asyan.org
добавить свой файл
1
КІРЄЄВ – Суд продовжує розгляд КС по обвинуваченню Тимошенко Ю. В.

Суд в черговий раз надає можливість підсудній звернутись до суду з останнім словом.
ТИМОШЕНКО – Пане суддя, я нагадую, я виклала свою позицію, я сказала, що для того щоб виступати з заключним словом, треба робити це спираючись на ті процеси, які відбуваються в залі судового засідання. Сьогодні виступили своєю оцінкою, своєю позицією, доказів у справі, своїм баченням справи, виступили представники прокуратури, і цивільний позивач. У їх виступах були абсолютно нові аспекти оцінки доказової бази, були абсолютно нові аспекти, які відхиляються причому достатньо фундаментально від обвинувального висновку. Зрозуміло що ці люди інтерпретують зараз відсутність доказів якимось іншим чином. І якщо це судове засідання якщо дійсно є рівність сторін, і якщо дійсно тут щось варті процедури які прописані в КПК, то нам потрібно разом з моїми захисниками взяти стенограму виступу прокурора, стенограму виступу цивільного позивача, у нас залишилося лише три години роботи СІЗО коли допускають захисників, у нас всього три години залишилося для того, щоб проаналізувати відпрацювати правову позицію, і з цією правовою позицією виступити в заключному слові.

Я категорично заявляю зараз, що я не відмовляюся від заключного слова, це моя принципова позиція, і вважаю що три години які ми просимо робочого часу в СІЗО з зустрічами з моїми захисниками, зараз вже практично в ці години розшифровуємо стенограми, які пролунали в цьому залі. Але в той же час нам обов’язково треба попрацювати над новими концептами які тут виклала сторона обвинувачення і цивільний позивач. Я вважаю, що пів дня робочого виділити на підготовку юридичних документів для заключного слова, це майже нічого і нічим не можна пояснити якщо суд в цьому відмовить, це можна пояснити тільки тим що суд свідомо хоче позбавити мене заключного слова. Але якщо дійсно Ви як суддя таке рішення приймете, позбавите мене можливості підготуватися до заключного слова, а це значить позбавити заключного слова, то в принципі в цьому судовому процесі нічого нового не буде, мене вже позбавляли права на захист, права на зустріч з захисниками, позбавляли права пропонувати свідків, докази факти, долучати матеріали до справи, забороняли все що передбачено КПК. Мені не давали робити клопотання заяви, будь що, в принципі те, що Ви мене позбавите останнього слова, для суду …. вже нічого недодасть і нічого не відніме.

І в принципі те, що Ви вже оголосили, Ви прибираєте всіх людей на момент оголошення Вами вироку. Це вже очевидно, що Ви боїтеся присутніх людей в залі, що Ви будете оголошувати той вирок який був написаний Президентом України Януковичем і його оточенням, ще до того як суд розпочався.

Крім того те, що Ви не запрошуєте ЗМІ з прямою трансляцією, аудіо і відео на моє заключне слово, а Ви запрошуєте тільки на вирок. Говорить про те, що Ви і далі збираєтесь робити піар, просто програму з цього процесу, і це судилище цей суд… і далі буде служити виключно пропагандистським цілям і як наслідок знищення ліквідації опозиції в Україні, що Ви і в принципі виконуєте своїми словами як політичне замовлення Президентом України Януковичем.

Тому я зараз, наполягаю на тому, щоб дотрималися моїх прав, яка людини яку абсолютно незаконно в цьому суді притягають до кримінальної відповідальності, щоб ви дотрималися моїх прав, і пів дня дали для того, щоб ми могли підготуватися з новими юридичними аргументами проти нових юридичних концепцій і цивільного позивача.

Якщо Ви зараз відмовляєте, Ви просто зайвий раз доводите, що правосуддя для вас нічого не варте, моє заключне слово для Вас нічого не варте, а для Вас вартий тільки графік який Вам написали в адміністрації Президента.

Я наполягаю, щоб Ви зараз зробили перерву до понеділка, це не на тиждень не на рік, не на пів року, це всього на пів дня робочих.

