asyan.org
добавить свой файл
1 2 ... 7 8

Електрична частина станцій та підстанцій. Ч. 2.


Лабораторна робота № 4 3

МАЛООБ’ЄМНІ МАСЛЯНІ ВИМИКАЧІ 3

1. Загальні відомості. 3

2. Класифікація. 4

3. Основні серії вимикачів 6

4. Технічні характеристики деяких маломасляних вимикачів 13

Лабораторна робота №5 14

РОЗ'ЄДНУВАЧІ, ВИМИКАЧІ НАВАНТАЖЕННЯ, ВІДДІЛЬНИКИ, КОРОТКОЗАМИКАЧІ І ЇХНІ ПРИВОДИ 14

1. Роз'єднувачі 14

1. Вимикач навантаження 19

2. Короткозамикачі і віддільники. 20

3. Порядок виконання роботи 22

Лабораторна робота № 6 23

^ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ВИМИКАЧІ 23

1. Загальні відомості. 23

1. Конструкції і принцип дії електромагнітних вимикачів 24

2. Елегазові вимикачі 25

3. Вакуумні вимикачі 31
^

Лабораторна робота № 4

МАЛООБ’ЄМНІ МАСЛЯНІ ВИМИКАЧІ

1. Загальні відомості.


Вимикачі, в яких масло використовують як газогенеруючу речовину для гасіння дуги при вимкненні струмів, називають малооб’ємними масляними, чи маломасляними. Ці вимикачі застосовуються як в закритих, так і у від­критих розподільчих пристроях. Для ізоляції струмоведучих частин між собою і від заземлених конструкцій використовуються такі тверді ізолюючі матеріали як порцеляна, текстоліт, склопластик та ін. Малооб’ємні масляні вими­качі мають менші розміри, масу і вміст масла, ніж бакові масляні ви­ми­качі, що полегшує ремонт і нагляд за ними, а також зменшує небезпеку ви­буху і загоряння масла. Дугогасний пристрій і контакти однієї фази (по­лю­са) маломасляного вимикача для внутрішньої установки розмі­щу­ють в сталь­ному бачку(горшку). Маломасляні вимикачі на напругу 35кВ та ви­ще мають порцеляновий корпус.

2. Класифікація.


З точкі зору конструктивних особливостей, а отже їхніх властивостей, маломасляні вимикачі можна розділити на наступні групи:

 • Вимикачі, у яких контактна пара поміщена в стальний корпус, ізоль­ований від струмоведучих частин порцеляновою ізоляцією (рис.4.1, а). До цієї групи відносяться маломасляні вимикачі типу ВМГ-10 (вимикач масляний горшковий) і ВПМ-10 (вимикач підвісний масляний). Раніш у цій групі випускалися вимикачі ВМГ-133.

 • Вимикачі, корпус яких виконаний з ізоляційного матеріалу. Зв'язок між рухомим контактом і струмоведучими частинами здійснюється за допомогою роликових контактів (рис.4.1, б). До цієї групи відносяться вимикачі серії ВМП (вимикач маломасляний підвісний).

 • Вимикачі для великих номінальних струмів з двома парами контактів (робочою та дугогасною). Робоча пара контактів розміщена поза дугогасною камерою. Ця група вимикачів має два розриви на фазу (рис.4.1, в).

 • Вимикачі з великими струмами вимкнення, що мають два дугогасних і два робочих розриву на фазу (рис.4.1, г). До цієї групи відносяться вимикачі серій МГГ, МГ і ВГМ на напругу до 20 кВ. Робочі контакти дозволяють використовувати такі вимикачі в ланцюгах зі струмом до 12000 А.

 • Вимикачі маломасляні колонкові серії ВК, що знайшли широке поширення для КРУ висувного виконання (рис.4.1, д).

 • В
  Рис. 4.1. Конструктивні схеми маломасляних вимикачів:

  1 - рухомий контакт; 2 - дугогасна камера; 3 - нерухомий контакт; 4 - робочий контакт
  имикачі маломасляні колонкові для напруги 35 кВ і вище з порцеляновим корпусом, заповненим маслом (рис.4.1, е). Вимикачі 35кВ, 110 кВ мають один розрив на фазу, при більших напругах - два і більше.следующая страница >>