asyan.org
добавить свой файл
1 2 3 4
УКРАЇНСЬКА
APPLE INC.

ЛІЦЕНЗІЙНА УГОДА ПРО ВИКОРИСТАННЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ MAC OS X

Для використання систем марки Apple
ПРОСИМО УВАЖНО ОЗНАЙОМИТИСЯ З ЦІЄЮ ЛІЦЕНЗІЙНОЮ УГОДОЮ ("ЛІЦЕНЗІЯ") ПЕРЕД ВИКОРИСТАННЯМ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ APPLE. ВИКОРИСТОВУЮЧИ ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ APPLE, ВИ ПОГОДЖУЄТЕСЯ ДОТРИМУВАТИСЯ УМОВ ЦІЄЇ ЛІЦЕНЗІЇ. ЯКЩО ВИ НЕ ПОГОДЖУЄТЕСЯ З УМОВАМИ ЦІЄЇ ЛІЦЕНЗІЇ, НЕ ВСТАНОВЛЮЙТЕ ТА/АБО ВИКОРИСТОВУЙТЕ ЦЕ ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ APPLE ТА, ЯКЩО ВИ ОТРИМАЛИ МОЖЛИВІСТЬ ВИБРАТИ З-ПОМІЖ ВАРІАНТІВ «ПОГОДЖУЮСЬ» ТА «НЕ ПОГОДЖУЮСЬ» З УМОВАМИ, ОБЕРІТЬ ВАРІАНТ «НЕ ПОГОДЖУЮСЬ». ЯКЩО ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ APPLE ВХОДИЛО В КОМПЛЕКТ З АПАРАТНИМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ APPLE, ЯКЕ ВИ ПРИДБАЛИ, АЛЕ ВИ НЕ ПОГОДЖУЄТЕСЯ З УМОВАМИ ЦІЄЇ ЛІЦЕНЗІЇ, ПРОТЯГОМ ПЕРІОДУ ПОВЕРНЕННЯ МОЖНА ПОВЕРНУТИ ВЕСЬ КОМПЛЕКТ АПАРАТНОГО/ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ APPLE У МАГАЗИН APPLE STORE АБО В АВТОРИЗОВАНИЙ ПУНКТ ПРОДАЖУ, ДЕ ЙОГО БУЛО ПРИДБАНО, Й ВАМ ВІДШКОДУЮТЬ СПЛАЧЕНУ СУМУ ВІДПОВІДНО ДО ПОЛІТИКИ APPLE ЩОДО ПОВЕРНЕННЯ ПРОДУКЦІЇ, ЯКА ВИКЛАДЕНА НА ВЕБ-СТОРІНЦІ http://www.apple.com/legal/sales_policies/^ . ЩОБ ОТРИМАТИ СПЛАЧЕНУ ВАМИ СУМУ, НЕОБХІДНО ПОВЕРНУТИ ПОВНИЙ КОМПЛЕКТ АПАРАТНОГО/ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.
УВАГА! У межах, в яких це програмне забезпечення можна використовувати для відтворення, модифікації, публікації та розповсюдження матеріалів, Ви отримуєте ліцензію тільки на відтворення, модифікацію, публікацію та розповсюдження матеріалів, не захищених авторським правом, матеріалів, на які Ви маєте авторське право, або матеріалів, на відтворення, модифікацію, публікацію та розповсюдження яких Ви отримали право або маєте законний дозвіл. Якщо Ви не впевнені щодо права на копіювання, модифікації, публікації або розповсюдження будь-яких матеріалів, потрібно звернутися до свого консультанта з правових питань.
^ 1. Загальні положення.

A. Програмне забезпечення Apple (включно з кодом завантажувального диска), програмне забезпечення сторонніх виробників, документація, інтерфейси, вміст, шрифти та будь-які дані, що надаються разом із цією Ліцензією, незалежно від того, чи були вони попередньо встановлені на апаратному забезпечені марки Apple, на диску, у пам'яті постійного зберігання або будь-якому іншому носії та в будь-якій іншій формі (надалі «Програмне забезпечення») не продаються, а надаються Вам за ліцензією Apple Inc. («Apple») для використання тільки на умовах цієї Ліцензії. Apple і ліцензіари Apple зберігають за собою право власності на Програмне забезпечення Apple і всі прямо не надані Вам права.
