asyan.org
добавить свой файл
1


ЛЕКЦІЯ № 1
Тема «Класифікація технічних засобів та устаткування поштового зв'язку»


 1. Поштооброблююче устаткуванняустаткування, призначене для забезпечення прийому, обробки, доставки та вручення поштових відправлень (визначення ДСТУ) – (письмової кореспонденції, посилок тощо).
 1. Підйомно-транспортне устаткуванняустаткування, призначене для механізації вантажно-розвантажувальних операцій і внутрішньовиробничого транспортування поштових відправлень та закритих поштових речей (визначення ДСТУ) – посилок, мішків з кореспонденцією, контейнерів і т.д.
 1. ^ Зовнішній поштовий транспорт – спеціалізований транспорт для перевезення пошти між об'єктами поштового зв'язку (поштові вагони, спеціальні автомашини, літаки, вертольоти, обладнані для перевезення пошти).
 1. ^ Допоміжне устаткуванняустаткування, призначене для сприяння виконуваним виробничим операціям (типові вікна обміну пошти (ТВОП), скидачі вантажів (СВ), роликові переходи і т.д.).
 1. ^ Устаткування для обслуговування клієнтуриустаткування, призначене для виконання операцій по прийому й оформленню поштових відправлень, продажу знаків поштової оплати (визначення ДСТУ) – (поштово-касові апарати, штемпелювальні пристрої, ваговимірювальні пристрої, автомати для продажу конвертів, карток і знаків поштової оплати і т.д.).
 1. ^ Засоби малої механізації – пристосування і пристрої, призначені для механізації окремих елементів виробничих операцій (визначення ДСТУ) – (пристрої для пакування поштових відправлень, нумератори, пломбіри). 1. ^ Виробничі меблі – устаткування виробничих приміщень і робочих місць, а також пристосування, що забезпечують виконання операцій по прийому, обробці та врученню поштових відправлень (визначення ДСТУ) – (сортувальні шафи, виробничі столи, бар'єри стелажі і т.д.).
 1. ^ Поштове майнопредмети та пристосування, що сприяють виконанню виробничого процесу в об’єктах поштового зв'язку (визначення ДСТУ) – (поштові скриньки, абонентські поштові шафи, штемпелі, печатки, штампи і т.д.).
 1. ^ Технічні засоби санітарно-гігієнічного призначення – спеціальні технічні засоби, призначені для забезпечення санітарно-гігієнічних умов праці працівників поштового зв'язку – (знепилювальні машини, сушильні машини і пристрої і т.п.).
 1. ^ Устаткування автоматизованих інформаційних системустаткування, призначене для автоматизованого обліку і контролю виробничих операцій, підготовки супровідної та іншої документації, збирання та обробки інформації в поштовому зв'язку (автоматизовані робочі місця (АРМ), автоматизовані інформаційні системи (АІС) на базі електронних машин і т.п.).
 1. ^ Устаткування оперативного управлінняустаткування, призначене для спостереження, контролю та управління виробничим процесом в об'єктах поштового зв'язку (диспетчерські пункти, промислові телевізійні установки і т.д.).
 1. Устаткування електронних видів пошти (електронна пошта, гібридна пошта, електронні грошові перекази) устаткування, яке використовується об'єктами поштового зв’язку під час пересилання поштових відправлень за допомогою засобів електрозв'язку (письмових і графічних повідомлень, грошових переказів і т.п.).