я.. в знак подяки рідня передала до шкільного музею медаль з траурною стрічкою, яку вони отримали після смерті Мірри Яківни. 67 років родина, яка проживає у Новосибірську мріяла знайти місце поховання, покласти квіти на могильну плиту, це зробила пошукова група школи.

Диктует писарь в штабе машинистке Фамилии погибших на войне,

А их так много в зтом страшном списке, Что боль всю грудь разламьівает мне. Землянка содрогается от гула,

С накатов осьіпается песок И машинистка, сжав худьіе скульї, Заканчивает траурньїй листок.її

Об зтом словами не скажешь сегодня, Об зтом лишь буря гремит И те, кто остались В той преисподней Не в землю легли,

А в гранит.Музей співпрацює з історико - пошуковою організацією « Пошук - Дніпро ». В ході пошукових робіт, що проводяться членами пошукового загону, із супутніх знахідок відібраний матеріал у вересні 2011 р. був переданий до музею школи. Це : німецькі та радянські гармати, котьолок, футляр для протигазу та інше всього 20 експонатів. Вони пролежали в землі 67 років.

Свідки тих часів це наші експонати - якби могли говорити, розповіли б :

Ополчились нивьі и луга Разьярился даже горицвет,

Дерево и то стреляло вслед,

Ночью партизанили кустьі И взлетали как щепа мостьі В рукопашную пошли века Смерть предстала им не в вьісоте А в крестьянской древне простоте Затвердело сердце у земли А солдатьі шли, и шли, и шли.

В музеї зібрано 335 експонатів, із них 200 це різні речи : одяг, зброя та інше. Архівні матеріали - 65 екземплярів : документи, теки з підсумками пошукової роботи, альбоми про військову техніку.

Музей постійно співпрацює з музеєм « Молода гвардія » м. Краснодона, з музеєм ім.. Д.І. Яворницького, музеєм заводу ім.. Г.І. Петровського, з музеєм училища № 5.

На засіданнях ради музею і на урочистих святах постійні гості депутати районної у місті Ради : Самородський О.В., Ігол В.Г., Волошин В.М. Член міської Ради ветеранів Жаров О.Ф. і ветеран ВВВ Бабенко Г.В.

В виховної роботі школи має місце зв'язок між ветеранами і молодим поколінням . Це спільні концерти, зустрічі на урочистих святах. Допомога учнів ветеранам мікрорайону.

Жива ваша память , солдатьі - Бессмертна она на века!

Сегодня страна салютует И тем, кто в тяжелом бою Погиб за Отчизну родную За мирную землю свою.

И их имена на граните На бронзе, на мраморе плит Народом ничто не забьіто,

Народом никто не забьіт.