B. Компанія Apple на свій власний розсуд може надавати доступ до подальших оновлень Програмного забезпечення для Вашого комп’ютера марки Apple. Компанія Apple може безкоштовно надавати всі подібні оновлення, що можуть випускатися в період до, але не після виходу наступної версії Програмного забезпечення Apple. Наприклад, якщо Ви спочатку придбали ліцензію для версії 10.7 Програмного забезпечення Apple, компанія Apple безкоштовно може надавати будь-які оновлення програмного забезпечення, що вона випускатиме (наприклад, версію 10.7.1 або 10.7.2) в період до, але не після випуску версії 10.8 Програмного забезпечення Apple. Після виходу наступної версії Програмного забезпечення Apple компанія Apple може на свій власний розсуд продовжити надання незначних оновлень та покращень Програмного забезпечення Apple. Оновлення (за їх наявністю) не обов’язково мають містити всі існуючі функції програмного забезпечення або нові функції, які Apple випускає для новіших моделей комп’ютерів марки Apple, та можуть надаватися компанією Apple за певну плату або безкоштовно. Умови цієї Ліцензії розповсюджуються на будь-які оновлення програмного забезпечення, які постачаються Apple і заміняють та/або доповнюють первісний продукт Програмного забезпечення Apple, крім випадків, коли таке оновлення супроводжується окремою ліцензією, положення якої мають переважну силу.
C. Права власності й інтелектуальної власності на будь-який вміст, відображений за допомогою Програмного забезпечення Apple або до якого отримано доступ через Програмне забезпечення Apple, належать відповідним власникам цього вмісту. Такий вміст може бути захищений законом про авторське право чи іншими законами та угодами щодо інтелектуальної власності, і на нього можуть розповсюджуватися умови щодо використання, які встановлені третьою стороною, що надає цей вміст. Ліцензія не надає Вам жодних прав на використання цього вмісту та не гарантує, що Ви й надалі будете мати доступ до цього вмісту.
^ 2. Передбачені види використання та обмеження Ліцензії.

A. Стандартна та попередньо встановлена ліцензія на Програмне забезпечення Apple. Згідно з положеннями й умовами цієї Ліцензії та окрім випадків, коли Програмне забезпечення Apple було придбано Вами у магазині App Store для Mac, на фізичному носії марки Apple (наприклад, на карті пам’яті USB марки Apple) або за корпоративною ліцензією, згідно з угодою про обслуговування або іншою письмовою угодою з Apple, Вам надається обмежена невиключна ліцензія на одноразове встановлення, використання та запуск однієї (1) копії Програмного забезпечення Apple на одному комп’ютері марки Apple Наприклад, до Вас будуть застосовані ці умови стандартної ліцензії у єдиному екземплярі, якщо Програмне забезпечення Apple, яке Ви отримали, було попередньо встановлене на апаратному забезпечені марки Apple.
