asyan.org
добавить свой файл
1
Матеріали до дня

збереження водних ресурсів 22.03.2013р.
підготували: Умарова А.Т., Морозова Г.В., Сіренко О.ВВода - джерело життя, і в неї є своє свято.
Всесвітній день водних ресурсів або просто день води відзначається щорічно 22 березня з 1993 року. У цей день держави проводять різні заходи, присвячені збереженню води.
Тому ми сьогодні поговоримо про воду і всім, що з нею пов'язано.

Вы слыхали о воде?

Говорят, она везде:

В луже, в море, в океане

И в водопроводном кране,

Как сосулька, замерзает,

В лес туманом заползает,

Ледником в горах зовётся,

Лентой серебристой вьётся.

Мы привыкли, что вода -

Наша спутница всегда!

Без неё нам не умыться,

Не наесться, не напиться.

Смею вам я доложить:

Без неё нам не прожить.

Послухайте цікаві факти про воду.

Океан займає 71% поверхні Землі. Найбільша глибина сягає 6 тис. м. Кількість води в океані – 1300 млн куб. км.

Якщо нашу планету за розмірами порівняти з головою новонародженої дитини, то вся вода на Землі буде дорівнювати двом слізкам на її віях.

Якщо всю воду рівномірно розлити на поверхні планети, то вона вкриє її слоєм товщиною 3000 м.

За одну добу з поверхні Світового океану випаровується майже стільки ж води, скільки її знаходиться в руслах річок всього світу.

Сьогодні ми споживаємо ту саму воду, що й динозаври 150млн. років тому.

При спразі бізони відчувають воду за 5—7 км.

Американський тушканчик взагалі не п'є води — йому досить вологи із зерняток.

Медузи на 95—98 % складаються з води.

Рослини дещо витриваліші до нестачі води. Якось під час досліду кактус вагою 37 кг не поливали 6 років. За цей час він втратив 11 кг та залишився живим.

А щоб виростити 1 кг овочів, потрібно 2 т води.

Без води влітку верблюд може прожити 3 доби, а взимку — 8 діб.

Людині вода потрібна щодня. Разом з їжею ми щодоби споживаємо близько 3 л води. За все життя людина споживає в середньому 50—60 т води (дві цистерни).

Що ж такого особливого в ній? Вода - саме дивне і повне таємниць речовина.

Коли з космосу космонавти вперше побачили нашу планету, вони були дуже здивовані і зачаровані її красою і назвали Землю «блакитною планетою».

Вода займає три чверті поверхні земної кулі. Вода всюди. У повітрі, під землею, у величезних скупченнях льоду біля Північного і Південного полюсів.

Вода входить до складу будь-якого живого організму. Вона міститься у всіх частинах рослин. Сік в плодах - це вода з розчиненими в ній різними речовинами.

У тілі тварини вода звичайно становить більше половини маси.
Наш організм в основному складається з води. Вона міститься в крові. За допомогою води з організму віддаляються шкідливі речовини.

Воду п'ють поля і ліси. Без неї не можуть жити ні звірі, ні птахи.

Вода не тільки напуває, але і годує - по морях і океанах плавають тисячі риболовних суден. Вода "видобуває" електричний струм на електростанціях. Вода миє всіх людей, міста, машини, дороги. Ось яка вона, вода!

Важко уявити, що б стало з нашою планетою, якби зникла прісна вода. А така загроза вже існує. Від забруднення води страждає все живе, воно шкідливе і для життя людини. Тому воду треба берегти.

Без води людина не проживе й п′яти днів. Тому воду треба використовувати дуже економно. Адже прісної води, придатної для пиття, на землі набагато менше, ніж солоної. Воду потрібно оберігати від забруднення. Зараз ця проблема надзвичайно гостра. Наші водойми дуже забруднені відходами промисловості. Фабрики, заводи викидають у воду отруйні речовини. Таку воду не можна пити, тому що у ній багато шкідливих речовин, які можуть спричиняти різні захворювання.

^ Перегляд відеофільму.

- Як потрібно зберігати чистоту прісної води?
Потрібно будувати очисні споруди, пройшовши через які, вода очищується. Потрібно розчищати русла малих річок, оберігати озера від замулювання, садити на берегах річок, озер дерева, які своїм корінням будуть укріплювати їхні береги.
Захід закінчити я хочу словами французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері:

«… Вода! В тебе нема ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуєшся не відаючи, що ти таке. Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти саме життя…Ти найбільше багатство у світі»