Тому сподіваюсь, що Ви приймете розумне і логічне рішення.
КІРЄЄВ – Підсудна суд неодноразово на всіх стадіях судового розгляду.
ТИМОШЕНКО – Я зрозуміла, можете не повторювати.
КІРЄЄВ – Підсудна, не перебивайте головуючого?
ТИМОШЕНКО – Ну пане головуючий, ну про що Ви?
КІРЄЄВ – На всіх стадіях судового розгляду, суд за Вашими клопотаннями оголошував перерву.
ТИМОШЕНКО – Ніколи не оголошували. Це не правда. До судових дебатів ми могли підготуватися.
КІРЄЄВ – Підсудна посилається на те, що були висловленні нові позиції, учасників судового розгляду між тим щодо виступів учасників судового розгляду судових дебатів, своя думка відповідається в репліках. В репліках підсудна повністю виклала свою думку.
ТИМОШЕНКО – Я маю право на заключне слово, я від нього не відмовляюся.
КІРЄЄВ – Зараз суд роз’яснює, що звертатись до суду з останнім словом є правом а не обов’язком підсудної.
ТИМОШЕНКО – Правом, я хочу ним скористатися.
КІРЄЄВ – Суд надає Вам можливість скористатися Вашим правом, надає Вам можливість звернутись до суду з останнім словом, Вам надається слово, підсудна?
ТИМОШЕНКО – А Ви можете пояснити, чого Ви не можете надати пів дня для того, щоб проаналізувати сьогоднішні виступи прокурора і цивільного позивача, чого Ви не можете пів дня, я підкреслюю пів дня надати для того щоб ми мали можливість нові аргументи представника цивільного позивача проаналізувати, і сформувати свою юридичну позицію разом з захисниками. Я хочу нагадати, що КПК передбачає, що в будь-який час ми маємо право на конфіденційне право на конфіденційне право з адвокатами, якщо мені потрібно сформувати свою правову юридичну позицію. Це моє право. І тому немає жодного аргументу, крім графіку, який Вам довела Адміністрація Президента, півдня на те, щоб не підготуватись до заключного слова.
КІРЄЄВ – Підсудна, Вам неодноразову було роз‘яснено судом, наведено доводи, обґрунтування того, що Вам судом надавалось на всіх стадіях судового розгляду згідно Ваших клопотань, час для, в тому числі, для підготовки судових дебатів було надано значний час.
ТИМОШЕНКО – До дебатів ми підготувались.
КІРЄЄВ – Суд реалізував, реагував на всі Ваші клопотання.
ТИМОШЕНКО – Я хочу зробити заяву, що я позбавлена права підготувати до заключного слова і позбавлена слова на заключне слово.
КІРЄЄВ – Суд надає підсудній останнє слово. Підсудна, Вам надано останнє слово.
ТИМОШЕНКО – Пане суддя, я не відмовляюсь від свого заключного слова, я посилаючись на КПК, там де передбачено, що в будь-якій момент я можу наполягати на конфіденційному спілкуванні зі своїми захисниками. Ще раз говорю, що сьогодні вранці, сторона обвинувачення і представник цивільного позивача, оголосив нові правові підходи до обвинувачення. Для того, щоб сформувати нашу правову позицію у заключному слові, нам потрібно сьогодні півдня часу для спілкування з адвокатами. Я не бачу жодної причини, якщо Ви хочете з‘ясувати істину у справі, і якщо це взагалі хоча би трошки нагадує суд, я не бачу підстав, щоб нам було відмовлено. Тому я ще раз звертаюсь до Вас дати мені можливість поспілкуватись з моїми адвокатами, проаналізувати стенограму сьогоднішніх виступів сторони обвинувачення, сформувати правову позицію і в понеділок вранці на судовому засіданні вранці, я буду готова сказати своє заключне слово. Я вважаю, що воно є моїм правом і ніхто мене цього права позбавити не може.

Те, що Ви зараз робите Ви, по суті, використовуючи свою владу, ігноруючи КПК України позбавляєте мене права на заключне слово.

Я думаю, жоден суддя, навіть в тій правовій системі, яку має Україна, ніколи би не відмовив на спілкування з адвокатами до підготовки заключного слова. Це є вже перехід через ту межу, за яку Ви кожного дня заступаєте. Тому, робіть, що хочете.