B. Ліцензія, отримана з App Store для Mac або на фізичному носії. Якщо Ви отримали ліцензію на Програмне забезпечення Apple у магазині App Store для Mac або на фізичному носії марки Apple, тоді відповідно до положень та умов цієї Ліцензії та згідно з Правилами використання App Store для Mac, що викладені в Умовах і положеннях App Store (http://www.apple.com/legal/itunes/ww/) («Правила використання»), Вам надається обмежена невиключна ліцензія без права передачі:
(i) на завантаження, встановлення, використання та запуск для особистого некомерційного використання однієї (1) копії Програмного забезпечення Apple безпосередньо на кожному комп’ютері марки Apple під керуванням Mac OS X Snow Leopard або Mac OS X Snow Leopard Server («Комп’ютер Mac"), яким Ви володієте або за яким Ви працюєте;
(ii) Якщо Ви – комерційне підприємство або навчальний заклад, то завантажувати, встановлювати, використовувати та запускати одну (1) копію Програмного забезпечення Apple дозволяється: (a) одній особі на кожному з Комп’ютерів Mac, якими Ви володієте або які Ви використовуєте, або (b) декільком особам на одному Комп’ютері Mac спільного користування, яким Ви володієте або який ви використовуєте. Наприклад, один співробітник може використовувати Програмне забезпечення Apple як на своєму настільному Комп’ютері Mac, так і на своєму портативному Комп’ютері Mac, або ж декілька студентів можуть послідовно використовувати Програмне забезпечення Apple на одному Комп’ютері Mac, який встановлено в навчально-методичному центрі або бібліотеці; а також
(iii) на встановлення, використання та запуск до двох (2) додаткових копій або зразків Програмного забезпечення Apple у середовищі віртуальної операційної системи на кожному Комп’ютері Mac, яким Ви володієте або який Ви використовуєте, за умови, що цей Комп’ютер працює під куруванням Програмного забезпечення Apple.
Права, викладені в Розділі 2B(iii), не дають Вам дозволу на використання віртуалізованих екземплярів або зразків Програмного забезпечення Apple у сервісному центрі, у режимі розподілу часу, у режимі спільного використання термінала або для інших схожих послуг.
C. Корпоративна ліцензія або ліцензія на обслуговування. Якщо Ви отримали Програмне забезпечення Apple у рамках програми, де застосовується корпоративна ліцензія або ліцензія на обслуговування, умови Вашої корпоративної ліцензії або ліцензії на обслуговування визначатимуть кількість копій Програмного забезпечення, яку Вам дозволено завантажувати, встановлювати, використовувати та запускати на комп’ютерах марки Apple, якими Ви володієте або які Ви використовуєте. Окрім випадків, затверджених Apple у письмовій формі, усі інші положення й умови цієї Ліцензії застосовуватимуться до процесу Вашого використання Програмного забезпечення Apple, отриманого за корпоративною ліцензією або за ліцензією на обслуговування.
D. Академічний користувач. Якщо Ви отримали Програмне забезпечення Apple за спеціальною знижкою, що надається для використання в учбових закладах, Ви маєте бути Уповноваженим кінцевим користувачем Програмного забезпечення Apple у сфері освіти. Поняття «Уповноважений кінцевий користувач у сфері освіти» поширюється на студентів, співробітників факультетів, персонал і адміністрацію, які відвідують та/або працюють у навчальних закладах (наприклад, університетське містечко, державні чи приватні школи повної середньої освіти).
E. Вимоги до системи; Apple ID. Зверніть увагу, що Програмне забезпечення Apple підтримується тільки на апаратному забезпеченні марки Apple, що відповідає певним системним вимогам, зазначеним компанією Apple. Крім того, для використання та доступу до певних функцій Програмного забезпечення Apple та певних Послуг (як визначено у Розділі 5), може знадобитися поєднання унікального імені користувача та пароля, відоме під назвою «Apple ID».
F. Шрифти. Відповідно до умов і положень цієї Ліцензії Ви можете використовувати шрифти, що включені до Програмного забезпечення Apple, для відображення та друку матеріалів під час роботи з Програмним забезпеченням Apple; однак застосування шрифтів в матеріалі можливе лише у тому випадку, якщо воно дозволено обмеженнями на використання певного шрифту. Ознайомитися з цими обмеженнями на використання можна на панелі «Шрифти»/«Перегляд»/«Показати властивості шрифту».
G. Голоси. Відповідно до умов і положень цієї Ліцензії Ви можете використовувати системні голоси, що включені до Програмного забезпечення Apple («Системні голоси») (i) під час роботи з Програмним забезпеченням Apple та (ii) для створення власних оригінальних матеріалів і проектів, що призначені для особистого некомерційного використання. Ця Ліцензія не дозволяє жодним чином використовувати Системні голоси, включаючи, зокрема, використання, відтворення, відображення, виконання, запис, публікацію або повторне розповсюдження будь-якого з Системних голосів для комерційних і некомерційних цілей, а також колективного використання.
H. Підключення віддаленого робочого столу. Відповідно до умов і положень цієї Ліцензії при віддаленому підключені з іншого комп’ютера або електронного пристрою (далі обидва з них іменуються «Пристрій») до комп’ютеру марки Apple, на якому встановлено Програмне забезпечення Apple (в контексті даного Розділу такий комп’ютер марки Apple називається «Домашній Mac»), за допомогою функції Загального доступу до екрана або будь-яким іншим способом:
(i) одночасно лише один (1) Пристрій може встановити віддалене пряме або непряме підключення для управління графічним сеансом робочого столу Програмного забезпечення Apple, що встановлене на Домашньому Mac та відображається на його екрані; а також
(ii) декілька Пристроїв (у розумній кількості) можуть одночасно встановити віддалене підключення виключно для того, щоб спільно спостерігати за тим же графічним сеансом робочого столу Програмного забезпечення Apple, що встановлене на Домашньому Mac та відображається н його екрані, за умови, що вони жодним чином не управляють Програмним забезпеченням Apple; але
(iii) одночасно лише один (1) Пристрій марки Apple може встановити віддалене пряме або непряме підключення для управління окремим графічним сеансом робочого столу Програмного забезпечення Apple, яке відрізняється від того, що встановлене на Домашньому Mac та відображається на його екрані, а таке підключення може бути встановлене тільки за допомогою функції Загального доступу до екрана в Програмному забезпеченні Apple.
Окрім випадків, що явно передбачені в цьому Розділі 2H, або випадків, коли компанія Apple надала відповідну ліцензію, Ви зобов’язуєтеся не використовувати Програмне забезпечення Apple у сервісному центрі, у режимі розподілу часу, у режимі спільного використання термінала або для інших схожих послуг. Ви також погоджуєтеся не використовувати та не пропонувати Програмне забезпечення Apple або будь-яку з його функцій для надання послуг сервісного центра, режиму розподілу часу, режиму спільного використання термінала або інших подібних послуг третім сторонам.
I. Інші обмеження щодо використання. Права, встановлені цією Ліцензією, не дають Вам дозволу на встановлення, використання та запуск Програмного забезпечення Apple на будь-якому комп’ютері відмінної від Apple марки, і Ви погоджуєтеся не виконувати такі дії і не надавати такі можливості іншим особам. Якщо інше не дозволено положеннями цієї Ліцензії: (i) лише один користувач одночасно може використовувати Програмне забезпечення Apple, та (ii) Ви не маєте права надавати мережевий доступ до Програмного забезпечення Apple для одночасного його використання на декількох комп’ютерах. Ви не маєте права брати або здавати в оренду, позичати, продавати, розповсюджувати або надавати субліцензію на Програмне забезпечення Apple.
J. Резервна копія. Ви можете створити одну копію Програмного забезпечення Apple (за винятком коду завантажувального диска та іншої мікропрограми Apple, що вбудована або іншим чином включена до апаратного забезпечення марки Apple) у формі, придатній для машинного зчитування, виключно в цілях резервного копіювання, за умови, що в цій резервній копії буде збережено всі повідомлення про авторські права та інші відомості про власника прав, що містяться в оригіналі. Код завантажувального диска та мікропрограма Apple надаються тільки для використання на апаратному забезпеченні марки Apple, і Ви не маєте права копіювати, модифікувати або здійснювати подальше розповсюдження коду завантажувального диска або мікропрограми Apple або їх частин.