Я роблю заяву зараз пресі, що мене де-факто зараз позбавили на заключне слово.
КІРЄЄВ – Підсудна, суд в даному судовому засіданні після того, як перейшов до виконання вимог ст. 319 КПК України, надавши Вам останнє слово, після Вашої заяви, оголосив перерву згідно Вашої заяви. Суд неодноразово пропонував Вам і надавав можливість … останнє слово, згідно вимог КПК.

У відповідь, Ви вступаєте в суперечку з головуючим, виступаєте з образливими висловлювання на адресу суд, а тому суд Вам роз‘яснює, ще раз, що звертаючись до суду з останнім словом, є правом, а не обов‘язком підсудної. Суд дає Вам можливість реалізувати Ваше право. Надає підсудній останнє слово. У випадку, якщо Ви не реалізуєте Ваше право, фактично відмовившись….
ТИМОШЕНКО - Я не відмовляюсь.
КІРЄЄВ - .. в такому випадку суд надає Вам можливість реалізувати Ваше право згідно вимог КПК України. Суд надає підсудній останнє слово, прошу.
ТИМОШЕНКО – Це так само, як надавали право на захист, даючи 2 доби захисту, на вивчення 5,5 тис. аркушів. Це вважалось, що надали право на захист.

Я думаю, що пан Кірєєв вже давно припинив виконувати КПК і давно забув всі принципи судочинства. Тому мені, п. Кірєєв, Вам додати немає чого. Тим паче, що вирок у Вас готовий.

Я не відмовляюся від заключного слова, я вважаю, що якщо суд має хоча б елементи мінімального правосуддя, дати час проаналізувати нову позицію обвинувачення і нову позицію, власне, яка сьогодні була висловлена в судовому засіданні ПЦП – це наше право ознайомитись з цим.

Мало того, що нас ще досі не ознайомили ще з третиною КС, тому що то ми зібрані не були, зараз Ви нам не дозволяєте нормально підготуватись до заключного слова, форсуючи графік, всупереч встановленню справедливості і істини в цьому суді і істини і цьому суді. Тому, Ви можете говорити те, що Ви вважаєте за потрібне, в принципі вся система влади сьогодні працює на Вас, в тому числі, і канали телебачення, які належать владі і їх представникам. Тому, я не можу тут в рівних з Вами говорити про систему правосуддя, тому що її тут немає. Мені немає чого додати.

Я вважаю, що не даючи мені права, півдня, підготуватись до заключного слова, вивчити сьогоднішні, підкреслюю, матеріали КС, я маю стенограми виступів обвинувачення і ПЦП, я вважаю, що Ви таким чином позбавляєте мене права на заключне слово. Я не хочу, щоб моє заключне слово не базувалось на позиції прокуратури ,яку вони сьогодні висловили і на позиції, яку сьогодні висловив ПЦП, це мусить бути відображено в заключному слові. А інакше, навіщо його дають? Його дають для того, щоб зробити підсумок всього, що відбувалось в судовому засіданні. І те, що Ви таким чином вже багато тижнів підряд форсуєте графік проведення судових засідань і те, що Ви два тижні дали не нам, ми просто ними скористались, Ви дали 2 тижні Банковій і прокуратурі підготувати позицію на дебати прокуратури, а це позиція влади де-факто. Це Ви не нам давали, Ви собі їх брали, а ми вже після завершення судового розслідування за ці 2 тижні знайомились за матеріалами КС, після того, як судове слідство вже завершилось.

Те, що Ви робили з стороною захисту в цьому процесі рано чи пізно буде обов‘язково аналізуватись і за це доведеться відповідати. Хочете позбавити мене останнього, заключного слова? Позбавляйте, це Ваше право. Вірніше не право, а Ваша влада. Ви вже давно підмінили силу права - правом сили і користуєтесь щодня з рану до ночі. Тому не дивно, якщо Ви це зробите сьогодні.
КІРЄЄВ – Суд надавши підсудній останнє слово, видаляється до нарадчої кімнати орієнтовно до 11 жовтня 2011 року …