K. Перенесення існуючого програмного забезпечення. Якщо Ви використовуєте програми «Асистент настройки системи» або «Асистент міграції» для перенесення програмного забезпечення з одного комп'ютера марки Apple на інший комп'ютер марки Apple, майте на увазі, що подальше використання оригіналу програмного забезпечення може бути заборонено після того, як Ви перенесли копію програмного забезпечення на інший комп'ютер, окрім випадків, коли ліцензійні копії такого програмного забезпечення встановлені на обох комп'ютерах. Ви повинні ознайомитися з відповідними умовами ліцензійних угод про програмне забезпечення. Програмне забезпечення та послуги третіх сторін можуть бути несумісними з цим Програмним забезпеченням Apple; установлення цього Програмного забезпечення Apple може вплинути на доступність і можливість використання такого програмного забезпечення та послуг третіх сторін.
L. Відкритий вихідний код. Доступ до деяких компонентів Програмного забезпечення Apple і відкритих програмних засобів сторонніх розробників, які є частиною Програмного забезпечення Apple (разом «Компоненти з відкритим кодом»), надавався та може надаватися компанією Apple на веб-сайті Apple, присвяченому програмам з відкритим кодом (http://www.opensource.apple.com/). Ви можете модифікувати або замінювати лише ці Компоненти з відкритим кодом, за умови, що: (i) Програмне забезпечення Apple, що створене в результаті модифікації, використовується замість не модифікованого Програмного забезпечення Apple на комп’ютерах марки Apple, якими Ви володієте або які Ви використовуєте, за умови, що на кожному такому комп'ютері марки Apple вже встановлена відповідна ліцензійна копія Програмного забезпечення Apple; а також (ii) Ви маєте дотримуватися інших умов цієї Ліцензії та інших відповідних умов ліцензування, які регулюють використання Компонентів з відкритим кодом. Компанія Apple не зобов'язана надавати оновлення, технічне обслуговування, гарантійну, технічну чи іншу підтримку або послуги для подібного модифікованого Програмного забезпечення Apple. Ви повною мірою визнаєте та погоджуєтеся з тим, що якщо причиною відмови або пошкоджень апаратного забезпечення Apple стала модифікація Компонентів із відкритим кодом Програмного забезпечення Apple, на таку відмову або пошкодження не поширюються умови гарантії на апаратне забезпечення Apple.
M. Заборона на розкриття системного коду. Ви не маєте права копіювати (окрім випадків, передбачених цією Ліцензією або Правилами використання, якщо вони застосовуються у Вашому випадку), декомпілювати, розкривати системний код, дизасемблювати, намагатися видобути початковий код, розшифровувати, модифікувати або створювати похідні продукти на основі Програмного забезпечення Apple або будь-яких сервісів, що надаються Програмним забезпеченням Apple, чи будь-якої їхньої частини (окрім випадків, коли будь-яке наведене вище обмеження забороняється чинним законодавством, і винятково в межах такої заборони, а також окрім випадків, коли такі дії дозволені умовами ліцензії, що регулюють використання Компонентів з відкритим кодом), а також погоджуєтеся не виконувати такі дії та не надавати іншим особам такої можливості.
N. Дотримання законодавства. Ви погоджуєтеся використовувати Програмне забезпечення та Послуги Apple (згідно з визначенням у Розділі 5 нижче) відповідно до чинного законодавства, включаючи місцеве законодавство країни або регіону, в якому Ви проживаєте або в якому Ви завантажуєте або використовуєте Програмне забезпечення і Послуги Apple.
O. Програмне забезпечення сторонніх розробників. Для зручності користування компанія Apple надає доступ до певних послуг або програмного забезпечення третіх сторін у складі пакета Програмного забезпечення Apple, а також може надавати такий доступ як оновлення або доповнення до Програмного забезпечення Apple. У випадках, коли Програмне забезпечення Apple містить або забезпечує доступ до програмного забезпечення чи послуг третіх сторін, компанія Apple не має жодних явних або неявних зобов'язань щодо надання технічної або іншої підтримки для такого програмного забезпечення чи послуг. Для отримання технічної підтримки та обслуговування клієнтів щодо такого програмного забезпечення, послуг і виробів звертайтеся безпосередньо до відповідного постачальника чи виробника програмного забезпечення або постачальника послуг.следующая страница >>